FAUNA I FLORA GORC

W dniu 3.07.2019 r.uczestnicy zajęć Powiatowego Centrum Kultury wraz z instruktorami panią Marią Mrożek i panem Leszkiem Pustówką wybrali się w Gorce , aby poznawać faunę i florę.

Czytaj więcej

CHABÓWKA-SKANSEN

Drugi dzień zajęć wakacyjnych to wyjazd do Chabówki do skansenu.

Czytaj więcej

Z WIZYTĄ NA "RANCHO" U PAŃSTWA SIAŚKIEWICZÓW

Pierwszy dzień wakacyjnych zajęć artystycznych to integracja uczestników w różym wieku, warsztaty malowania kamieni,kąpiel w basenie oraz wspólne zabawy z piłką.

Czytaj więcej

XVI OGÓLNOPOLSKA WIOSNA MŁODYCH TALENTÓW PREZENTACJE 2019 pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka pt:"PORTRET"

Portret przedstawienie osoby w obrazie, rysunku, rzeźbie lub innej formie plastycznej, aby powstały wizerunek wykazywał się podobieństwem do modela, a także obejmował cechy osobowości portretowanego, nastrój, uczucia, myśli. Może to być ujęcie głowy, półpostaci lub całej postaci, a ze względu na pozycję społeczną: portret męski, żeński, dziecka, rodziny, władcy, artysty, uczonego, wizerunek człowieka zajętego pracą.

Czytaj więcej

WAKACYJNE WARSZTATY Z CERAMIKI DLA DOROSŁYCH I DZIECI W POWIATOWYM CENTRUM KULTURY

Warsztaty ceramiczne są cenione na całym świecie są doskonałą formą spędzania wolnego czasu.Uczestnicy zajęć mogą oderwać się od codziennych obowiązków,zrelaksować się i sprawdzić swój potencjał.

Czytaj więcej

XII Festiwal Muzyka nad Zdrojami Szczawnica 2019

Lato już w pełni zagościło w Szczawnicy, cieszymy się słońcem, wakacjami i ciepłem pięknych długich dni. Wieczorami w wybrane dni lipca i jeden w sierpniu serdecznie zapraszamy do posłuchania muzyki przygotowanej na dwunasty już Letni Festiwal Muzyka nad Zdrojami w Szczawnicy.

Czytaj więcej

LALKARZE w Sopocie-INTERNATIONAL CHILDREN`S THEATRE FESTIWAL SOPOT 2019

Przez pięć dni od 10 do 14 czerwca br.Sopot był zdominowany przez dziecięce i młodzieżowe grupy teatralne z kraju i zagranicy.W "Teatrze na plaży" oprócz spektakli festiwalowych odbywały się koncerty,warsztaty,spotkania i oczywiście niekończące się rozmowy o teatrze."Lalkarze" w Sopocie pokazali dwa spektakle :musical "Dopalaczom mówimy -NIE" ,który otrzymał nominację oraz dodatkowo przedstawienie "Pół żartem pól serio".Obydwa spektakle zostały nagrodzone przez festiwalową publiczność gromkimi brawami na stojąco.Komisja Artystyczna w składzie:Jerzy Stuhr,Magdalena Grzebałkowska i Joanna Czajkowska postanowiła nagrodzić wszystkie zespoły biorące udział w festiwalu statuetkami oraz dyplomami.Grupa Teatralna Lalkarze ze Spytkowic działa pod patronatem Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu

Czytaj więcej

"Świat tysiąca barw"-VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Dla Dzieci i Młodzieży -Zabierz mnie tam wyobraźnią 2019

Organizatorem konkursu był Miejski Ośrodek Kultury w Głownie.Hasło tegorocznej edycji konkursu brzmiało "Świat tysiąca barw" .

Czytaj więcej

Festiwal Folkloru Polskiego, czyli 53. Sabałowe Bajania

Sabałowe Bajania to cykliczna impreza, która zrodziła się z miłości do podhalańskiego folkloru. W tym roku, święto gwary, śpiewu, tańca, muzyki i sztuki ludowej, odbędzie się w dniach 10-15 sierpnia.

Czytaj więcej

Młodzi artyści z wizytą w Akademii Sztuk Pięknych im.Jana Matejki w Krakowie

W dniu 11.06.2019 starsi uczestnicy z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu wraz z opiekunami panią Marią Mrożek oraz panem Leszkiem Pustówką udali się do Krakowa na Akademię Sztuk Pięknych im.Jana Matejki ,gdzie profesor Andrzej Zwolak z wydziału rzeźby oprowadził grupę młodych artystów po pracowniach Akademii przy placu Matejki.Uczestnicy z wielkim zaciekawieniem przeszli również pracownię grafiki i projektowania wnętrz na ulicy Humberta .

Czytaj więcej

XV OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE RYSUNKU I GRAFIKI

Organizatorem konkursu była Galeria MDK "Śródmieście" we Wrocławiu. Konkurs jest pretekstem do pozyskania pięknych prac graficznych i rysunkowych, będących zapisem wrażliwości i wyobraźni młodych twórców. Dowolność tematyczna daje możliwość wypowiedzi artystycznej o treściach ważnych dla młodych, przez co ukazuje ich próby poznawania świata i odkrywania własnej tożsamości.

Czytaj więcej

IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Kwiat dziełem doskonałym-Kwiaty kwitnące na dzrzewach"

27 maja 2019 roku został rozstrzygnięty IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Kwiat dziełem doskonałym" organizowany przez Centrum Animacji w Polkowicach oraz Wiejski Ośrodek Kultury w Sobinie pod patronatem Burmistrza Polkowic.

Czytaj więcej

"Młodzi modelarze lotniczy na start"

W dniu 14.06.2019r. na nowotarskim lotnisku odbyły się zawody modeli latających dla dzieci i młodzierzy "Młodzi modelarze lotniczy na start". rozegrano dwie kategorie modeli szkolnych F1H i F1A / M, kilku młodych modelarzy startowało w obu kategoriach. Modele wzbijały się w powietrze za pomocą 50 metrowego holu.

Czytaj więcej

"Między czernią a bielą..." III Międzynarodowe Biennale na Małą Formę Graficzną pt. "Średniowieczne zamczyska-historia zaklęta w kamieniach"

Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultur w Rybniku. Tytuł wiodący konkursu Między czernią a bielą...” otwiera nie tylko tradycyjną w grafice paletę szarości, ale wszystkie możliwe zestawienia barwne o jakie można wzbogacić odbitki przez szereg matryc i wielokrotne odbijanie. A zatem brak koloru nie stanowi bariery, ale użycie go musi odpowiadać tematyce, nastojowi, ekspresji i innym ważnym aspektom Waszej pracy. Tegoroczny podtemat „Średniowieczne zamczyska”

Czytaj więcej

MINI TALENT SHOW - MSZANA DOLNA - 2019.

GRZEGORZ PAZDUR z Mszany Dolnej, lat 15, zdobył I NAGRODĘ i PUCHAR w Mini Talent Show - Mszana Dolna 2019. Grzegorz od wielu lat kształci się wokalnie w PM Triolki Rabka-Zdrój przy PCK Nowy Targ pod kierunkiem nauczycieli muzyki i teatru Marioli i Piotra Burcan. W swej karierze wokalnej ma laury z wielu festiwali ogólnopolskich i wojewódzkich. Tę nagrodę ceni sobie bardzo, bo wśród "swoich" niełatwo się zwycięża. GRATULACJE. 

Czytaj więcej

KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ NOCNY LOTNIK"

Organizatorem konkursu był Hotel Wierchomla SKI&SPA Resort w Wierchomli Małej.Tematem konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej latające zwierzęta mające swoją aktywność nocą.

Czytaj więcej

PODSUMOWNIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 W POWIATOWYM CENTRUM KULTURY

Wczoraj w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu odbyło się uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2018/2019.Na uroczystość przybyły wraz z rodzicami dzieci biorące udział w prowadzonych przez placówkę zajęciach artystycznych,muzycznych,modelarskich i szachowych.

Czytaj więcej

Strona 8 z 34‹ poprzednie | ... 6 7 8 9 10 ... | następne ›