Sukces LALKARZY z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.

Grupa teatralne „LALKARZE” działająca pod patronatem Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu zdobyła wyróżnienie w 6 edycji Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych i Teatr organizowanego przez TVP.

Musical „Dopalaczom mówimy – NIE!” w wykonaniu Grupy Teatralnej LALKARZE ze Spytkowic został zakwalifikowany do ogólnopolskiego finału w którym jury ogólnopolskie wyłoniło najlepsze spektakle w każdej z trzech kategorii. W finale znalazło się 14 grup teatralnych z całej Polski, a „Lalkarze” byli jedynym zespołem z woj. małopolskiego. VI Internetowy Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych i Teatr 2020, odbywający się pod hasłem "Miłość", przebiegał w tym roku w wyjątkowo trudnych warunkach. Okazało się jednak, że sprzyjały one kreatywności i pomysłowości młodych adeptów sztuki teatralnej i filmowej.

Jury w składzie:

Ewa Konstancja Bułhak - Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna

Zbigniew Dzięgiel - Redaktor odpowiedzialny w Agencji Kreacji Teatru Telewizji

Katarzyna Grześków - Kierownik Redakcji Mediów Interaktywnych TVP S.A.

Elżbieta Wrotnowska – Gmyz - Dyrektor Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie

 

spośród bardzo ciekawych propozycji finałowych postanowiło nagrodzić następujące spektakle i zespoły:

 

W kategorii szkół podstawowych:

Nagroda główna ex aequo dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie za spektakl „Na sznurkach... ” oraz dla Fundacji Świętej Rodziny w Poznaniu za spektakl „Jasełka”.

 

W kategorii szkół ponadpodstawowych:

Nagroda główna dla II LO w Kędzierzynie-Koźlu za spektakl „Lilie” oraz wyróżnienie dla spektaklu „Rozłączeni” z IV LO w Poznaniu.

 

W kategorii inne ośrodki/placówki edukacyjne:

Nagroda główna dla Ośrodka Kultury Arsus w Dzielnicy Ursus za spektakl „Fryderyk” oraz wyróżnienia dla:

Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie za spektakl „Despekt”;

Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu za spektakl „Dopalaczom mówimy - NIE!”

oraz wyróżnienie dla spektaklu Zespołu Autentyczni My z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie za „Marzenie mam”.

 

Nagroda Najlepszego Spektaklu według Internautów wyłoniona w drodze głosowania internetowego przypadła spektaklowi „Na sznurkach” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie.

 

Lalkarzom” ze Spytkowic – którzy, kochając teatr, realizują swoją pasję, serdecznie gratulujemy wyróżnienia podczas 6 edycji Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych i Teatr. Przypominamy, że w 2013r. przedstawienie „Czarno na białym” w wykonaniu „Lalkarzy” wygrało pierwszy Internetowy Przegląd, który zorganizowała TVP.