NABÓR NA ZAJĘCIA w POWIATOWYM CENTRUM KULTURY w NOWYM TARGU - ROK SZKOLNY 2019/2020

Ogłaszamy nabór na zajęcia na rok szkolny 2019/2020 organizowane przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

Czytaj więcej

IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Kwiat dziełem doskonałym-Kwiaty kwitnące na dzrzewach"

27 maja 2019 roku został rozstrzygnięty IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Kwiat dziełem doskonałym" organizowany przez Centrum Animacji w Polkowicach oraz Wiejski Ośrodek Kultury w Sobinie pod patronatem Burmistrza Polkowic.

Czytaj więcej

"Młodzi modelarze lotniczy na start"

W dniu 14.06.2019r. na nowotarskim lotnisku odbyły się zawody modeli latających dla dzieci i młodzierzy "Młodzi modelarze lotniczy na start". rozegrano dwie kategorie modeli szkolnych F1H i F1A / M, kilku młodych modelarzy startowało w obu kategoriach. Modele wzbijały się w powietrze za pomocą 50 metrowego holu.

Czytaj więcej

"Między czernią a bielą..." III Międzynarodowe Biennale na Małą Formę Graficzną pt. "Średniowieczne zamczyska-historia zaklęta w kamieniach"

Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultur w Rybniku. Tytuł wiodący konkursu Między czernią a bielą...” otwiera nie tylko tradycyjną w grafice paletę szarości, ale wszystkie możliwe zestawienia barwne o jakie można wzbogacić odbitki przez szereg matryc i wielokrotne odbijanie. A zatem brak koloru nie stanowi bariery, ale użycie go musi odpowiadać tematyce, nastojowi, ekspresji i innym ważnym aspektom Waszej pracy. Tegoroczny podtemat „Średniowieczne zamczyska”

Czytaj więcej

MINI TALENT SHOW - MSZANA DOLNA - 2019.

GRZEGORZ PAZDUR z Mszany Dolnej, lat 15, zdobył I NAGRODĘ i PUCHAR w Mini Talent Show - Mszana Dolna 2019. Grzegorz od wielu lat kształci się wokalnie w PM Triolki Rabka-Zdrój przy PCK Nowy Targ pod kierunkiem nauczycieli muzyki i teatru Marioli i Piotra Burcan. W swej karierze wokalnej ma laury z wielu festiwali ogólnopolskich i wojewódzkich. Tę nagrodę ceni sobie bardzo, bo wśród "swoich" niełatwo się zwycięża. GRATULACJE. 

Czytaj więcej

KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ NOCNY LOTNIK"

Organizatorem konkursu był Hotel Wierchomla SKI&SPA Resort w Wierchomli Małej.Tematem konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej latające zwierzęta mające swoją aktywność nocą.

Czytaj więcej

PODSUMOWNIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 W POWIATOWYM CENTRUM KULTURY

Wczoraj w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu odbyło się uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2018/2019.Na uroczystość przybyły wraz z rodzicami dzieci biorące udział w prowadzonych przez placówkę zajęciach artystycznych,muzycznych,modelarskich i szachowych.

Czytaj więcej

49 MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY

W 49 edycji konkursu nadesłano 15 108 prac z całego świata i aż 2623 z Polski! To najwyższy odsetek (17%) spośród 37 krajów biorących udział w konkursie. Spośród wszystkich nagrodzonych, aż 148 prac to dzieła uczestników z naszego kraju Organizatorem konkursu była firma Pentel.

Czytaj więcej

IV EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

Organizatorem IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego jest Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie.

Czytaj więcej

III O0GÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "ARTFORM 2019"- "MAŁE DZIEŁA-WIELKA SZTUKA"

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ogólnokształcących STO w Kluczborku. Tytuł tego przedsięwzięcia wskazuje,że nie ograniczamy fantazji jego potencjalnych uczestników:moga prezentować świat swojej całkowicie nieskrepowanej ,niesamowitej wyobraźni.

Czytaj więcej

14 OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY " SPORT W SZAROŚCI"

Już po raz drugi Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Sierakowie (po Gimnazjum w Sierakowie) jest organizatorem 14. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sport w szarości” Rawicz 2019.

Czytaj więcej

Laureat Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Pięknej International Festival of Fine Art- z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu- XXIX Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej Color Art w Goleniowie " We wnętrzu morza"

Temat tegorocznej edycji Color Art „We wnętrzu morza” łączy doświadczenie życiowej praktyki i artystycznej wyobraźni. Jest to jeden z sensów sztuki: racjonalizm oraz intuicja. Celem komisji oceniającej prace było wyłonienie tych realizacji plastycznych, które w sposób najbardziej oryginalny i twórczy odpowiadały powyższemu tematowi. W dniu 13.04.2019 r. jury festiwalu w składzie:

Czytaj więcej

TRIOLKI w piosenkach sprzed stu lat

Telefon Małgorzaty Rybińskiej, tak mocno zaangażowanej w to przedsięwzięcie, nie pozwolił mi spać tej nocy. Propozycja koncertu, bez specjalnych ograniczeń czasowych i to w temacie wspomnień piosenek sprzed wojny, sprzed stu lat, po prostu mnie zachwyciła. A przywołanie klimatu tamtej epoki, w strojach, gestach, ozdobach wprost urzekła.

Czytaj więcej

KOCHAM POLSKĘ...Oblicze Polskej Ziemi - VIII Sochaczewski Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im.Władysława Ślewińskiego

Najważniejszym celem realizowanego od ośmiu lat projektu kulturalnego jest kształtowanie poczucia tożsamości narodowej wśród Polaków,zachęta do kreatywnego wyrażenia uczuć patriotycznych, a przede wszystkim odnajdywanie młodych oraz dorosłych utalentowanych plastycznie rodaków ,niezależnie od ich wieku i miejsca,w którym żyją i pracują twórczo.

Czytaj więcej

Strona 1 z 26‹ poprzednie | 1 2 3 4 5 ... | następne ›