Książka Zapomniane Kresy
Projekt Miolek se piscolke
PCK Facebook
WIĄZANKI NA GROBACH BOHATERÓW

WIĄZANKI NA GROBACH BOHATERÓW

10 listopada w przeddzień Święta Niepodległości przedstawiciele władz Starostwa Powiatowego w Nowym Targu - Starosta Krzysztof Faber, Wicestarosta Bogusław Waksmundzki, urzędujący członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Karol Skrzypiec, władze Miasta Nowy Targ - Burmistrz Miasta Grzegorz Watycha, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Marek Mozdyniewicz oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu Bolesław Bara złożyli na nowotarskim cmentarzu wiązanki na grobach Powstańców, Legionistów, Żołnierzy oraz na indywidualnych grobach nowotarżan zasłużonych dla niepodległości naszej Ojczyzny.

Czytaj więcej

11 Listopada - Święto Niepodległości

11 Listopada - Święto Niepodległości

11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała uwolnionemu z twierdzy magdeburskiej Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące działania bojowe Wielkiej Wojny. Po ponad 120 latach Polska odzyskiwała niepodległość.

Czytaj więcej

Protokół z obrad jury XXV Powiatowego Konkursu Plastycznego

Protokół z obrad jury XXV Powiatowego Konkursu Plastycznego "Niepodległość"

Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Nowym Targu oraz Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.Celem konkursu było przywrócenie pamięci o roli i znaczeniu wielkich bitew i Powstań Narodowych od początków Państwa Polskiego poprzez Odzyskanie Niepodległości w 1918r. , I,II Wojnę Światową ,aż do zrywu Solidarności.Ukazanie sylwetek przywódców,postaw i czynów bohaterów narodowych,dowódców i żołnierzy Wojska Polskiego. Na konkurs wpłynęło 190 prac z 19 placówek Oświatowych i Wychowawczych z Powiatu Nowotarskiego.

Czytaj więcej

UWAGA INFORMACJA!!!

UWAGA INFORMACJA!!!

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie od dnia 9.11.2020r do 29.11.2020r. zostają zawieszone wszystkie zajęcia w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu.Jednocześnie informujemy ,że zajęcia plastyczne pani Maria Mrożek będzie prowadzić w trybie zdalnym.

Czytaj więcej

Protokół Konkurs Muzyk Podhalańskich 2020

Protokół Konkurs Muzyk Podhalańskich 2020

Wyniki tegorocznego 45. Konkursu Muzyk Podhalańskich, które odbył się w piątek w siedzibie Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu. Wzięło w nim udział 27 muzyk góralskich z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego. Przed komisją zaprezentowały się one on-line.

Czytaj więcej

Konkurs plastyczno-fotograficzny

Konkurs plastyczno-fotograficzny "Wszyscy tacy sami "- promujący Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Efekty konkursu plastycznego „Wszyscy tacy sami” zachwyciły jury. Przypomnijmy, że wzięło w nim udział 215 uczniów i młodzieży w tym osoby dorosłe, które udowodniły, że mają wielką pasję do malarstwa i fotografii. Swoją twórczość wyrazili pięknie, kolorowo w różnych technikach plastycznych.

Czytaj więcej

"MIKOŁAJKI 2020"

Organizatorami tegorocznego konkursu pt:""Dzieło świętego Mikołaja podejmowane w czasie pandemii" oraz "Jak nauka św.Jana Pawła II wpływa na nasze życie?" są:Ks.Grzegorz Łomzik - proboszcz parafii św.Brata Alberta w Jabłonce Borach oraz Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce.

Czytaj więcej

Protokół Jury X Ogólnopolskiego Biennale Plastyczno-Fotograficznego Dzieci i Młodzieży

Protokół Jury X Ogólnopolskiego Biennale Plastyczno-Fotograficznego Dzieci i Młodzieży "Przyroda 2020"

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu Kurator Biennale: Ewa Banaszczyk

Czytaj więcej

45 Konkurs Muzyk Podhalańskich  ZMIANY w REGULAMINIE

45 Konkurs Muzyk Podhalańskich ZMIANY w REGULAMINIE

Wprowadzamy zmiany w regulaminie 45 Konkursu Muzyk Podhalańskich.

Czytaj więcej

XXVII Festiwal  Papieski - konkurs plastyczny

XXVII Festiwal Papieski - konkurs plastyczny "TOTUS TUUS"

Prezentujemy wyniki konkursu plastycznego organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną im.Zofii Swalarzowej w Białym Dunajcu w ramach XXVII Festiwalu Papieskiego "TOTUS TUUS"

Czytaj więcej

42 ROCZNICA WYBORU ŚW.JANA PAWŁA II NA PAPIEŻA

42 ROCZNICA WYBORU ŚW.JANA PAWŁA II NA PAPIEŻA

Kardynał Karol Wojtyła, abp metropolita krakowski 16 października 1978 roku został na konklawe wybrany papieżem. W Rzymie o godzinie 18:18 z komina na dachu Kaplicy Sykstyńskiej ukazał się biały dym oznajmiający wybór nowego papieża.

Czytaj więcej

"ŚWIAT ROŚLIN OWADOŻERNYCH"

Galeria prac uczestników zajęć plastycznych w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu

Czytaj więcej

REGULAMIN XXV  POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

REGULAMIN XXV POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "Niepodległość"

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu oraz Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu Cele konkursu: 1. Tematem konkursu są wielkie bitwy i powstania narodowe od początków Państwa Polskiego, poprzez odzyskanie niepodległości w 1918 r., I,II wojnę światową,Powstania Śląskiego, Powstania Warszawskiego, aż do zrywu solidarności. 2. Ukazanie sylwetek przywódców, postaw i czynów bohaterów narodowych, dowódców i żołnierzy Wojska Polskiego, męstwa powstańców, więźniów, bezimiennych ofiar represji i zwykłych obywateli. 3. Przedstawienie wizerunku godła, sztandarów, umundurowania, oręża wojska polskiego. 4. Bóg, Honor, Ojczyzna- utrwalanie i przekazywanie wartości patriotycznych. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z terenu Powiatu Nowotarskiego

Czytaj więcej

 Mistrzostwa Polski modeli klasy F1 E

Mistrzostwa Polski modeli klasy F1 E

W dniu 20.09.2020 zgodnie z kalendarzem imprez Aeroklubu Polski rozegrano Mistrzostwa Polski modeli klasy F1E. Mistrzostwa odbyły się w miejscowości Toszek koło Gliwic.

Czytaj więcej

Powiatowo-miejskie uroczystości upamiętniające 81. rocznicę sowieckiej napaści na Polskę oraz obchody Światowego Dnia Sybiraka w roku 2020.

Powiatowo-miejskie uroczystości upamiętniające 81. rocznicę sowieckiej napaści na Polskę oraz obchody Światowego Dnia Sybiraka w roku 2020.

Pamięć o 17 września 1939 roku ma wielkie znaczenie nie tylko dla polskiej, ale i dla europejskiej pamięci historycznej. Ten dzień wyznacza jedną z najistotniejszych dat w historii Polski. 17 września 1939 roku nasz kraj zaatakowała Rosja sowiecka, idąc w ślady niemieckiej III Rzeszy.

Czytaj więcej

Strona 2 z 37‹ poprzednie | 1 2 3 4 5 ... | następne ›
  • Zwierzęta Leśne- prace na konkurs organizowany przez  Magurski Park Narodowy w wykonaniu małych artystów w pracowni pani Marii Mrożek z  Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu