Książka Zapomniane Kresy
Projekt Miolek se piscolke
PCK Facebook

76. ROCZNICA WYZWOLENIA NIEMIECKIEGO NAZISTOWSKIEGO OBOZU KONCENTRACYJNEGO I ZAGŁADY AUSCHWITZ 27 STYCZNIA 2021

Praca Aleksandry Mordarskiej uczestniczki zajęć w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu

Czytaj więcej

ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI

Praca Dominiki Bielańskiej uczestniczki zajęć w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu.

Czytaj więcej

PODSUMOWANIE SPORTU SZKOLNEGO WIELKI SUKCES POWIATU NOWOTARSKIGO

Na początku grudnia bieżącego roku – w obliczu pandemii odbyło się Podsumowanie Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za rok szkolny 2019/2020.

Czytaj więcej

ZAGROJCIE DUDZICKI - WYSTAWA

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia wystawy plenerowej, która ma miejsce obok budynku Starostwa Powiatowego w Nowym Targu (od strony Al. 1000 - lecia) i jest do zobaczenia w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Nowym Targu. Wystawa jest ostatnim etapem projektu "Zagrojcie dudzicki ..." realizowanego przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

Czytaj więcej

Zagrojcie dudzicki - film

Zagrojcie dudzicki ... Zgodnie z obietnicą sprzed dwóch tygodni prezentujemy Państwu pierwszy w historii film ukazujący budowę kozy - dud podhalańskich. Instrumentu unikalnego i wyjątkowego, nieodłącznie związanego z kulturą Podhala. Prezentowany film powstał w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu, które w roku 2020 realizowało zadanie pt.: "Zagrojcie dudzicki ...", które uzyskało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. instrumentalista, budowniczy instrumentów pasterskich, przewodnik tatrzański, laureat wielu festiwali muzyki regionalnej - Andrzej Budz, który w filmie prezentuje tajniki budowy tego wspaniałego instrumentu. Życzę miłego oglądania. Tadeusz Watycha Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu link - https://youtu.be/P2FtwL5kmKo

Czytaj więcej

WYNIKI KONKURSU "MIKOŁAJKI 2020"

Organizatorami Mikołajek są: proboszcz parafii pw. Św. Brata Alberta w Jabłonce-Borach ks. Grzegorz Łomzik, Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak oraz Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce

Czytaj więcej

XVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "GRAFIKA 2020"

Przedstawiamy wyniki XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "GRAFIKA 2020" pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Czytaj więcej

Konkurs plastyczny "Moje miasteczko"

24 listopada 2020 r., jury obradowało w składzie: 1. Edyta Ross – Pazdyk (przewodnicząca) 2. Monika Kantor (członek) 3. Karolina Tworzydło – Ruchała (członek) po obejrzeniu wszystkich prac postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Czytaj więcej

XXII OGÓLNOPOLSKIE KONFRONTACJE PLASTYCZNE MŁODYCH TWÓRCÓW

Konkurs plastyczny to prezentacja dokonań artystycznych młodzieży ze szkół, domów kultury, kółek plastycznych, innych ośrodków pozaszkolnych oraz twórców indywidualnych

Czytaj więcej

XV Ogólnopolski konkurs plastyczny "Jesteśmy Dumni z Polski"

9 listopada 2020 roku rozstrzygnięty został XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod nazwą "Jesteśmy dumni z Polski". Głównymi organizatorami konkursu byli Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach i Urząd Miasta Tychy, a honorowym patronatem objął imprezę Śląski Kurator Oświaty.

Czytaj więcej

Zagrojcie dudzicki ...

Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu w roku bieżącym realizowało zadanie pt.: "Zagrojcie dudzicki ...", które uzyskało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Czytaj więcej

"Postać Świętego Mikołaja w czasie pandemii oraz jak Święty Mikołaj odwiedza dzieci i starszych.

Mamy świeżutkie wiadomości od Świętego Mikołaja KONKURS "Postać Świętego Mikołaja w czasie pandemii oraz jak Święty Mikołaj odwiedza dzieci i starszych"

Czytaj więcej

Sukces Kingi Kubik uczestniczki zajęć w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczestniczka zajęć w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu pod okiem instruktor Marii Mrożek została stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Oto jedna z jej prac, którą zaprezentowała w Warszawie. Gratulujemy Kindze i życzymy dalszych sukcesów oraz wytrwałości w pracy.

Czytaj więcej

KONKURS PLASTYCZNY "MOJE MIASTECZKO"

Piękne prace wykonane przez małych artystów w czasie pandemii.

Czytaj więcej

ANIOŁY

Prace przygotowane na konkurs przez małych artystów pod okiem instruktor pani Marii Mrożek z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu

Czytaj więcej

VIII Ogólnopolski konkurs Plastyczny "Szlakiem Orlich gniazd"

Organizatorem konkursu był Miejski Dom Kultury w Częstochowie.

Czytaj więcej

Strona 1 z 37‹ poprzednie | 1 2 3 4 5 ... | następne ›