Laureat Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Pięknej International Festival of Fine Art- z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu- XXIX Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej Color Art w Goleniowie " We wnętrzu morza"

Temat tegorocznej edycji Color Art „We wnętrzu morza” łączy doświadczenie życiowej praktyki i artystycznej wyobraźni. Jest to jeden z sensów sztuki: racjonalizm oraz intuicja. Celem komisji oceniającej prace było wyłonienie tych realizacji plastycznych, które w sposób najbardziej oryginalny i twórczy odpowiadały powyższemu tematowi. W dniu 13.04.2019 r. jury festiwalu w składzie:

Marek Haładuda – artysta plastyk, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Wiesława Markiewicz – artysta plastyk, Akademia Sztuki w Szczecinie

Izabela Gwiazdowska (Wolska) - artysta plastyk, Akademia Sztuki w Szczecinie

Anna Obszyńska – plastyk - Goleniowski Dom Kultury

Joanna Czerny- Wojciechowska – sekretarz komisji, Goleniowski Dom Kultury

dokonało oceny nadesłanych na festiwal prac, przyznając nagrody i wyróżnienia.

 

W kategorii Grafika Grupa II ( 9-12) lat III miejsce jako jedyny z województwa małopolskiego zdobył Kacper Gałdyn lat 11 temat pracy „RYBY” z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu instruktor-Maria Mrożek ,która otrzymała podziękowanie za podjęcie idei konkursu i przygotowanie uczestników do wzięcia w nim udziału.”We wnętrzu morza”-temat bez dna ,który niełatwo przedstawić w sposób niebanalny.Prace,które wpłynęły na festiwal ,są dowodem,że jest to możliwe-przy odpowiednim wsparciu i odważnym podmuchu w żagle swoich podopiecznych.Wpłynęły również gratulacje i życzenia dalszych sukcesów artystycznych w pracy z dziećmi i młodzieżą.