KONKURS PLASTYCZNY pt:" ANIOŁY MIASTA"

Siłę „Aniołów miasta” potwierdził konkurs, który został zainicjowany przez Anetę Piorun – instruktora prowadzącego zajęcia plastyczne w Miejskim Domu Kultury w Kole.

Czytaj więcej

WARSZTATY BUDOWY PODHALAŃSKICH INSTRUMENTÓW PASTERSKICH

Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu ogłasza nabór na zajęcia budowy podhalańskich instrumentów pasterskich.

Czytaj więcej

XXXII MAŁOPOLSKI FESTIWAL FORM MUZYCZNYCH I TANECZNYCH "TALENTY MAŁOPOLSKI 2019"

Eliminacje powiatowe odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu w dniach 3 kwietnia 2019 r.(środa) od godziny 9-19 FORMY MUZYCZNE 3 lub 4 kwietnia 2019 r.(czwartek) od godziny 14-17 (w zależności od ilości zgłoszeń) FORMY TANECZNE

Czytaj więcej

FINAŁ AKCJI "BEZPIECZNIE NA NARTACH"

Chyba musieliśmy być wyjątkowo grzeczni. Pogoda bowiem dopisywała nam podczas tegorocznych akcji wyjątkowo. Było wszystko, czego profilaktyczne zimowe akcje potrzebują. Słońce, śnieg i narciarze. Za nami „grande finale”.

Czytaj więcej

SUKCESY PRACOWNI CERAMICZNEJ!!!

18 lutego w Tatrzańskim Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka" w Zakopanem odbyło się otwarcie XV pokonkursowej wystawy -" W POSZUKIWANIU ANIOŁÓW"

Czytaj więcej

VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY im.WŁADYSŁAWA ŚLEWIŃSKIEGO

Patronat artystyczny Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie -Nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

Czytaj więcej

XIII FESTIWAL ORKIESTR DĘTYCH CORAZ BLIŻEJ....

26 maja 2019 r. w Nowym Targu odbędzie się XIII Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych. Zapraszamy orkiestry dęte, które chcą wystąpić na festiwalu do zgłaszania udziału – zgłoszenia przyjmowane są w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu do 30 kwietnia. Szczegóły w regulaminie.

Czytaj więcej

"PRZEWODNICY PTTK DZIECIOM"

W dniu 7.02.2019 r.uczestnicy zajęć plastycznych u pani Marii Mrożek z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu udali się w teren na zajęcia .Jak co roku uczestniczyli w akcji "Przewodnicy PTTK dzieciom"

Czytaj więcej

Bal u Starosty Nowotarskiego 2019

180 osób bawiło w ubiegłą sobotę w Restauracji „Góralska Strawa” podczas Balu u Starosty Nowotarskiego. Zabawa odbywała się przy muzyce zespołu „Sizal” wspierającego Fundację „Szczęśliwe Jutro”. W trakcie balu wystąpili przyjaciele Fundacji - Norbert Dudziuk Norbi – piosenkarz i prezenter telewizyjny, prowadzący program: „Jaka to Melodia” oraz Michał Szyc wokalista, wykonawca, kompozytor i aranżer piosenek debiutanckiej płyty Noc i Dzień. Uczestnik i laureat Ogólnopolskich Przeglądów Muzycznych, Finalista muzycznego programu The Voice of Poland.

Czytaj więcej

XXI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny BOHUŃOVA PALETA 2018

W międzynarodowym Konkursie Plastycznym BOHUŃOVA PALETA laureatami z pracowni pani Marii Mrożek zostały:Oliwia Wójciak oraz Maja Grzegorczyk

Czytaj więcej

W IX Rabczańskim Kolędowaniu "Hej, kolęda, kolęda", pod patronatem Burmistrza Rabki-Zdroju

Pracownię Muzyczną Triolki Rabka-Zdrój przy Powiatowym Centrum Kultury Nowy Targ reprezentowali: zespół wokalny "Triola" i solistka Sara Kuczaik. Zespół i solistkę kształcą muzycznie nauczyciele Mariola i Piotr Burcanowie. Koncert odbył się w Rabce-Zdroju w kościele p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Z każdej zaproszonej instytucji regulaminowo zaprezentował się tylko jeden podmiot wykonawczy z krótkim programem. Podziękowaniem za występ dla wszystkich dziesięciu prezentujących się zespołów był aplauz licznie zebranej widowni i dyplomy uznania.

Czytaj więcej

24 Ogólnopolski Konkurs "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną" w ramach 41 Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM

W ogólnopolskim konkursie "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną"Nagrodę otrzymała Estera Trochimiuk z pracowni pani.Marii Mrożek.Warto zaznaczyć,że tylko 145 osób z Polski otrzymało nagrody , a 22 nominację do wystawy.Do Kalisza został zaproszony Filip Krauzowicz wraz z instruktorem na warsztaty pt:"Zobaczyć dźwięki-reliefy muzyczne".

Czytaj więcej

36 TRIOLKOWE KOLĘDOWANIE

Tradycyjnie, już od 36 lat Pracownia Muzyczna Triolki Rabka-Zdrój przy Powiatowym Centrum Kultury Nowy Targ, jak co roku w okresie śpiewania kolęd zaprezentowała dorobek swych uczniów.

Czytaj więcej

V Transgraniczny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

Prace oceniała komisja artystyczna w składzie: Stanisława Pilch – regionalista, przedstawiciel Związku Podhalan w Chochołowie, Aniela Stanek – twórca ludowy (malarstwo na szkle), Jan Zięder – twórca ludowy, rzeźbiarz, Barbara Zubek – florystka.

Czytaj więcej

Bezpiecznie na Nartach w Kluszkowcach

Trwa czwarta edycja akcji "Bezpiecznie na Nartach" i za nami półmetek tegorocznych eventów. Tym razem nasz niebieski miś odwiedził Czorsztyn Ski w Kluszkowcac

Czytaj więcej

74 ROCZNICA WYZWOLENIA AUSCHWITZ

27 stycznia 2019 r. na terenie Miejsca Pamięci odbyły się obchody upamiętniające 74. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Wizualnym symbolem rocznicy będzie praca byłego więźnia obozu Auschwitz Jerzego Adama Brandhubera „Przybycie transportu na rampę”.Również młodzi artyści z pracowni pani Marii Mrożek upamiętnili tak ważną rocznicę swoimi pięknymi pracami.

Czytaj więcej

Drugi event akcji "Bezpiecznie na nartach"

Zabawa, profilaktyka, zdrowie – kolejny event Bezpiecznie na Nartach za nami Nie zwalnia zima, nie zwalniamy i my. Drugi event akcji „Bezpiecznie na Nartach” za nami. Tym razem nasz zimowy misiek zawitał do Jurgowa.

Czytaj więcej

Strona 8 z 29‹ poprzednie | ... 6 7 8 9 10 ... | następne ›