14 OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY " SPORT W SZAROŚCI"

Już po raz drugi Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Sierakowie (po Gimnazjum w Sierakowie) jest organizatorem 14. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sport w szarości” Rawicz 2019.

Zdrowy tryb życia oraz dbałość o ciało stały się w dzisiejszych czasach tematami kluczowymi.Coraz więcej ludzi podejmuje trud regularnych ćwiczeń,zdając sobie sprawę z ich dobroczynnego wpływu na długość i jakość życia.W parkach I na skwerach widać coraz wiecej biegaczy I rowerzystów.Potwierdza to tylko,że nasze społeczeństwo potrafi czarpac coraz więcej przyjemnośći z aktywności fizycznej.Temat tegorocznej już 14 edycji Ogólnopolskiego Konkursu P lastycznego z cyklu “Kolory Szarość”,trafia więc w samo sedno,wpisując się w obowiązujące nurty.

Na tegoroczną edycję napłynęło 2257 prac z terenu całej Polski wykonanych w rozmaitych technikach plastycznych: rysunkowych, malarskich, graficznych. Jury po raz pierwszy rozpatrywało nadesłane prace w czterech kategoriach wiekowych (5-8, 9-12, 13-15, 16-18 lat).

Wyróżnienie w konkursie otrzymała Łucja Kasiniak ,lat 7-Powiatowe Centrum Klultury w Nowym Targu instruktor-Maria Mrożek