PCK Facebook

XVIII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej "Świat w oczach najmłodszych - Nałęczów w oczach dziecka"

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie, nad którym patronat objął burmistrz miasta Nałęczów – pan Wiesław Pardyka.

Na konkurs nadesłano 384 prace plastyczne autorów w wieku od 3 do 10 lat z 39 placówek oświatowych, w tym z 24 szkół podstawowych, 2 szkół specjalnych, 7 przedszkoli oraz 6 ośrodków kultury. Autorami prac są dzieci z całej Polski.

W dniu 28 maja 2021r. jury w składzie:

  • dr hab. Adam Panek – artysta grafik, wykładowca Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie,
  • Łukasz Głowacki artysta plastyk, nauczyciel Liceum Plastycznego w Nałęczowie,
  • Zbigniew Strzyżyński – artysta plastyk, nauczyciel Liceum Plastycznego w Nałęczowie,
  • Anna Panek – artysta malarz, nauczycielka Liceum Plastycznego w Nałęczowie

przyznało 14 równorzędnych nagród i 28 wyróżnień oraz nagrodziło panią Marię Mrożek z Powiatowego Centrum Kultury i Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Serafitek pw. Dzieciątka Jezus w Nowym Targu za przygotowanie atrakcyjnego zestawu prac.

Spośród nagrodzonych i wyróżnionych prac jury wybrało 13, które ozdobią kalendarz na 2022r., ufundowany przez Gminę Nałęczów. Kalendarze zostaną wysłane pocztą na początku przyszłego roku do wszystkich zdobywców nagród i wyróżnień. Lista autorów prac umieszczonych w kalendarzu pozostanie niespodzianką do chwili wydania kalendarza.
Nagrodę w konkursie otrzymała: Emilia Salamon

Wyróżnienia w konkursie otrzymały:
- Zofia Maryniarczyk
 - Adrianna Królczyk
- Oliwia Bałczyrak
- Kornelia Sowa - Szostak
Wszystkie prace na konkurs powstały pod czujnym okiem pani Marii Mrożek podczas zajęć w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu.