Ś.P PIOTR JASKIERSKI

Z ogromnym bólem żegnamy naszego wspaniałego kolegę i pracownika Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu Ś.P Piotra Jaskierskiego.Całej rodzinie oraz bliskim składamy wyrazy współczucia i żalu.Dyrektor i pracownicy Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.

Czytaj więcej

"Zagrojcie dudzicki..."

Powiatowe Centrum Kultury w Nowy Targu od maja br. realizuje projekt pt.: "Zagrojcie dudzicki ..." dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach PROGRAMU "Kultura ludowa i tradycyjna".

Czytaj więcej

VI edycja Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych.

Tegoroczne hasło konkursu to "Miłość" i nawiązujące do niego czternaście realizacji ze szkół i ośrodków edukacyjnych i kulturalnych z całej Polski zakwalifikowało się do etapu ogólnopolskiego konkursu.

Czytaj więcej

Sukces LALKARZY z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.

Grupa teatralne „LALKARZE” działająca pod patronatem Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu zdobyła wyróżnienie w 6 edycji Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych i Teatr organizowanego przez TVP.

Czytaj więcej

WARSZTATY PLENEROWE

Oto plan warsztatów artystycznych,które odbyły się w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu.Młodzi artyści wykonali prace inspirowane plenerem w Muzeum Etnograficznym w Zubrzycy Górnej.

Czytaj więcej

Z ŻALEM ŻEGNAMY DZIĘKUJĄC ZA LATA PRZYJAŹNI I WSPÓŁPRACY ś.p ALEKSANDRĘ SZURMIAK-BOGUCKĄ

Wybitna etnomuzykolog od dekad związana z Podhalem. Przez lata była jurorem licznych konkursów muzyki ludowej m.in. Konkursu Muzyk Podhalańskich, Spiskich Zwyków, Orawskiego Zbyrcoka, Dziadońcynego Smycka czy Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych.

Czytaj więcej

Plenerowe Zajęcia na Polanie "Dziubasówki"

Plenerowy dzień dla najbardziej aktywnych w zajęciach prowadzonych przez Pracownię Artystyczną pani Marii Zofii Mrożek z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.

Czytaj więcej

22 Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Ludzie ludziom zgotowali ten los" im.Augustyna Kowalczyka

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka jest działaniem edukacyjnym, które ma na celu popularyzowanie wiedzy historycznej o niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz, upamiętnianie ofiar i kultywowanie szacunku dla narodów, których udziałem była masowa Zagłada oraz wyrażanie w formie plastycznej własnych refleksji, nawiązujących do słów Zofii Nałkowskiej: „Ludzie ludziom zgotowali ten los”.

Czytaj więcej

20 Ogólnopolski konkurs plastyczny "Człowiek w ruchu"

Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach.Inspiracją dla konkursu są różne zachowania człowieka we wszelkich formach aktywności (taniec, balet, teatr, cyrk, muzyka, sport, rekreacja, itp.).

Czytaj więcej

XVI Międzynarodowe Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży Marc Chagall " Błękitna Podróż "

Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku.Na tegoroczną edycję konkursu nadesłano 3400 prac z 25 krajów,351 szkół i instytucji z całego świata.

Czytaj więcej

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci "Energetyczny Śmieszkowiec"

Komisja w składzie: Anna Potocka, Dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu – przewodnicząca Józef Chyży, specjalista ds. edukacji Ignacy Nowodworski, specjalista ds. edukacji Na konkurs wpłynęło: 244 prac W tym : 5 prac nie spełniało kryteriów konkursu

Czytaj więcej

ZAJĘCIA ONLINE!!!

W ramach akcji #zostańwdomu nasi instruktorzy pani Maria Mrożek oraz pan Leszek Pustówka zorganizowali zajęcia w formie online. Nasi instruktorzy z wielką chęcią zadeklarowali swój udział i chcą wspólnie z Wami spotykać się na Facebooku w swoich wirtualnych pracowniach.

Czytaj więcej

VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych "Świat wokół mnie"

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Świat wokół mnie” skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Czytaj więcej

Wyniki XVII Konkursu Plastycznego "Wszysycy Święci Wawrzyńcoka"

Poznaliśmy laureatów XVII Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" edycja 2020 organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym i Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Białym Dunajcu.

Czytaj więcej

XVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Tradycje Wielkanocne"

Na tegoroczną edycję nadesłano 1355 prac ze 109 placówek oświatowych,kulturalnych i wychowawczych z całego kraju.Uczestników przygotowywało 216 nauczycieli i instruktorów.

Czytaj więcej

UWAGA INFORMACJA!!!

Informujemy,że Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu prowadzi nabór na kontynuację zajęć do pracowni pani Marii Mrożek.Bardzo prosimy rodziców lub opiekunów prawnych o dostarczenie kart zapisu (pocztą tradycyjną lub bezpośrednio do placówki PCK) do 15.07.2020r. WŁĄCZNIE!!!! KARTY ZAPISU DO POBRANIA PONIŻEJ.

Czytaj więcej

DZIEŃ MATKI:)

Wszystkim mamom składamy najlepsze życzenia – przede wszystkim dużo zdrowia.Prace wykonane przez uczestników zajęć w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu z pracowni Marii Mrożek .

Czytaj więcej

Strona 2 z 35‹ poprzednie | 1 2 3 4 5 ... | następne ›