24 Ogólnopolski Konkurs "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną" w ramach 41 Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM

W ogólnopolskim konkursie "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną"Nagrodę otrzymała Estera Trochimiuk z pracowni pani.Marii Mrożek.Warto zaznaczyć,że tylko 145 osób z Polski otrzymało nagrody , a 22 nominację do wystawy.Do Kalisza został zaproszony Filip Krauzowicz wraz z instruktorem na warsztaty pt:"Zobaczyć dźwięki-reliefy muzyczne".

Czytaj więcej

36 TRIOLKOWE KOLĘDOWANIE

Tradycyjnie, już od 36 lat Pracownia Muzyczna Triolki Rabka-Zdrój przy Powiatowym Centrum Kultury Nowy Targ, jak co roku w okresie śpiewania kolęd zaprezentowała dorobek swych uczniów.

Czytaj więcej

V Transgraniczny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

Prace oceniała komisja artystyczna w składzie: Stanisława Pilch – regionalista, przedstawiciel Związku Podhalan w Chochołowie, Aniela Stanek – twórca ludowy (malarstwo na szkle), Jan Zięder – twórca ludowy, rzeźbiarz, Barbara Zubek – florystka.

Czytaj więcej

Bezpiecznie na Nartach w Kluszkowcach

Trwa czwarta edycja akcji "Bezpiecznie na Nartach" i za nami półmetek tegorocznych eventów. Tym razem nasz niebieski miś odwiedził Czorsztyn Ski w Kluszkowcac

Czytaj więcej

74 ROCZNICA WYZWOLENIA AUSCHWITZ

27 stycznia 2019 r. na terenie Miejsca Pamięci odbyły się obchody upamiętniające 74. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Wizualnym symbolem rocznicy będzie praca byłego więźnia obozu Auschwitz Jerzego Adama Brandhubera „Przybycie transportu na rampę”.Również młodzi artyści z pracowni pani Marii Mrożek upamiętnili tak ważną rocznicę swoimi pięknymi pracami.

Czytaj więcej

Drugi event akcji "Bezpiecznie na nartach"

Zabawa, profilaktyka, zdrowie – kolejny event Bezpiecznie na Nartach za nami Nie zwalnia zima, nie zwalniamy i my. Drugi event akcji „Bezpiecznie na Nartach” za nami. Tym razem nasz zimowy misiek zawitał do Jurgowa.

Czytaj więcej

36. Triolkowe Kolędowanie

Na występ zapraszamy 30 stycznia /środa/ o godź.16:00 do kawiarni "Zdrojowej" przy ul.Orkana 51 w Rabce-Zdroju    

Czytaj więcej

X JUBILEUSZOWY BIEG PODHALAŃSKI im.JANA PAWŁA II

Bieg Podhalański im. Jana Pawła II to wyjątkowe wydarzenie na sportowej mapie Polski. Kilkuset biegaczy - amatorów i profesjonalistów zmierzy się na kilku dystansach na świetnie przygotowanych trasach, które są bardzo malownicze i prowadzą wokół rezerwatu przyrody Bór Na Czerwonem

Czytaj więcej

"WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA" XXVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY-TYCHY 2019

XXVII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Witaj, Gwiazdko złota" w Tychach zakończył się wystawą pokonkursową w MDK 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach.

Czytaj więcej

BEZPIECZNIE NA NARTACH

Start z „wysokiego C” Nie będziemy ukrywać, że każdy event to dla nas stres. Każde pierwsze spotkanie to stres podwójny. Na szczęście, pierwsze spotkanie w ramach tegorocznej edycji „Bezpiecznie na Nartach” uznajemy za dobry znak. Sprzyjało nam wszystko – od pogody do uczestników. Akcja na Kotelnicy Białczańskiej za nami, a my już nie możemy doczekać się kolejnej.

Czytaj więcej

X JUBILEUSZOWY TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO o PUCHAR PROF.MARIANA WIECZYSTEGO

2 lutego 2019 r. w Hali "Gorce " -Nowy Targ odbędzie się X Jubileuszowy Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar prof.Mariana Wieczystego dla grup senior i hobby.

Czytaj więcej

ZIMOWY BAL U STAROSTY

W nawiązaniu do tradycji balów organizowanych przez Starostę Nowotarskiego zapraszamy na kolejną edycję,która odbędzie się w sobotę 02.02.2019 r., o godz.19:00 w restauracji Góralsko Strawa w Nowym Targu przy ul.Ludźmierskiej 29

Czytaj więcej

SPOTKANIE NOWOROCZNE U STAROSTY

Tradycyjnie od wielu lat Starosta Powiatu Nowotarskiego Pan Krzysztof Faber zaprosił na noworoczne spotkanie znamienitych gości by wspólnie z nimi podsumować mijający rok, by podziękować za wszelką pomoc, by nagrodzić i złożyć życzenia na nowy 2019 rok.

Czytaj więcej

UWAGA!!!TRWA REKRUTACJA NA ZAJĘCIA ABC GRAFIKI KOMPUTEROWEJ.

ZAJĘCIA Z GRAFIKI KOMPUTEROWEJ dla początkujących przeznaczone są dla dzieci i młodzieży od 10 do 16 lat. Dzieci uczą się podstawowych funkcji programów: stosowania narzędzi graficznych, tworzenia i edytowania grafiki i fotografii, wstawiania tekstu.

Czytaj więcej

"GÓRY,WODA I NATURA W MOIM MIEŚCIE"-2019

Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Góry, woda i natura w moim mieście” został rozstrzygnięty. W dniu 29.11.2018 r. jury konkursowe wyłoniło 13 prac plastycznych z 72 nadesłanych oraz przyznano 1 nagrodę specjalną „za pomysł”. Wybrane prace zostaną umieszczone w specjalnie drukowanym kalendarzu na rok 2019 W kategorii fotograficznej, wybrane zostało jedno zdjęcie spośród 8 nadesłanych.

Czytaj więcej

Konkurs plastyczny "W poszukiwaniu aniołów"

Piękne anioły wykonane w pracowni ceramicznej w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu jadą na konkurs do Zakopanego.

Czytaj więcej

XVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży Tęczowy Kalendarz 2019

Tegoroczna edycja Konkursu Plastycznego „Tęczowy kalendarz”, to coraz większe wyzwanie. Na konkurs wpłynęło 2360 prac z 275 placówek: z Serbii, Bułgarii, Ukrainy, Białorusi i oczywiście z Polski. To już po raz szesnasty mamy zaszczyt mierzyć się z oceną i wyborem, naszym zdaniem, najciekawszych prac plastycznych nadesłanych z tych 5 krajów Europy.

Czytaj więcej

Strona 7 z 28‹ poprzednie | ... 5 6 7 8 9 ... | następne ›