PCK Facebook

Wystawa Polsko słowackie Święto Konia - WYNIKI ZAWODÓW SPORTOWYCH

Przez całą sobotę i niedzielę na terenie hipodromu w Ludźmierzu kilkudziesięciu zawodników walczyło w polsko słowackich zawodach w powożeniu sportowym.

W sobotę odbyła się próba ujeżdżenia oraz zręczność powożenia natomiast w niedzielę rozegrano próbę terenową  - maraton. Ostateczne wyniki prezentują się następująco. W kategorii SINGLI bezkonkurencyjna okazała się utytułowana Małgorzata Skupień z Białego Dunajca z luzakiem Andrzejem Chotarskim, koń HANDO rasy KWPN - holenderkiej gorącokrwistej.  Drugie miejsce zajął powożący Damian Szeleść z Tarnowa wraz z luzakiem Grzegorzem Madurą, koń Brentino rasy śląskiej, natomiast trzecie miejsce zdobył Stanisław Stasiowski z Kołaczyc z Edytą Materowską, koń Lorenzo - S również rasy ślaskiej.

W kategorii par gospodarze okazali się bardzo gościnni. Zwycięzcą tej kategorii został powożący końmi rasy lipicańskiej Jozef Buckuliak z Martina z luzakiem Michaelą Balazovą, konie Pluto XII-23 oraz Pluto XII - 22. Drugie miejsce zajął Marcin Śledź z Zakopanego wraz z luzakiem Wojciechem Długoszem końmi rasy lipicańskiej Favory Juno oraz Favory Fonix. Trzecie miejsce zajął Andrzej Chotarski z Kościeliska z luzakiem Iwoną Rapacz końmi Dartel rasy KWPN - holenderskiej gorącokrwistej oraz Szkuner rasy małopolskiej.  

W rozgrywanej w niedzielę po południu konkurencji w zrywce drzewa bezkonkurencyjny okazał się Jan Wróbel z Nowego Targu z koniem NAT (wynik 167,77 sekund). Drugie miejsce zajął Maksymilian Fryźlewicz również z Nowego Targu z koniem SMERF (wynik 186,95 sekund). Trzecie miejsce zdobył Andrzej Moskała z Ostrowska z koniem TOBI (wynik 203,39 sekund).

Uroczystość dekoracji uświetnili - Starosta Nowotarski Krzysztof Faber, Grzegorz Watycha - Burmistrz Miasta Nowy Targ, Przewodniczący Rady Powiatu Nowotarskiego Tadeusz Rafacz, Radny Powiatowy Adam Jurek, Teresa Pracuch Dyrektor Okręgowego Związku Hodowców Koni w Krakowie, dr Maciej Baraniak Prezes Stowarzyszenia Jeździeckiego PRO NATI oraz Tadeusz Watycha - Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu. Grono sędziowskie reprezentował Maciej Jackowski.

W imieniu organizatorów serdecznie chciałbym podziękować zawodnikom, którzy skorzystali z zaproszenia i wzięli udział w zawodach. Wszystkim gościom którzy również odpowiedzieli na zaproszenie i zjawili się w Ludźmierzu. Bardzo gorące podziękowania kieruję również do wspaniałej publiczności, która przez dwa dni dopingowała i zagrzewała do walki zawodników. 

Wystawa Polsko - słowackie święto konia jest dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020