REGULAMIN 44 WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY " MATKA W OCZACH DZIECKA" Pod Patronatem Starosty Nowotarskiego

CELE KONKURSU: Rozwijanie związków uczuciowych i emocjonalnych u dzieci i młodzieży. Ukazywanie macierzyństwa jako wartości umacniającej więzi rodzinno-społeczne. Umożliwienie uczestnikom konfrontacji własnych umiejętności z rówieśnikami. Rozwijanie umiejętności przekazywania uczuć (emocji) poprzez różne techniki plastyczne.

Czytaj więcej

228 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Starosta Powiatu Nowotarskiego Burmistrz Miasta Nowego Targu serdecznie zapraszają na obchody 228 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Czytaj więcej

XXVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny o tematyce ekologicznej z cyklu -" Ziemia jest jedna pt. LAS "

Organizatorem konkursu jest Galeria Twórczości Plastycznej Młodych działająca w Młodzieżowym Domu Kultury „Śródmieście“ we Wrocławiu Tematem tegorocznego konkursu był las,który jest czymś absolutnie magicznym, gdy szukamy w nim czegoś więcej niż widzimy – wtedy las staje się tajemnicą. Roślinność ciągle w ruchu zmian pór roku, zwierzęta wpisujące się w tkankę lasu od mrówki, motyla po niedźwiedzia i żubra.

Czytaj więcej

55 Jubileuszowe Zawody o Puchar Polan Gorczańskich

Tradycyjnie w Lany Poniedziałek "Ludzie Gór" spotkali się na Polanie Walusiowej w Waksmundzie aby wziąć udział w 55. Jubileuszowych Zawodach o Puchar Polan Gorczańskich.

Czytaj więcej

55 ZAWODY O PUCHAR POLAN GORCZAŃSKICH WALUSIOWA POLANA

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam wszystkich miłośników i sympatyków Polan Gorczańskich na 55 Jubileuszowy Puchar Polan, który odbędzie się tradycyjnie w "lany poniedziałek" na Polanie Walusiowej przy Bukowinie Waksmundzkiej (szlak zielony z Nowego Targu na Turbacz).

Czytaj więcej

XVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Ilustracje Wierszy Józefa Czechowicza i Poetów Doby Staropolskiej"

Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją"w Lublinie oraz Muzeum Literackie im.Józefa Czechowicza w Lublinie

Czytaj więcej

TURNIEJ SZACHOWY NA POWITANIE WIOSNY...

W pierwszej dekadzie kwietnia rozegrany został w naszej placówce szkoleniowy turniej szachowy z udziałem zawodników zaprzyjaźnionego z naszym klubem, słowackiego klubu szachowego z Trsteny. Spotkanie przy szachownicach planowane było od dawna, ale udział szachistów słowackich w rozgrywkach ligowych uniemożliwiał ich wcześniejszy przyjazd.

Czytaj więcej

XVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "TRADYCJE WIELKANOCNE"

Organizatorem konkursu był Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.Ideą konkursu jest ocalenie od zapomnienia polskich tradycji Świat Wielkanocnych,upowszechnianie regionalnych zwyczajów.

Czytaj więcej

Konkurs Fotograficzny ECHO TROMBITY

Głównym celem Konkursu jest artystyczna interpretacja ruchu muzycznego orkiestr dętych poprzez jego ciekawą, twórczą i oryginalną prezentację. Uczestnikiem konkursu może być każda zainteresowana osoba bez względu na miejsce zamieszkania i wiek. Zadaniem uczestnika Konkursu jest wykonanie jednego ujęcia fotograficznego (fotografia tradycyjna), które zaprezentuje Festiwal ECHO TROMBITY. Uczestnicy mogą zgłosić do Konkursu maksymalnie 1 pracę. Termin nadsyłania prac: 31 lipca 2019 (do godz.15.00) Ogłoszenie wyników: 28 września 2019

Czytaj więcej

Ś.P MARIA BOGDAŁ długoletni nauczyciel,dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Nowym Targu,instruktor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu ,wychowawca wielu pokoleń młodych artystów,osoba ciepła,życzliwa,oddana dzieciom i młodzieży.

"Każdy człowiek,nawet najskromniejszy, zostawia ślad po sobie, jego życie zahacza o przeszłość i sięga w przyszłość..." W osobie Marii Bogdał tracimy wspaniałą koleżankę i artystkę.

Czytaj więcej

XIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Anioł"

Na XIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ANIOŁ 2019 nadesłano 1576 prac z 225 placówek: 23 przedszkoli, 22 zespołów szkół, 115 szkół podstawowych, 4 gimnazjów, 55 ośrodków kultury, klubów, pracowni oraz różnego typu placówek pozaszkolnych, 6 ośrodków specjalnych, a także indywidualnie od  99 osób z całej Polski. Uroczyste zakończenie, podczas którego wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom oraz nastąpiło otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 3 marca 2019.

Czytaj więcej

Dzień Otwarty w Zespole Szkół Plastycznych im.Antoniego Kenara w Zakopanem.

Młodzież gimnazjalna oraz z klas VII i VIII wybrała się z opiekunami zajęć artystycznych panią Marią Mrożek oraz panem Leszkiem Pustówką na dzień otwarty Liceum Plastycznego im.Antoniego Kenara w Zakopanem.

Czytaj więcej

Protokół z posiedzenia obrad jury eliminacji Powiatu Nowotarskiego XXXII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych Talenty Małopolski 2019, który odbył się w Nowym Targu w dniu 3 kwietnia 2019r

Po wysłuchaniu i obejrzeniu 82 podmiotów wykonawczych – to jest 215 uczestników jury w składzie: – Adrian Kulik – Karolina Leszko – Wojciech Wachułka postanowiło, że do finału wojewódzkiego w Dobczycach nominowani zostali następujący wykonawcy (w kolejności występowania):

Czytaj więcej

UWAGA KOMUNIKAT!!!

Dzisiejsze zajęcia u pani Marii Mrożek i pana Leszka Pustówki są odwołane w związku z wyjazdem na Dzień Otwarty w Zespole Szkół Plastycznych im.Anoniego Kenara w Zakopanem połączonym z wystawą w Miejskiej Galerii Sztuki.

Czytaj więcej

TALENTY MAŁOPOLSKI-2019

UWAGA!!! PRZESŁUCHANIE FORM MUZYCZNYCH I TANECZNYCH ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 3.04.2019 r.(ŚRODA) OD GODZINY 9.00 W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY W NOWYM TARGU - bardzo prosimy o przybycie 30 min.wcześniej. Poniżej harmonogram występów.

Czytaj więcej

Na deskach Mok-u w Nowym Targu zostały wręczone nagrody i wyróżnienia w Regionalnym Konkursie Plastyczno-Fotograficznym "Wszystko na Niebiesko"

Dzisiaj w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbyła się gala z rozdaniem nagród w Regionalnym Konkursie "Wszystko na niebiesko" . Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli-Starosta Nowotarski pan Krzysztof Faber oraz Burmistrz Miasta Nowego Targu pan Grzegorz Watycha.

Czytaj więcej

DZISIAJ 14 ROCZNICA ŚMIERCI ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II -WIELKIEGO POLAKA WIELKIEGO PAPIEŻA

Papież Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. w wieku 84 lat. Pontyfikat Jana Pawła II trwał 26 lat 5 miesięcy i 16 dni. Był trzecim co do długości w historii papiestwa - po św. Piotrze i Piusie IX.

Czytaj więcej

Strona 1 z 24‹ poprzednie | 1 2 3 4 5 ... | następne ›