LEGIONY TO....Kim byli legioniści?

Galeria Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu o/MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu,Starostwo Powiatowe w Nowym Targu oraz Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu zapraszają na wykład pt:Legiony to...Kim byli Legioniści?

Czytaj więcej

XXVII GMINNY KONKURS RECYTATORSKO-GAWĘDZIARSKI- PROTOKÓŁ Protokół z przebiegu XXVII Gminnego Konkursu Recytatorsko- Gawędziarskiego im. Andrzeja Kudasika i Bogdana Werona w Skrzypnem z dnia 28 listopada 2018 r.

W konkursie uczestniczyło 68 uczniów z 8 szkół podstawowych oraz 2 przedszkoli z terenu Gminy Szaflary, którzy występowali w czterech grupach wiekowych i dwóch kategoriach: gawęda i recytacje. Komisje w składzie: Przewodnicząca: Anna Mlekodaj Członek: Aniela Król Członek: Wanda Szado-Kudasikowa Przewodniczący: Jadwiga Trebunia-Tutka Członek: Anna Mrowca Członek: Dorota Adamczyk przesłuchały w najmłodszej grupie wiekowej klas 0-I 16 uczniów: 11 recytatorów i 5 gawędziarzy oraz w grupie wiekowej II-III 16 uczniów: 9 recytatorów i 8 gawędziarzy.

Czytaj więcej

PODWÓJNY SUKCES LALKARZY

Po raz 48 w Strzelcach Opolskich spotkały się najlepsze amatorskie zespoły teatralne z całego kraju. Strzeleckie Spotkania Amatorskich Teatrów Lalek, jak co roku odbyły się pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego. Konkurs o randze ogólnopolskiej oceniało jury w składzie: Krystian Kobyłka – reżyser, dyrektor opolskiego Teatru Lalki i Aktora, Grzegorz Gajos – scenograf oraz Dariusz Kowcun – aktor, reżyser.

Czytaj więcej

XIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "JESTEŚMY DUMNI Z POLSKI- Z CHLUBNYCH KART I MIEJSC NARODOWEJ HISTORII"

W trzynastej edycji konkursu młodzi twórcy z różnych regionów Polski nadesłali 327 prac plastycznych by uczcić 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.Prace przysłano z rekordowej liczby 45 placówek oświatowych i i kulturalnych.Jury przyznało 18 nagród,25 wyróżnień i 86 kwalifikacji do wystawy.

Czytaj więcej

XXVI edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Mieszkam w Beskidach"

Celem Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach” jest rozbudzanie i poszerzanie wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych szeroko rozumianych zainteresowań plastycznych, ze szczególnym ukierunkowaniem na poznanie folkloru i sztuki ludowej.

Czytaj więcej

XIV Małopolski Przegląd pieśni Patriotycznej w Lubniu.

Reprezentantki zespołu Triole, Martyna Strączek i Zuzanna Wójcikiewicz, dziś odebrały wyróżnienie dla zespołu w XIV Małopolskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Lubniu, który odbywał się w 100- lecie odzyskania niepodległości pod hasłem: ..." i na końcu świata będę dumny ze swego pochodzenia"...  Solistka Sara Kuczaik zdobyła III miejsce. Reprezentują Pracownię Muzyczną Triolki Rabka - Zdrój przy Powiatowym Centrum Kultury Nowy Targ,  pod kierunkiem nauczycieli muzyki i teatru Marioli i Piotra Burcan, Kawalerów Orderu Uśmiechu. Gratulacje.❤️❤️

Czytaj więcej

Wolontariacka Gra Miejska "Razem możemy więcej" 2018

Kolejna edycja Wolontariackiej Gry Miejskiej już 4 grudnia (wtorek) w godz. 9.00 – 13.00. Zapraszamy 4-5 osobowe drużyn uczniowskie ze szkół średnich i gimanzjów, plus jedna osoba dorosła (najchętniej nauczyciel lub opiekun). Czas przejścia trasy to ok. 2,5 godziny, a gra odbywa się na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu i jego w bliskim sąsiedztwie. UWAGA: bardzo ograniczona ilość drużyn. Wstęp wolny - rezerwacje: email: tomasz_szlaga@mok.nowytarg.pl lub tel. 18 266 21 32.

Czytaj więcej

TWÓRCZOŚĆ W PRACOWNI PCK

W Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu w pracowni pani Marii Mrożek widać już zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.Powstało wiele pięknych prac w różnych technikach,które odjeżdżają na konkursy ogólnopolskie.

Czytaj więcej

XXI MIĘDZYNARODOWE BIENNALE GRAFIKI DZIECI I MŁODZIEŻY TORUŃ 2018

Organizowane od przeszło czterdziestu lat biennale jest liczącym się na świecie konkursem plastycznym dla dzieci i młodzieży. Reguły konkursu, wymagania warsztatowe są nie lada wyzwaniem nie tylko dla uczestników, ale także dla nauczycieli i instruktorów, którym bliska jest idea wykorzystywania grafiki w procesie edukacji plastycznej.

Czytaj więcej

Wernisaż Wystawy XXIII Powiatowego Konkursu Plastycznego "NIEPODLEGŁOŚĆ"

Dzisiaj w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu odbył się wernisaż na którym zaprezentowane zostały prace plastyczne nagrodzone w XXIII Powiatowym Konkursie Plastycznym ”Niepodległość”

Czytaj więcej

Laur Festiwalowy dla Angeliki Czyszczoń na XIX Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka 2018"

Angelika Czyszczoń została laureatką, wśród pięciu osób w kraju, nagrodzona wyróżnieniem w kategorii wiekowej licealistów i studentów, na XIX Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka" 2018.

Czytaj więcej

WERNISAŻ WYSTAWY POKONKURSOWEJ XXIII POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "NIEPODLEGŁOŚĆ"

Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród laureatom XXIII Powiatowego Konkursu Plastycznego "NIEPODLEGŁOŚĆ" który odbędzie się 15.11.2018 r.(czwartek) o godź.13.00 w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu ul.Jana Kazimierza 20

Czytaj więcej

UWAGA KOMUNIKAT!!!

ZAJĘCIA W PRACOWNI PANI MARII MROŻEK W DNIU 8.XI.2018 (tj.czwartek) ODWOŁANE

Czytaj więcej

TRIOLKI i ich bieżące sukcesy.

Wokaliści Pracowni Muzycznej Triolki Rabka-Zdrój przy Powiatowym Centrum Kultury Nowy Targ zakwalifikowali się do 19. Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka".

Czytaj więcej

Triola i Triole w Finale XIV Małopolskiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej-Lubień 2018

Zespoły: Triola, Triole i solistka Sara Kuczaik, pod kierunkiem nauczycieli muzyki i teatru Marioli i Piotra Burcan, zakwalifikowały się do Finału XIV Małopolskiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej - Lubień 2018. Reprezentują Pracownię Muzyczną Triolki Rabka-Zdrój przy Powiatowym Centrum Kultury Nowy Targ. Przegląd odbywa się pod hasłem "...i na drugim końcu świata będę dumny ze swego pochodzenia...". Patronat nad przeglądem obejmuje Małopolskie Kuratorium Oświaty. Nasze młodzieżowe zespoły Triola i Triole przygotowały tematyczne pieśni wielogłosowe w aranżacji prowadzących je nauczycieli. Przegląd jest konkursowy, więc życzmy wykonawcom szczęścia.

Czytaj więcej

PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY XXIII KONKURSU "NIEPODLEGŁOŚĆ"

Na konkurs wpłynęło 336 prac z 32 Placówek Oświatowych z Powiatu Nowotarskiego. Jury w składzie: Art.plastyk Maria Mrożek Art.plastyk Leszek Pustówka Sekretarz Katarzyna Piątek-oceniło prace i przyznało 50 nagród i 50 wyróżnień. Jury podkreśla wysoki poziom prac, różnorodność zastosowanych technik plastycznych,emocjonalne podejście do tematu-NIEPODLEGŁOŚĆ oraz widoczną selekcję prac w etapie szkolnym.

Czytaj więcej

Strona 5 z 24‹ poprzednie | ... 3 4 5 6 7 ... | następne ›