Polsko Słowackie Ciesielskie Śpasy

Powiatowe Centrum Kultury w Nowy Targu realizuje mikroprojekt pt.: "Polsko – Słowackie Ciesielskie Śpasy" dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

Czytaj więcej

OTWARCIE POKONKURSOWEJ WYSTAWY XLIII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY "MATKA W OCZACH DZIECKA"

Dzisiaj w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu odbyło się uroczyste otwarcie pokonkursowej wystawy XLIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Matka w oczach dziecka"

Czytaj więcej

XII PODHALAŃSKI FESTIWAL ORKIESTR DĘTYCH

W dniu 20 maja tradycyjnie na Rynku w Nowym Targu odbył się XII Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych. Festiwal poprzedziła uroczysta parada, która przeszła ulicami z Parku Miejskiego do Rynku. Na scenie orkiestrantów przywitali gospodarze imprezy - Władysław Tylka - Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego oraz Waldemar Wojtaszek Wiceburmistrz Miasta Nowy Targ.

Czytaj więcej

VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY DZIECI I MŁODZIEŻY pt:"PODWÓRKO-NIEPODLEGŁE PODWÓRKO"

Rok 2018 to nie tylko rocznica 100-lecia odzyskania niepodległości ale i święto patriotów. "11 listopada 1918 r.spełnił się sen pokoleń Polaków-Państwo Polskie narodziło się na nowo.Po rozbiorach i 123 latach niewoli ,rusyfikacji i germanizacji,po wielkich powstaniach,wolna Polska powróciła na mapę świata"

Czytaj więcej

UWAGA SZACHIŚCI!!!

Informuję że w czwartek 17 maja b.r nie będzie zajęć w naszym klubie,gdyż zajęcia te zostały odpracowane w dniu 28.04.2018 (wyjazd na turniej w Spiskiej Nowej Wsi). W zw.z powyższym zapraszam szachistów z grupy czwartkowej na najbliższe zajęcia w dniu 24.05.2018 Instruktor

Czytaj więcej

TURNIEJ SZACHOWY W SPISKIEJ NOWEJ WSI

Spiska Nowa wieś, wbrew swojej nazwie, jest jednym z większych miast regionu, a jej dzieje sięgają 13. stulecia. To spiskie, 40. tysięczne miasto, gościło w dniu 28 kwietnia b.r. młodych szachistów, którzy tam właśnie rozegrali kolejne, już VII koło Ligi Młodzieży Spisza. W zasadzie są to duże cykliczne zawody, w których startują juniorzy ze słowackiego Spisza, ale tym razem, za zgodą organizatorów, wzięło w nich udział także kilku członków Klubu Szachowego PCK.

Czytaj więcej

XX JUBILEUSZOWY KONKURS PLASTYCZNY "LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS"

"Ocalałeś nie po to,aby żyć, masz mało czasu, trzeba dać świadectwo......." Zbigniew Herbert

Czytaj więcej

VII MIĘDZYNARODOWE BIENNALE TWÓRCZOŚCI PLASTCZNEJ MŁODYCH "PASJE I TALENTY-2018"

Miło jest przyznać, że od 2006 roku, kiedy to zorganizowaliśmy pierwszy konkurs „Pasje i Talenty”, zainteresowanie Biennale nie słabnie, przeciwnie – zatacza coraz szersze kręgi, czego dowodem jest tegoroczna, rekordowa pod względem frekwencji edycja. W tym roku napłynęło bowiem aż 1647 prac z 21 państw: POLSKI, WĘGIER, BUŁGARII, RUMUNII, UKRAINY, BIAŁORUSI, UZBEKISTANU, KAZACHSTANU, TAJWANU, TAJLANDII, TURCJI, LITWY, ŁOTWY, ROSJI, MOŁDAWII, CHIN, SŁOWACJI, CZECH, IZRAELA, INDII, USA.

Czytaj więcej

PREMIERA " DOPALACZOM MÓWIMY NIE!!! "

BRAWAMI NA STOJĄCO ZAKOŃCZYŁA SIĘ SOBOTNIA PREMIERA MUSICALU „Dopalaczom mówimy - NIE!” Grupy Teatralnej LALKARZE ze Spytkowic działającej przy Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu.

Czytaj więcej

PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY 43-WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO"MATKA W OCZACH DZIECKA" 11.05.2018 r.

Na konkurs wpłynęło 457 prac z 28 placówek kulturalno-oświatowych. Jury w składzie: Art.Plastyk- Maria Mrożek Art.Plastyk- Leszek Pustówka Sekretarz-Katarzyna Piątek-przyznało -55 nagród -55 wyróżnień

Czytaj więcej

XXIII MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ ŚWIAT"

Międzynarodowy konkurs z dziedziny sztuk wizualnych pt."Mój Świat" adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 5-20 lat. Tegoroczna edycja została zorganizowana z okazji dwóch jubileuszy:60-lecia istnienia domu kultury oraz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej

XXIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS -TWÓRCZOŚĆ PLASTYCZNA INSPIROWANA MUZYKĄ DAWNĄ

Ogólonopolski konkurs "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną" po raz dwudziesty trzeci wyłonił zwycięzców.

Czytaj więcej

"ŻYJ W ZGODZIE Z PRZYRODĄ"

Konkurs zorganizowało Przedszkole Miejskie nr 2 z Nowego Targu.

Czytaj więcej

XV PAPIESKA MAJÓWKA NA BACHLEDÓWCE-Konkurs Góralskiej Pieśni Religijnej

Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec przy współpracy Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu i Oddziału Związku Podhalan w Czerwiennem serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w XV Papieskiej Majówce na Bachledówce - Konkursie Góralskiej Pieśni Religijnej, która odbędzie się w sobotę 12 maja 2018 r. w Sanktuarium oo. Paulinów na Bachledówce w Czerwiennem Górnem. Rozpoczęcie o godz. 9.00.

Czytaj więcej

Strona 5 z 18‹ poprzednie | ... 3 4 5 6 7 ... | następne ›