PCK Facebook

Piekarczyk i Miłek zdobywcami Pucharu Starosty

Zawody w sportach walki

O ile zwycięstwa Kornelii Piekarczyk należało się spodziewać z powodu absencji głównej konkurentki Zuzanny Zych (kontuzja domowa), to zwycięstwo Maćka Miłka, który zaatakował z czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej jest absolutną sensacją!

Przed turniejem finałowym tracił on do lidera, Tomasza Brody - 11 punktów, a do trzeciego Dawida Dudasa 1,5 punktu. Jak napisaliśmy po 3 turnieju – w finale, z uwagi na podwójną liczbę możliwych do zdobycia punktów; w klasyfikacji mogły nastąpić znaczne przetasowania i tak się też stało. W grupach wagowych zwyciężyli: w cięższej Dawid Dudas, który już po raz drugi pokonał jednego z najlepszych zawodników, w ośmioletniej historii Pucharu Starosty; Tomasza Brodę, a w lżejszej Maciej Miłek, przed stanowiącym kolejną sensację Mateuszem Pawlakiem, który po ostrożnym, wręcz bojaźliwym starcie (po złamaniu obojczyka)w poprzedniej edycji; w finale zaprezentował się bardzo dobrze wygrywając , między innymi z Wojtkiem Głodowskim – najlepszym technikiem turnieju. Półfinały wyłoniły finalistów, a zostali nimi ; prący do zwycięstwa w turnieju, zwycięzca poprzedniej edycji Dawid Dudas, po zwycięstwie przez dźwignię z Mateuszem Pawlakiem i tegoroczne odkrycie cyklu Maciej Miłek, który niespodziewanie pokonał lidera Tomasza Brodę przez trzymanie. W tym momencie; gdyby turniej finałowy wygrał Dawid Dudas, to on byłby zdobywcą Pucharu Starosty – przed Tomaszem Brodą i Maciejem Miłkiem; lecz stało się inaczej: Po rewelacyjnej walce tryumfował Maciej Miłek stosując jednocześnie dźwignię i duszenie – z pozycji sankaku, zmuszając przeciwnika do poddania się. Zwycięzca turnieju finałowego zapewnił sobie końcowy sukces spychając Dawida Dudasa na trzecie miejsce, a Tomasza Brodę na drugie. Uczestniczki finału Kornelia Piekarczyk i Paulina Kuraś stoczyły bardzo zaciętą walkę, w której taktyczną dojrzałością i fizyczną sprawnością popisała się Kornelia – wygrywając przez duszenie, po całej wiązance trików technicznych. Oto komplet wyników:

Finał kobiet:
1. Kornelia Piekarczyk – LO Jabłonka
2. Paulina Kuraś – PLO Nowy Targ

Finał mężczyzn:
1. Maciej Miłek – PLO Nowy Targ
2. Dawid Dudas – PLO Nowy Targ
3. Tomasz Broda – Absolwenci
4. Mateusz Pawlak – LO Jabłonka
5. Jakub Klimczyński – PLO Nowy Targ
6. Wojciech Głodowski – LO Jabłonka
7. Maciej Woźniak – PLO Nowy Targ
8. Szymon Horniczak – PLO Nowy Targ
9. Marek Śmietana – PLO Nowy Targ

klasyfikacja generalna:
kobiety:

1. Kornelia Piekarczyk 25,5 pkt
2. Zuzanna Zych 14,5 pkt
3. Sylwia Łaś 8,0 pkt
4. Alicja Łaciak 7,5 pkt
5. Roksana Szyma 3,0 pkt

klasyfikacja najlepszego technika (za rzuty na ipon)
1. Zuzanna Zych 2 pkt
2. Kornelia Piekarczyk 1 pkt

mężczyźni:
1. Maciej Miłek 66 pkt
2. Tomasz Broda 63 pkt
3. Dawid Dudas 60,5 pkt
4. Wojciech Głodowski 43,5 pkt
5. Daniel Dąbrowski 38 pkt
6. Szymon Horniczak 29 pkt
7. Artur Duda 25 pkt
8. Jakub Klimczyński 24 pkt
9. Mateusz Pawlak 21,5 pkt
10. Maciej Woźniak 21 pkt
11. Szymon Trybowski 15,5 pkt
12. Marek Śmietana 9,5 pkt
13. Damian Starmach 8,0 pkt
14. Piotr Zachwieja 5 pkt
15. Paweł Zych 4,5 pkt
16. Klimek Bachleda 1,5 pkt

klasyfikacja najlepszego technika:
1. Wojciech Głodowski 6 pkt
2. Dawid Dudas 3 pkt
3-5. Tomasz Broda
Daniel Dąbrowski
Maciej Miłek po 2 pkt
6-9. Artur Duda
Szymon Horniczak
Jakub Klimczyński
Maciej Woźniak po 1 pkt

klasyfikacja zespołowa:
1. PLO – Nowy Targ 269,5 pkt
2. Absolwenci 111,5 pkt
3. LO – Jabłonka 100 pkt

Sędziował na macie Jacek Jaworski – 6 dan – sędzia klasy międzynarodowej sędziowie czasu i sekretariat: Roksana Szyma i Anna Łaś. Foto; Zuzanna Zych

Komunikat organizatora: Przy ogłaszaniu wyników z pośpiechu pomylono punktację za dwa pierwsze miejsca w efekcie puchar otrzymał zawodnik , który zajął drugie miejsce. Za pomyłkę , w imieniu organizatora serdecznie przepraszam Tomasza Brodę i Maćka Miłka. Sędzia główny Jacek Jaworski.

Tekst i zdjęcia - Źródło: http://www.sportowepodhale.pl/index.php?s=tekst&id=13297