Konkurs "Małe i Duże Graficze Podróże, Grafikalia 2018"

Celem Konkursu jest propagowanie grafiki artystycznej jako dziedziny sztuki; rozwijanie umiejętności posługiwania się technikami graficznymi; rozwijanie wrażliwości plastycznej dzieci, młodzieży i dorosłych; konfrontacja i prezentacja dokonań plastycznych w zakresie grafiki artystycznej w Polsce

Czytaj więcej

KONKURS MIKOŁAJKI 2018 ROZSTRZYGNIĘTY!

Mikołajki już tradycyjnie zostały zorganizowane w w jabłonczańskiej gminie. Rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele p.w. Św. Brata Alberta w Jabłonce – Bory, którą celebrował ks. Grzegorz Łomzik , pomysłodawca wydarzenia.

Czytaj więcej

LEGIONY TO....Kim byli legioniści?

Galeria Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu o/MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu,Starostwo Powiatowe w Nowym Targu oraz Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu zapraszają na wykład pt:Legiony to...Kim byli Legioniści?

Czytaj więcej

XXVII GMINNY KONKURS RECYTATORSKO-GAWĘDZIARSKI- PROTOKÓŁ Protokół z przebiegu XXVII Gminnego Konkursu Recytatorsko- Gawędziarskiego im. Andrzeja Kudasika i Bogdana Werona w Skrzypnem z dnia 28 listopada 2018 r.

W konkursie uczestniczyło 68 uczniów z 8 szkół podstawowych oraz 2 przedszkoli z terenu Gminy Szaflary, którzy występowali w czterech grupach wiekowych i dwóch kategoriach: gawęda i recytacje. Komisje w składzie: Przewodnicząca: Anna Mlekodaj Członek: Aniela Król Członek: Wanda Szado-Kudasikowa Przewodniczący: Jadwiga Trebunia-Tutka Członek: Anna Mrowca Członek: Dorota Adamczyk przesłuchały w najmłodszej grupie wiekowej klas 0-I 16 uczniów: 11 recytatorów i 5 gawędziarzy oraz w grupie wiekowej II-III 16 uczniów: 9 recytatorów i 8 gawędziarzy.

Czytaj więcej

PODWÓJNY SUKCES LALKARZY

Po raz 48 w Strzelcach Opolskich spotkały się najlepsze amatorskie zespoły teatralne z całego kraju. Strzeleckie Spotkania Amatorskich Teatrów Lalek, jak co roku odbyły się pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego. Konkurs o randze ogólnopolskiej oceniało jury w składzie: Krystian Kobyłka – reżyser, dyrektor opolskiego Teatru Lalki i Aktora, Grzegorz Gajos – scenograf oraz Dariusz Kowcun – aktor, reżyser.

Czytaj więcej

XIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "JESTEŚMY DUMNI Z POLSKI- Z CHLUBNYCH KART I MIEJSC NARODOWEJ HISTORII"

W trzynastej edycji konkursu młodzi twórcy z różnych regionów Polski nadesłali 327 prac plastycznych by uczcić 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.Prace przysłano z rekordowej liczby 45 placówek oświatowych i i kulturalnych.Jury przyznało 18 nagród,25 wyróżnień i 86 kwalifikacji do wystawy.

Czytaj więcej

XXVI edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Mieszkam w Beskidach"

Celem Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach” jest rozbudzanie i poszerzanie wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych szeroko rozumianych zainteresowań plastycznych, ze szczególnym ukierunkowaniem na poznanie folkloru i sztuki ludowej.

Czytaj więcej

XIV Małopolski Przegląd pieśni Patriotycznej w Lubniu.

Reprezentantki zespołu Triole, Martyna Strączek i Zuzanna Wójcikiewicz, dziś odebrały wyróżnienie dla zespołu w XIV Małopolskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Lubniu, który odbywał się w 100- lecie odzyskania niepodległości pod hasłem: ..." i na końcu świata będę dumny ze swego pochodzenia"...  Solistka Sara Kuczaik zdobyła III miejsce. Reprezentują Pracownię Muzyczną Triolki Rabka - Zdrój przy Powiatowym Centrum Kultury Nowy Targ,  pod kierunkiem nauczycieli muzyki i teatru Marioli i Piotra Burcan, Kawalerów Orderu Uśmiechu. Gratulacje.❤️❤️

Czytaj więcej

Wolontariacka Gra Miejska "Razem możemy więcej" 2018

Kolejna edycja Wolontariackiej Gry Miejskiej już 4 grudnia (wtorek) w godz. 9.00 – 13.00. Zapraszamy 4-5 osobowe drużyn uczniowskie ze szkół średnich i gimanzjów, plus jedna osoba dorosła (najchętniej nauczyciel lub opiekun). Czas przejścia trasy to ok. 2,5 godziny, a gra odbywa się na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu i jego w bliskim sąsiedztwie. UWAGA: bardzo ograniczona ilość drużyn. Wstęp wolny - rezerwacje: email: tomasz_szlaga@mok.nowytarg.pl lub tel. 18 266 21 32.

Czytaj więcej

TWÓRCZOŚĆ W PRACOWNI PCK

W Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu w pracowni pani Marii Mrożek widać już zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.Powstało wiele pięknych prac w różnych technikach,które odjeżdżają na konkursy ogólnopolskie.

Czytaj więcej

XXI MIĘDZYNARODOWE BIENNALE GRAFIKI DZIECI I MŁODZIEŻY TORUŃ 2018

Organizowane od przeszło czterdziestu lat biennale jest liczącym się na świecie konkursem plastycznym dla dzieci i młodzieży. Reguły konkursu, wymagania warsztatowe są nie lada wyzwaniem nie tylko dla uczestników, ale także dla nauczycieli i instruktorów, którym bliska jest idea wykorzystywania grafiki w procesie edukacji plastycznej.

Czytaj więcej

Wernisaż Wystawy XXIII Powiatowego Konkursu Plastycznego "NIEPODLEGŁOŚĆ"

Dzisiaj w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu odbył się wernisaż na którym zaprezentowane zostały prace plastyczne nagrodzone w XXIII Powiatowym Konkursie Plastycznym ”Niepodległość”

Czytaj więcej

Laur Festiwalowy dla Angeliki Czyszczoń na XIX Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka 2018"

Angelika Czyszczoń została laureatką, wśród pięciu osób w kraju, nagrodzona wyróżnieniem w kategorii wiekowej licealistów i studentów, na XIX Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka" 2018.

Czytaj więcej

WERNISAŻ WYSTAWY POKONKURSOWEJ XXIII POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "NIEPODLEGŁOŚĆ"

Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród laureatom XXIII Powiatowego Konkursu Plastycznego "NIEPODLEGŁOŚĆ" który odbędzie się 15.11.2018 r.(czwartek) o godź.13.00 w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu ul.Jana Kazimierza 20

Czytaj więcej

UWAGA KOMUNIKAT!!!

ZAJĘCIA W PRACOWNI PANI MARII MROŻEK W DNIU 8.XI.2018 (tj.czwartek) ODWOŁANE

Czytaj więcej

TRIOLKI i ich bieżące sukcesy.

Wokaliści Pracowni Muzycznej Triolki Rabka-Zdrój przy Powiatowym Centrum Kultury Nowy Targ zakwalifikowali się do 19. Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka".

Czytaj więcej

Strona 5 z 24‹ poprzednie | ... 3 4 5 6 7 ... | następne ›