PCK Facebook

PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY 47 WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "MATKA W OCZACH DZIECKA" Pod patronatem Starosty Nowotarskiego

Na konkurs wpłynęło 719 pięknych i niepowtarzalnych prac z 49 placówek Województwa Małopolskiego.

Wszystkie nadesłane prace przedstawiają najważniejszą osobę w życiu każdego człowieka, szczególnie dziecka. Rola matki opiera się na miłości i zaufaniu, a jej obecność służy budowaniu pewności siebie i poczucia własnej wartości malucha. Bycie matką to najpiękniejsze co może przydarzyć się w życiu kobiety. To właśnie na kobiecie ciąży odpowiedzialność za nowe życie, za nowego człowieka, któremu daje życie. Dlatego należy jak najczęściej wyrażać matce wdzięczność i uznanie. Przecież jest ku temu wiele powodów.
Jury w składzie:
Przewodnicząca jury mgr.sztuki – Barbara Piszczór – Malacina
Członkowie jury:
mgr.artysta plastyk nauczyciel - Maria Mrożek
mgr.artysta plastyk nauczyciel – Joanna Borowicz
mgr. - Mirosława Borowicz
sekretarz - Katarzyna Piątek

Na posiedzeniu jury w dniu 15 maja 2023 roku ,po przeanalizowaniu 719 prac nadesłanych z 42 placówek województwa małopolskiego przyznało:

93 nagrody oraz 97 wyróżnienia
Jury konkursu jednogłośnie podkreśla, że nadesłane prace, które wpłynęły na konkurs reprezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny, oraz różnorodność zastosowanych technik: grafika, rysunek, malarstwo na szkle oraz ceramika.
Gratulujemy laureatom, jak i wszystkim uczestnikom konkursu. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom za opiekę artystyczną, oraz za przygotowanie laureatów do konkursu.

Nagrodzone i wyróżnione prace będą prezentowane podczas wernisażu ,który odbędzie się w dniu 29 maja 2023r. tj. (poniedziałek) o godzinie 12:30 w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu.

Listy laureatów do pobrania poniżej.

Pliki do pobrania