43 Konkurs Muzyk Podhalańskich im.Tomasza Skupnia

PROTOKÓŁ z posiedzenia komisji oceniającej 43 Konkurs Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia, który odbył się dnia 7.10.2018r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu.

Czytaj więcej

43 Konkurs Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia

W niedzielę 7 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbędzie się 43 Konkurs Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia. Organizatorami konkursu są Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Powiat Nowotarski, Stowarzyszenie „Śwarni”, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Małopolskie Centrum Kultury ‘Sokół” w Nowym Sączu. Wraz z kartą zapisu należy dostarczyć również zgodę na przetwarzanie danych osobowych (do pobrania na stronie PCK)

Czytaj więcej

PUCHAR POLSKI MODELI KLASY F1E

W dniach 29-30.09.2018 r. rozegrano dwie edycje Pucharu Polski modeli klasy F1E.

Czytaj więcej

"LALKARZE"ROZPOCZĘLI SEZON

Grupa Teatralna LALKARZE ze Spytkowic działająca pod patronatem Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu zainaugurowała sezon teatralny udziałem w Objazdowym Festiwalu Teatralnym Dilettante .

Czytaj więcej

UWAGA!!!43 Konkurs Muzyk Podhalańskich im.Tomasza Skupnia rozpocznie się o godzinie 10.00

O kolejności występów konkursowych decyduje moment zgłoszenia w dniu występu.

Czytaj więcej

POWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 11.XI.1938r.

Galeria Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu o/MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu ,Starostwo Powiatowe w Nowym Targu,Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu zapraszają na wykład pt: Powiatowe Obchody Święta Niepodległości 11.XI.1938 r. pana Marka Fryźlewicza, który odbędzie się 5 października(piątek) 2018 r.o godź.18.00 w Galerii Sztuki BWA JATKI,ul.Kościuszki 4, Nowy Targ. Wydarzenie sfinansowane w ramach "Powiatowego Programu Obchodów Jubileuszu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości"

Czytaj więcej

"MISTRZOSTWA POLSKI MODELI F1E DLA JUNIORÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH"

W dniu 23.09.2018 rozegrano " Mistrzostwa Polski modeli klasy F1E dla juniorów i juniorów młodszych" w miejscowości Toszek koło Gliwic. W kategorii juniorów wystartowało dwóch młodych modelarzy. Długopolski Antoni i Budzyk Piotr,a w kategorii junior młodszy Bryja Piotr oraz Zubek Maciej. Młodzi modelarze są członkami Aeroklubu  Nowy Targ, a swoje modele budują w pracowni modelarskiej Powiatowego Centrum Kultury. Zawody rozegrano w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych przy silnym wietrze. Wyjazd na Mistrzostwa Polski zorganizowało Powiatowe Centrum Kultury.

Czytaj więcej

OBIDOWA GŁUSZEC-EDYCJA JESIENNA 7.10.2018

9:00-OTWARCIE BIURA ZAWODÓW 11:45 OBOWIĄZKOWA ODPRAWA 12:00 START UCZESTNIKÓW BIEGÓW NA DYSTANS 10 i 21 KM 12:10 START UCZESTNIKÓW RAJDU NORDING WALKING-MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI 12:15 ANIMACJE I ZAWODY DLA DZIECI 14:30 DEKORACJA ZWYCIĘZCÓW 15:30 OFICJALNE ZAKOŃCZENIE BIEGU

Czytaj więcej

UWAGA KOMUNIKAT!!!

W Dniach 26-27.09.2018 tj. (środa,czwartek) nie ma zajęć u pani Marii Mrożek oraz 1.10.2018 tj.poniedziałek również nie ma zajęć u pani Marii.

Czytaj więcej

REGULAMIN XXIII POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "NIEPODLEGŁOŚĆ"

Organizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe oraz Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

Czytaj więcej

Wernisaż Wystawy-Historia Modelarstwa na Podhalu w 100-lecie Odzyskania Niepodległośći

W dniu 20.09.2018 w Powiatowym Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy-Historia Modelarstwa na Podhalu w 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Historia modelarstwa lotniczego w Nowym Targu ma bardzo długą historię z którą nierozerwalnie związana jest osoba ,która poświęciła wiele lat swojego życia modelarstwu.Modelarstwo lotnicze to pasja,to właściwie całe życie Pana Tadeusza Wiśniowskiego.

Czytaj więcej

20 OGÓLNOPOLSKIE KONFRONTACJE PLASTYCZNE MŁODYCH TWÓRCÓW 2018

Kolejna edycja Konfrontacji Plastycznych Młodych Twórców, ogólnopolskiego konkursu plastycznego organizowanego przez DK Włókniarzy,jako pokłosie przynosi bogaty i zróżnicowany stylistycznie zestaw prac,wśród których zdecydowanie wyróżniają się grafiki.Tworzone najczęściej w technice linorytu,wręcz zadziwiają finezją warsztatu.

Czytaj więcej

Nowotarskie Obchody 79 Rocznicy Napaści ZSRR na Polskę

Przechodniu przerwij swój marsz przed pomnikiem-symbolem tych co za Polskę, wiarę i za honor narodu oddali swe życie w Czerwonych Kaźniach Wschodu. Przechodniu przerwij marsz swój. Poświęć chwilę skupienia przed pomnikiem wzniesionym rodakom bez imienia, nieznanym co za Polskę, wiarę i cześć narodu oddali swoje życie w Krwawej Golgocie Wschodu. Bo dziś z „Ziemi Nieludzkiej” gdzie spoczywają w Bogu tylko w naszych modlitwach do Kraju wrócić mogą. Fragment wiersza - Marian Jonkajtys: „Poległym i Pomordowanym na Wschodzie”

Czytaj więcej

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny pt:"Tajemnica Przyjaźni"

W Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pt:"Tajemnica przyjaźni" organizowanym przez Republikę Azerbejdżanu oraz Centrum Twórczości dziecięcej w Baku nagrody zdobyli wychowankowie z pracowni plastycznej pani Marii Mrożek. I miejsce Anastazja Wojeńska II miejsce Aurelia Wojeńska II miejsce Jan Mrożek należy zaznaczyć,że z Polski zostało nagrodzonych tylko 5 artystów z czego troje z Nowego Targu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. tekst:Maria Mrożek

Czytaj więcej

HARMONOGRAM ZAJĘĆ PRACOWNI PANA LESZKA PUSTÓWKI!!!

Poniedziałek 16:00-17:00-grupa SOSW Wtorek 15:30-18:30-rysunek Czwartek 8:00-10:00-malarstwo-rysunek 13:30-16:30-malarstwo 16:30-19:30-rysunek Piątek 8:00-10:00-malarstwo-rysunek 13:30-16:30-malarstwo 16:30-19:30-techniki różne

Czytaj więcej

HARMONOGRAM ZAJĘĆ PRACOWNI PANI MARII MROŻEK!!!

Poniedziałek 13:00-19:30-rysunek Wtorek 13:00-19:30-grafika Środa 13:00-19:30-ceramika Czwartek 12:00:19:30-grafika Piątek 7:30-10:30-druk,wypał

Czytaj więcej

WYSTAWA "WYSPIAŃSKI ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ"

Nowy rok szkolny artystyczny chętni uczestnicy z Powiatowego Centrum Kultury wraz z instruktorami panią Marią Mrożek oraz panem Leszkiem Pustówką rozpoczęli od wizyty w Muzeum Narodowym w Krakowie.Wystawa pt:"Wyspiański życie i twórczość"zaciekawiła oraz ukazała ogrom pracy twórczej artysty.Dalsze ścieżki poprowadziły uczestników do kościoła Franciszkanów by oglądnąć witraże na żywo.Panteon na Skałce to miejsce spoczynku Stanisława Wyspiańskiego.

Czytaj więcej

ZACZYNAMY OD SUKCESÓW

Jury XL edycji Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży pt:"MOJA PRZYGODA W MUZEUM" organizowanych przez Muzeum Okręgowe w Toruniu,po rozpatrzeniu nadesłanych 1484 prac zakwalifikowało na wystawę pokonkursową prace,których autorami są Judyta Wawrzon oraz Maria Kowalska z pracowni pani Marii Mrożek z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.

Czytaj więcej

Strona 5 z 22‹ poprzednie | ... 3 4 5 6 7 ... | następne ›