PCK Facebook

70-lecie Szkolnego Związku Sportowego

W dniu 27 października 2023r. w Hali Sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Matejki w Wieliczce odbyła się uroczystość Jubileuszu 70-lecia Szkolnego Związku Sportowego połączona z uroczystym podsumowaniem "Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży" SZS za rok szkolny 2023/2023.

Małopolska -  70-lecie Szkolnego Związku Sportowego
 
 
W dniu 27 października 2023r. w Hali Sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Matejki w Wieliczce odbyła się uroczystość Jubileuszu 70-lecia Szkolnego Związku Sportowego połączona z uroczystym podsumowaniem "Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży" SZS za rok szkolny 2023/2023. Uroczystość zaszczyciły swoją obecnością władze województwa w osobie Mateusza Małodzińskiego - wicewojewody małopolskiego, przedstawiciele Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, władze samorządowe oraz delegacje szkół wraz z dziećmi i młodzieżą, która w ostatnim roku szkolnym odniosła największe sukcesy w systemie. Rewelacyjne wyniki osiągnęły szkoły z terenu powiatu nowotarskiego. W kategorii Igrzysk Dzieci trzy szkoły znalazły się wśród 10 najlepszych szkół województwa. Drugie miejsce w Małopolsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 11 z Nowego Targu, szkoła z Klikuszowej była 6 a SP Sieniawa zajęła 7 miejsce. W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej szkoła z Klikuszowej zajęła 5 miejsce. Natomiast w Licealiadzie na 3 pozycji znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. Eugeniusza Romera w Rabce - Zdrój, na 6 miejscu Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Nowym Targu (Gimpel) a 10 w klasyfikacji był Zespół Szkół w Rabce - Zdrój. Osiągnięcia wszystkich szkół z terenu powiatu nowotarskiego wpłynęły na bardzo bobry wynik w klasyfikacji wojewódzkiej wśród powiatów. Powiat Nowotarski zajął po raz kolejny z rzędu II miejsce ustępując jedynie miastu Kraków.
Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń państwowych, okolicznościowych medali i dyplomów. Uhonorowani zostali reprezentanci powiatu nowotarskiego. Postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy Srebrnym Krzyżem Zasługi został odznaczony Tadeusz Kalata - trener, wychowawca wielu pokoleń sportowców, zasłużony nauczyciel wychowania fizycznego. Brązowy Krzyż Zasługi otrzymał Tadeusz Watycha - Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, organizator sportu szkolnego w powiecie nowotarskim.
Okolicznościowe medale 70 - lecia Szkolnego Związku Sportowego otrzymali - Karol Skrzypiec, Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, Stanisław Mrowca - członek Zarządu Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego oraz prezes Powiatowego SZS w Nowym Targu, Marek Danielczak - kierownik ośrodka sportowego Nowy Targ i Zbigniew Pistor kierownik ośrodka sportowego Rabka Zdrój Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.
Reprezentanci szkół - dzieci i młodzież przybyła na uroczystość wraz z opiekunami otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczali Waldemar Gramek - Prezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego wraz z członkami zarządu MSZS.
Wszystkim nagrodzonym i uhonorowanym życzymy kolejnych sukcesów zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.