XXXII Dożynki Podhalańskie

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę września w Ludźmierzu odbyły się Dożynki Podhalańskie. Tradycyjny przemarsz wieńców oraz pocztów sztandarowych rozpoczął się na placu przy Domu Podhalan.

Czytaj więcej

Nabór na stanowiska instruktorów prowadzących zajęcia sportowe w roku szkolnym 2019/2020

Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu ogłasza nabór na stanowiska instruktorów prowadzących zajęcia sportowe pozalekcyjne prowadzonych na terenie Powiatu Nowotarskiego w roku szkolnym 2019/2020.

Czytaj więcej

NABÓR NA ZAJĘCIA w POWIATOWYM CENTRUM KULTURY w NOWYM TARGU - ROK SZKOLNY 2019/2020

Ogłaszamy nabór na zajęcia na rok szkolny 2019/2020 organizowane przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

Czytaj więcej

III Międzynarodowe Targi Cieśli i I Targi Dekarzy

W dniach od 9-11 sierpnia 2019 roku w Chochołowie odbywały się III Międzynarodowe Targi Cieśli i I Targi Dekarzy. W uroczystości oficjalnego otwarcia wzięli udział Starosta Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Faber, Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego Bogusław Waksmundzki, Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Karol Skrzypiec, Wójt Gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski i Wójt Gminy Kościelisko Roman Krupa, a także przedstawiciele sponsorów, a pomysłodawca i główny organizator targów Józef Zborowski powitał wszystkich zgromadzonych gości oraz wystawców, życząc udanej imprezy.

Czytaj więcej

III Edycja Międzynarodowe Targi gi Cieśli I Edycja Targów Dekarzy -Chochołów 09-11.08.2019

Serdecznie zapraszamy na Targi Cieśli,które odbędą się w dniach od 09-11.08. 2019 w Chochołowie na placu przy pensjonacie Zacisze (obok Term). Więcej informacji i na stronie: http://targiciesli.pl/

Czytaj więcej

WAKACJE! WAKACJE!

Wszystkim dzieciom i ich rodzicom życzymy radosnych,słonecznych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.Do zobaczenie we wrześniu!!!

Czytaj więcej

PIĘKNO KRAJOBRAZU GÓRSKIEGO-FAUNA I FLORA GORC

Uczestnicy przy pięknej pogodzie podziwiali panoramę Tatr.Utrwalali wiadomości dotyczące ziół kwitnących na łąkach górskich.Rysowali i wklejali do szkocownika-zielnik.

Czytaj więcej

SUCHA BESKIDZKA-ZAMEK

Czwartek to dzień wyjazdu do Suchej Beskidzkiej.Piękna renesansowa,odnowiona magnacka rezydencja zachwyciła wszystkich uczestników wycieczki

Czytaj więcej

OCHO! FESTIWAL W SAMYM SERCU GORCÓW. Już w najbliższą niedzielę w Ochotnicy Dolnej zagrają gwiazdy polskiej sceny muzycznej LAO CHE i THE DUMPLINGS.

OCHO! FESTIWAL to preludium koncertów muzyki rozrywkowej w Ochotnicy Dolnej. 14 lipca w sercu Gorców będzie rozbrzmiewać muzyka znakomitych polskich zespołów. W ramach festiwalu na scenie w samym centrum Ochotnicy wystąpią: duet THE DUMPLINGS i kultowa grupa LAO CHE. Festiwal otworzy koncert zespołu z Ochotnicy Dolnej KNT.

Czytaj więcej

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

Wizyta w Zakopanem to zwiedzanie Muzeum Hasiora,które zrobiło duże wrażenie na zwiedzających.Następnie wizyta w Miejskiej Galerii Sztuki im.W.Zamojskiego gdzie na wystawie młodzież rozpoznała dzieła nowotarskich artystów.Dzieci w ramach zajęć plastycznych pod opieką swoich instruktorów: pani Marii Mrożek i pana Leszka Pustówki stworzyły szkice inspirowane dziełami prezentowanymi na wystawie "Zakopiańska Kolekcja Sztuki Galerii Pegaz i Miejskiej Galerii sztuki".Na zakończenie krótka zabawa i powrót do domu.

Czytaj więcej

KRYNICA-MUSZYNA 2019

Wczesnym rankiem grupa uczestników Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu wyjechała do Krynicy-miasta uzdrowiskowego.Na początek zwiedzili wspaniałe muzeum zabawek jedno z czterech w Polsce.

Czytaj więcej

SIENIAWA -ZABYTKOWY KOŚCIÓŁ św.ANTONIEGO-DWOREK SIENIAWA

Dzisiaj uczestnicy zajęć z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu odbyli podróż do Sieniawy ,aby zwiedzić zabytkowy Kościółek św.Antoniego ,który stanowi dawną kaplicę przydworską.Następnie udali się zwiedzić zabytkowy drewniano-murowany Dworek Sieniawa.

Czytaj więcej

ZAJĘCIA PLENEROWE W PYZÓWCE

Piąty dzień zajęć edukacyjno-kulturalnych poświęcony był Małej Ojczyźnie.Uczestnicy wyruszyli busem do Morawczyny ,gdzie znajduje się XIX w kapliczka.

Czytaj więcej

Wycieczka do Koplani Soli w Bochni oraz na Zamek Królewski w Dobczycach

Wcześnie rano uczestnicy zebrali się,aby wyruszyć do najstarszej kopalni soli w Bochni.Każda z grup otrzymała wspaniałych przewodników,którzy poprowadzili dzieci i młodzież ,aż do początków powstania kopalni.

Czytaj więcej

Strona 7 z 34‹ poprzednie | ... 5 6 7 8 9 ... | następne ›