Drugi event akcji "Bezpiecznie na nartach"

Zabawa, profilaktyka, zdrowie – kolejny event Bezpiecznie na Nartach za nami Nie zwalnia zima, nie zwalniamy i my. Drugi event akcji „Bezpiecznie na Nartach” za nami. Tym razem nasz zimowy misiek zawitał do Jurgowa.

Nie brakowało śniegu, nie brakowało narciarzy i snowboardzistów. Dla nas stan idealny. Dopisali także nasi partnerzy, którzy kolejny raz pokazali, że warto wspierać profilaktyczne akcje. – Mamy w ramach akcji przygotowanych wiele atrakcji. Uczymy pierwszej pomocy – zarówno dzieci jak i dorosłych. Pokazujemy też jak zabezpieczyć miejsce niebezpiecznego zdarzenia na stoku, tak by nie stwarzać zagrożenia na stoku dla innych. – tłumaczy Tomasz Witek, pomysłodawca i koordynator akcji „Bezpiecznie na Nartach”.

Druga odsłona akcji zawitała do Jurgowa. Tu przy stacji narciarskiej Jurgów Ski staraliśmy się pokazać, że warto nosić kask, warto wiedzieć jak udzielić pierwszej pomocy, a nawet – pomagaliśmy dość do zdrowia. Gościem naszego partnera - Medical Clinic Podhale, był dr Paweł Zejler, specjalista chirurgii ręki. I choć spotkanie z nim było raczej niezobowiązująca konsultacją, to zapewne pozwoliło odpowiedzieć na wiele intrygujących pytań.

Druga odsłona naszej akcji, to także zabawa. I tu nie zawiedli Ci, którzy nie bali się zmierzyć z góralską tradycją. „Góralskie Śpasy” sprawdziły, czy w odpoczywających na Podhalu turystach, płynie choć trochę góralskiej krwi. Tym którzy okazali się najwytrwalsi wręczyliśmy upominki naszych od naszych partnerów.

Kolejna okazja do zabawy, już w najbliższy weekend. Widzimy się 27 stycznia w Kluszkowcach (stacja Czorsztyn Ski).

Patronat nad wydarzeniem objął starosta nowotarski Krzysztof Faber oraz Minister Sportu i Turystyki Witold Bańska.


 

Wspólnie dla Bezpieczeństwa

Foto: Michał Sobański