XVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Ilustracje Wierszy Józefa Czechowicza i Poetów Doby Staropolskiej"

Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją"w Lublinie oraz Muzeum Literackie im.Józefa Czechowicza w Lublinie

Czytaj więcej

TURNIEJ SZACHOWY NA POWITANIE WIOSNY...

W pierwszej dekadzie kwietnia rozegrany został w naszej placówce szkoleniowy turniej szachowy z udziałem zawodników zaprzyjaźnionego z naszym klubem, słowackiego klubu szachowego z Trsteny. Spotkanie przy szachownicach planowane było od dawna, ale udział szachistów słowackich w rozgrywkach ligowych uniemożliwiał ich wcześniejszy przyjazd.

Czytaj więcej

XVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "TRADYCJE WIELKANOCNE"

Organizatorem konkursu był Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.Ideą konkursu jest ocalenie od zapomnienia polskich tradycji Świat Wielkanocnych,upowszechnianie regionalnych zwyczajów.

Czytaj więcej

Konkurs Fotograficzny ECHO TROMBITY

Głównym celem Konkursu jest artystyczna interpretacja ruchu muzycznego orkiestr dętych poprzez jego ciekawą, twórczą i oryginalną prezentację. Uczestnikiem konkursu może być każda zainteresowana osoba bez względu na miejsce zamieszkania i wiek. Zadaniem uczestnika Konkursu jest wykonanie jednego ujęcia fotograficznego (fotografia tradycyjna), które zaprezentuje Festiwal ECHO TROMBITY. Uczestnicy mogą zgłosić do Konkursu maksymalnie 1 pracę. Termin nadsyłania prac: 31 lipca 2019 (do godz.15.00) Ogłoszenie wyników: 28 września 2019

Czytaj więcej

Ś.P MARIA BOGDAŁ długoletni nauczyciel,dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Nowym Targu,instruktor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu ,wychowawca wielu pokoleń młodych artystów,osoba ciepła,życzliwa,oddana dzieciom i młodzieży.

"Każdy człowiek,nawet najskromniejszy, zostawia ślad po sobie, jego życie zahacza o przeszłość i sięga w przyszłość..." W osobie Marii Bogdał tracimy wspaniałą koleżankę i artystkę.

Czytaj więcej

XIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Anioł"

Na XIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ANIOŁ 2019 nadesłano 1576 prac z 225 placówek: 23 przedszkoli, 22 zespołów szkół, 115 szkół podstawowych, 4 gimnazjów, 55 ośrodków kultury, klubów, pracowni oraz różnego typu placówek pozaszkolnych, 6 ośrodków specjalnych, a także indywidualnie od  99 osób z całej Polski. Uroczyste zakończenie, podczas którego wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom oraz nastąpiło otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 3 marca 2019.

Czytaj więcej

Dzień Otwarty w Zespole Szkół Plastycznych im.Antoniego Kenara w Zakopanem.

Młodzież gimnazjalna oraz z klas VII i VIII wybrała się z opiekunami zajęć artystycznych panią Marią Mrożek oraz panem Leszkiem Pustówką na dzień otwarty Liceum Plastycznego im.Antoniego Kenara w Zakopanem.

Czytaj więcej

Protokół z posiedzenia obrad jury eliminacji Powiatu Nowotarskiego XXXII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych Talenty Małopolski 2019, który odbył się w Nowym Targu w dniu 3 kwietnia 2019r

Po wysłuchaniu i obejrzeniu 82 podmiotów wykonawczych – to jest 215 uczestników jury w składzie: – Adrian Kulik – Karolina Leszko – Wojciech Wachułka postanowiło, że do finału wojewódzkiego w Dobczycach nominowani zostali następujący wykonawcy (w kolejności występowania):

Czytaj więcej

UWAGA KOMUNIKAT!!!

Dzisiejsze zajęcia u pani Marii Mrożek i pana Leszka Pustówki są odwołane w związku z wyjazdem na Dzień Otwarty w Zespole Szkół Plastycznych im.Anoniego Kenara w Zakopanem połączonym z wystawą w Miejskiej Galerii Sztuki.

Czytaj więcej

TALENTY MAŁOPOLSKI-2019

UWAGA!!! PRZESŁUCHANIE FORM MUZYCZNYCH I TANECZNYCH ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 3.04.2019 r.(ŚRODA) OD GODZINY 9.00 W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY W NOWYM TARGU - bardzo prosimy o przybycie 30 min.wcześniej. Poniżej harmonogram występów.

Czytaj więcej

Na deskach Mok-u w Nowym Targu zostały wręczone nagrody i wyróżnienia w Regionalnym Konkursie Plastyczno-Fotograficznym "Wszystko na Niebiesko"

Dzisiaj w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbyła się gala z rozdaniem nagród w Regionalnym Konkursie "Wszystko na niebiesko" . Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli-Starosta Nowotarski pan Krzysztof Faber oraz Burmistrz Miasta Nowego Targu pan Grzegorz Watycha.

Czytaj więcej

DZISIAJ 14 ROCZNICA ŚMIERCI ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II -WIELKIEGO POLAKA WIELKIEGO PAPIEŻA

Papież Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. w wieku 84 lat. Pontyfikat Jana Pawła II trwał 26 lat 5 miesięcy i 16 dni. Był trzecim co do długości w historii papiestwa - po św. Piotrze i Piusie IX.

Czytaj więcej

WARSZTATY CERAMICZNE W PCK DLA DZIECI Z PRZEDSZKOLA ZGROMADZENIA SIÓSTR SERAFITEK W NOWYM TARGU.

Podczas warsztatów instruktor pani Maria Mrozek opowiedziała przedszkolakom jak powstaje glina ,jak przebiega suszenie i wypał.Za zadanie dzieci wykonały kury i kurczaki.

Czytaj więcej

BIAŁO-CZERWONY KOROWÓD

Korowód będzie jednym z największych przedsięwzięć w tegorocznym oficjalnym kalendarzu obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

Czytaj więcej

KTO I JAK KSZTAŁCIŁ ELITY II RP

Galeria Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu oddział MCK Sokół w Nowym Sączu, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu zapraszają na: Prezentację multimedialną przygotowaną przez Macieja Fryźlewicza pt: "Kto i Jak Kształcił Elity II RP" 4 kwietnia 2019 roku o godz. 18:00 Galeria Sztuki BWA JATKI ul. Kościuszki 4, 34-400 Nowy Targ autorem spotkania jest Marek Fryźlewicz Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej

Sukces LALKARZY

Po raz 34 rozdane zostały nagrody w Małopolskim Przeglądzie Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki, który odbył się 21 marca w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Laureaci i uczestnicy Przeglądu z pewnością nie byli zawiedzeni, bo pula nagród była naprawdę imponująca.

Czytaj więcej

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Świat wokół mnie"

W dniu 19.03.2019 r. młodzież z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu z pracowni pani Marii Mrożek i pana Leszka Pustówki wybrała się na dzień otwarty Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu oraz rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu "Świat wokół mnie" .Laureatami zostali uczestnicy zajęć pani Marii Mrożek . II Nagroda -grafika-Dominika Sarniak

Czytaj więcej

Strona 5 z 28‹ poprzednie | ... 3 4 5 6 7 ... | następne ›