SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!

Życzymy Wam Nowego Roku pełnego optymizmu, radości, szczęścia i powodzenia. Niech w nadchodzącym roku 2019 spełnią się Wasze wszystkie marzenia!

Czytaj więcej

XI Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Dzieła Mistrzów Inspiracją Współczesnej Fotografii”

Cele konkursu: - pogłębienie wiedzy na temat twórczości wybranego artysty oraz analiza jego dzieła w sposób zindywidualizowany i kreatywny; - rozwijanie kultury i wrażliwości wizualnej oraz aktywności twórczej młodzieży. Wyróżnienie w Międzynarodowym konkursie zdobył Łukasz Mrożek z Powiatowego Centrum Kultury nauczyciel Maria Mrożek,który zinterpretował obraz Olgi Boznańskiej "Dziewczynka z chryzantemami".Do zdjęcia pozowała uczestniczka zajęć PCK Milenka.

Czytaj więcej

Zakończyła się IV edycja "CHOINKI MARZEŃ"

W imieniu organizatorów składam najserdeczniejsze podziękowania za udział w tak cudownej Akcji jaką jest spełnienie marzenia dziecka. W tak pięknym okresie jakim jest Boże Narodzenie obdarowywanie jest czymś co nam sprawia radość. Lubimy dostawać prezenty i obdarowywać najbliższych upominkami, które sprawią im radość. Lecz nie w każdej rodzinie jest to możliwe z uwagi na trudności finansowe.

Czytaj więcej

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNE u STAROSTY

Starosta Powiatu Nowotarskiego - Krzysztof Faber oraz Przewodniczący Rady Powiatu Nowotarskiego serdecznie zapraszają na Spotkanie Świąteczno - Noworoczne u Starosty, które odbędzie się w dniu 9 stycznia (środa) 2019r. o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu.

Czytaj więcej

Rejonowe Eliminacje do finału XLIII Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im.Andrzeja Skupnia Florka

Dzisiaj w Powiatowym Centrum Kultury odbyły się Rejonowe Eliminacje do finału XLIII Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im.Andrzeja Skupnia Florka.Swoją obecnością zaszczycił pan Karol Skrzypiec Urzędujący Członek Powiatu Nowotarskiego.

Czytaj więcej

Otwarcie Wystawy 21.XII.2018 o godź.15.30 -TCKiS "Jutrzenka" Zakpoane ul.Grunwaldzka 3

BARDZO PROSIMY RODZICÓW O DOWÓZ LAUREATÓW PO ODBIÓR NAGRÓD.

Czytaj więcej

OGÓLNOPOLSKI KONKURSU PLASTYCZNY -"100 - lecie Polski Niepodległej"

Nawiązująca do odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli. Poprzez uczestnictwo w konkursie można wyrazić, czym dla mnie jest Dzień Niepodległości? Jak świętuję odzyskanie przez Polskę Niepodległości?

Czytaj więcej

Konkurs "Małe i Duże Graficze Podróże, Grafikalia 2018"

Celem Konkursu jest propagowanie grafiki artystycznej jako dziedziny sztuki; rozwijanie umiejętności posługiwania się technikami graficznymi; rozwijanie wrażliwości plastycznej dzieci, młodzieży i dorosłych; konfrontacja i prezentacja dokonań plastycznych w zakresie grafiki artystycznej w Polsce

Czytaj więcej

KONKURS MIKOŁAJKI 2018 ROZSTRZYGNIĘTY!

Mikołajki już tradycyjnie zostały zorganizowane w w jabłonczańskiej gminie. Rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele p.w. Św. Brata Alberta w Jabłonce – Bory, którą celebrował ks. Grzegorz Łomzik , pomysłodawca wydarzenia.

Czytaj więcej

LEGIONY TO....Kim byli legioniści?

Galeria Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu o/MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu,Starostwo Powiatowe w Nowym Targu oraz Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu zapraszają na wykład pt:Legiony to...Kim byli Legioniści?

Czytaj więcej

XXVII GMINNY KONKURS RECYTATORSKO-GAWĘDZIARSKI- PROTOKÓŁ Protokół z przebiegu XXVII Gminnego Konkursu Recytatorsko- Gawędziarskiego im. Andrzeja Kudasika i Bogdana Werona w Skrzypnem z dnia 28 listopada 2018 r.

W konkursie uczestniczyło 68 uczniów z 8 szkół podstawowych oraz 2 przedszkoli z terenu Gminy Szaflary, którzy występowali w czterech grupach wiekowych i dwóch kategoriach: gawęda i recytacje. Komisje w składzie: Przewodnicząca: Anna Mlekodaj Członek: Aniela Król Członek: Wanda Szado-Kudasikowa Przewodniczący: Jadwiga Trebunia-Tutka Członek: Anna Mrowca Członek: Dorota Adamczyk przesłuchały w najmłodszej grupie wiekowej klas 0-I 16 uczniów: 11 recytatorów i 5 gawędziarzy oraz w grupie wiekowej II-III 16 uczniów: 9 recytatorów i 8 gawędziarzy.

Czytaj więcej

PODWÓJNY SUKCES LALKARZY

Po raz 48 w Strzelcach Opolskich spotkały się najlepsze amatorskie zespoły teatralne z całego kraju. Strzeleckie Spotkania Amatorskich Teatrów Lalek, jak co roku odbyły się pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego. Konkurs o randze ogólnopolskiej oceniało jury w składzie: Krystian Kobyłka – reżyser, dyrektor opolskiego Teatru Lalki i Aktora, Grzegorz Gajos – scenograf oraz Dariusz Kowcun – aktor, reżyser.

Czytaj więcej

XIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "JESTEŚMY DUMNI Z POLSKI- Z CHLUBNYCH KART I MIEJSC NARODOWEJ HISTORII"

W trzynastej edycji konkursu młodzi twórcy z różnych regionów Polski nadesłali 327 prac plastycznych by uczcić 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.Prace przysłano z rekordowej liczby 45 placówek oświatowych i i kulturalnych.Jury przyznało 18 nagród,25 wyróżnień i 86 kwalifikacji do wystawy.

Czytaj więcej

Strona 8 z 28‹ poprzednie | ... 6 7 8 9 10 ... | następne ›