PCK Facebook

IV miejsce w Mistrzostwach Polski rewelacyjnych młodych lekkoatletek Daniela Siwora !

W dniach 6-7 czerwca w Aleksandrowie Łódzkim rozegrany został Finał Ogólnopolskich Igrzysk Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym najlepszych zespołów w kraju.

Województwo Małopolskie reprezentowały aktualne mistrzynie naszego województwa w tych zawodach - zawodniczki Międzyszkolnego Klubu Sportowego Rabka-Zdrój, na co dzień uczennice Szkoły Podstawowej w Sieniawie.

Nasz zespół rywalizował z najlepszymi lekkoatletkami w Polsce w tej kategorii wiekowej /ur. w roku 2010 i mł./ m.in. z Aleksandrowa, Warszawy, Suwałk, Bydgoszczy w 4 konkurencjach wielobojowych: biegu na 60m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu na dystansie 600m.

Występ dziewcząt okazał się rewelacyjny, zdobywając 1430 punktów zostały czwartą drużyną w Polsce. Jest to jeden z najlepszych wyników w tej konkurencji w naszym regionie na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

Dziewczyny walczyły przez dwa dni z wielką ambicją , bijąc wiele rekordów życiowych. Indywidualnie furorę zrobiła Martyna Papierz zajmując II miejsce na podium w klasyfikacji indywidualnej /374 pkt , do złota zabrakło 4 pkt/, zdobywczyni dwóch srebrnych medali: w skoku w dal – 5,04m, w biegu na 600m - 1.47.7(rekord życiowy). Lekkoatletyczny team tworzyły pozostałe wspaniałe zawodniczki: Anna Górka- ponad 300pkt., Klaudia Górka, Roksana Pałasz, Lena Kamińska i Julia Kurańda - wszystkie ponad 200 pkt. Zawodniczki rezerwowe to: Julia Komperda, Emilia Hadowska, Natalia Broniarek i Anita Węglarczyk.

Warto zaznaczyć, że dziewczęta tworzyły najmłodszy zespół wśród wszystkich startujących.

Należy podkreślić, że sukces ten to efekty pracy na co dzień nauczyciela i trenera Daniela Siwora.

Wielkie gratulacje !!


 

info: Prezes MKS Rabka-Zdrój

Zbigniew Pistor