UWAGA KOMUNIKAT!!!

Dzisiejsze zajęcia u pani Marii Mrożek i pana Leszka Pustówki są odwołane w związku z wyjazdem na Dzień Otwarty w Zespole Szkół Plastycznych im.Anoniego Kenara w Zakopanem połączonym z wystawą w Miejskiej Galerii Sztuki.

Czytaj więcej

TALENTY MAŁOPOLSKI-2019

UWAGA!!! PRZESŁUCHANIE FORM MUZYCZNYCH I TANECZNYCH ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 3.04.2019 r.(ŚRODA) OD GODZINY 9.00 W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY W NOWYM TARGU - bardzo prosimy o przybycie 30 min.wcześniej. Poniżej harmonogram występów.

Czytaj więcej

Na deskach Mok-u w Nowym Targu zostały wręczone nagrody i wyróżnienia w Regionalnym Konkursie Plastyczno-Fotograficznym "Wszystko na Niebiesko"

Dzisiaj w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbyła się gala z rozdaniem nagród w Regionalnym Konkursie "Wszystko na niebiesko" . Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli-Starosta Nowotarski pan Krzysztof Faber oraz Burmistrz Miasta Nowego Targu pan Grzegorz Watycha.

Czytaj więcej

DZISIAJ 14 ROCZNICA ŚMIERCI ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II -WIELKIEGO POLAKA WIELKIEGO PAPIEŻA

Papież Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. w wieku 84 lat. Pontyfikat Jana Pawła II trwał 26 lat 5 miesięcy i 16 dni. Był trzecim co do długości w historii papiestwa - po św. Piotrze i Piusie IX.

Czytaj więcej

WARSZTATY CERAMICZNE W PCK DLA DZIECI Z PRZEDSZKOLA ZGROMADZENIA SIÓSTR SERAFITEK W NOWYM TARGU.

Podczas warsztatów instruktor pani Maria Mrozek opowiedziała przedszkolakom jak powstaje glina ,jak przebiega suszenie i wypał.Za zadanie dzieci wykonały kury i kurczaki.

Czytaj więcej

BIAŁO-CZERWONY KOROWÓD

Korowód będzie jednym z największych przedsięwzięć w tegorocznym oficjalnym kalendarzu obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

Czytaj więcej

KTO I JAK KSZTAŁCIŁ ELITY II RP

Galeria Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu oddział MCK Sokół w Nowym Sączu, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu zapraszają na: Prezentację multimedialną przygotowaną przez Macieja Fryźlewicza pt: "Kto i Jak Kształcił Elity II RP" 4 kwietnia 2019 roku o godz. 18:00 Galeria Sztuki BWA JATKI ul. Kościuszki 4, 34-400 Nowy Targ autorem spotkania jest Marek Fryźlewicz Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej

Sukces LALKARZY

Po raz 34 rozdane zostały nagrody w Małopolskim Przeglądzie Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki, który odbył się 21 marca w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Laureaci i uczestnicy Przeglądu z pewnością nie byli zawiedzeni, bo pula nagród była naprawdę imponująca.

Czytaj więcej

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Świat wokół mnie"

W dniu 19.03.2019 r. młodzież z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu z pracowni pani Marii Mrożek i pana Leszka Pustówki wybrała się na dzień otwarty Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu oraz rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu "Świat wokół mnie" .Laureatami zostali uczestnicy zajęć pani Marii Mrożek . II Nagroda -grafika-Dominika Sarniak

Czytaj więcej

XI Ogólnopolskie Biennale Plastyczne "Rok polski w tradycji i obrzędach"

Organizatorem konkursu był Warszawski Pałac Młodzieży.Tematem tegorocznego konkursu były tradycje,zwyczaje,Święta typowo polskie takie jak: Święta Bożego Narodzenia,Wielkanoc,Kolędnicy,Dożynki,Święto Zmarłych,Andrzejki,Wianki,Marzanna,Lajkonik,Kulig,Hejnał Mariacki,itp.

Czytaj więcej

II REGIONALNY KONKURS PLASTYCZNO - FOTOGRAFICZNY PT. ,, WSZYSTKO NA NIEBIESKO"

Uroczysta Gala z rozdaniem nagród odbędzie się w dniu 2 kwietnia 2019 (wtorek) o godz.9.00 w Miejskim Domu Kultury w Nowym Targu przy Al.Tysiąclecia 37

Czytaj więcej

komunikat

W dniu 21 marzec tj. czwartek w grupie I godz. 12.00-14.30 zajęcia u Pani Marii Mrożek są odwołane .

Czytaj więcej

X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im.ks.prof.Józefa Tischnera

W pewnym sensie można o człowieku powiedzieć, że on nie jest, lecz że się nieustannie dopiero staje. Dzięki swym wolnym decyzjom, dzięki odczuwanym wartościom, dzięki tysiącom podjętych czynności człowiek nieustannie tworzy samego siebie. Józef Tischner, "Jak żyć?", Wydawnictwo Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej, 2000

Czytaj więcej

"TALENTY MAŁOPOLSKI 2019"

Zapraszamy już na XXXII edycję Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych "Talenty Małopolski 2019" Eliminacje Powiatowe. Planowany konkurs Formy Muzyczne 3 kwietnia (środa), zaś Formy Taneczne 4 kwietnia (czwartek) w nowotarskim MOKu (al. Tysiąclecia 37). W przypadku mniejszej ilości zgłoszeń tylko 3 kwietnia. Zgłoszenia tylko do 15 marca (piątek) na adres Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, ul. Jana Kazimierza 20, 34-400 Nowy Targ, e mail: pck.sekretariat@nowotarski.pl tel.: 18 266 27 85. Próby przed występami w dniu 1 kwietnia (poniedziałek) w godz. 9.00-15.30 w MOK Nowy Targ, email:tomasz_szlaga@mok.nowytarg.pl, tel. 18 266 21 32. Szczegółowy regulamin poniżej:

Czytaj więcej

REGULAMIN 44 WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY "MATKA W OCZACH DZIECKA" Pod Patronatem Starosty Nowotarskiego

Organizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Nowym oraz Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu. CELE KONKURSU: Rozwijanie związków uczuciowych i emocjonalnych u dzieci i młodzieży. Ukazywanie macierzyństwa jako wartości umacniającej więzi rodzinno-społeczne. Umożliwienie uczestnikom konfrontacji własnych umiejętności z rówieśnikami. Rozwijanie umiejętności przekazywania uczuć (emocji) poprzez różne techniki plastyczne.

Czytaj więcej

Konkurs plastyczny pt. „Oblicze Dzieciątka Jezus, które powitali Trzej Królowie”.

Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni i prezentacja pasji plastycznych dzieci, młodzieży oraz całych rodzin. Jury przy ocenie prac brało pod uwagę przed wszystkim zgodność z tematem i oryginalne spojrzenie autora na tematykę konkursu. Nadesłanych zostało 1291 prac. KATEGORIE: B klasy I-III I miejsce-Aleksandra Grela PCK Nowy Targ -instruktor pani Maria Mrożek III miejsce-Łucja Kasiniak PCK Nowy Targ-instruktor pani Maria Mrożek Wyróżnienia: Natalia Zięba PCK Nowy Targ -instruktor Maria Mrożek

Czytaj więcej

XXI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Ludzie ludziom zgotowali ten los"

Po raz 21 odbył się Międzynarodowy Konkurs Plastyczny im. Augusta Kowalczyka, który organizuje MDK 1 w Tychach pod dyrekcją Teresy Wodzickiej, pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia.

Czytaj więcej

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Tego dnia ubierz się na niebiesko-Nowy Targ 2 kwietnia (wtorek) 2019

Czytaj więcej

34. Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK - eliminacje powiatowe

Już po raz 34. MCK SOKÓŁ przystępuje do organizacji Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK. Swoim zasięgiem wydarzenie obejmuje całe województwo małopolskie a jego głównym założeniem jest prezentacja dorobku dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych do 16 roku życia, pracujących w placówkach oświatowych i ośrodkach kultury.

Czytaj więcej

Strona 7 z 29‹ poprzednie | ... 5 6 7 8 9 ... | następne ›