PCK Facebook

Mistrzostwa Małopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych - sukcesy reprezentacji powiatu nowotarskiego

W dniu 11 października 2023r. na lotnisku w Nowym Targu przy przepięknej pogodzie odbyły się Mistrzostwa Małopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Jest to jedna z największych imprez biegowych w Małopolsce organizowana w ramach systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. W zawodach wzięło udział ponad 110 reprezentacji szkół w 6 kategoriach wiekowych. Każda reprezentacja składa się z 6 zawodników i trenera. Rewelacyjne wyniki osiągnęła reprezentacja powiatu nowotarskiego, która w 5 kategoriach zdobyła medale. Złoto w Licealiadzie zdobyły dziewczęta z I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce - Zdroju (trener Wiesław Perucki). Natomiast w kategorii chłopców wicemistrzami Małopolski zostali chłopcy z Zespołu Szkół w Rabce - Zdroju (trener Marek Waśko) ustępując jedynie Szkole Mistrzostwa Sportowego z Wieliczki. W Igrzyskach dzieci w kategorii dziewcząt brąz wywalczyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu (trener Katarzyna Węgrzyn). Uczniowie "jedenastki" w kategorii chłopców byli bezkonkurencyjni zdobywając złoto. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 11 z Nowego Targu powtórzyły sukces młodszych koleżanek zdobywając również brąz natomiast w kategorii chłopców uczniowie Szkoły Podstawowej z Maniów (opiekun Zbigniew Jaworski) uplasowali się tuż za podium zdobywając tak bardzo nielubiane przez sportowców 4 miejsce. Mistrzowie województwa mają prawo wystartować w finale krajowym, który odbędzie się w Białymstoku pod koniec miesiąca. Zasłużone medale, puchary i dyplomy wręczali - Karol Skrzypiec Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, Waldemar Gramek - Prezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego oraz Tadeusz Watycha - Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.