PATRIOTYCZNA SIENIAWA - 80 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ 1939-2019

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą za Ojczyznę w oprawie chóru , następnie przemarsz do zabytkowego kościółka św. Antoniego z możliwością zwiedzania.

Czytaj więcej

PATRIOTYCZNA SIENIAWA 15.05.2019

W dniu 15 września tego roku na Dworze w Sieniawie odbyła się uroczystość patriotyczna w związku z agresją Sowiecką na Polskę w roku 17.09.1939 r.

Czytaj więcej

21 Ogólnopolskie Konfrontacje Młodych Twórców

Kolejna edycja Konfrontacji Plastycznych Młodych Twórców ,ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Dom Kultury Włókniarzy przynosi pokaźny plon prac,zrealizowanych w klasycznych technikach takich jak rysunek , malarstwo i grafika.

Czytaj więcej

XLI Międzynarodowe Spotkania Artystyczne dla Dzieci i Młodzieży - MOJA PRZYGODA W MUZEUM

Z wielką przyjemnością zawiadamiamy, że Jury XLI edycji Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży pt:" MOJA PRZYGODA W MUZEUM" , organizowanych przez Muzeum Okręgowe w Toruniu ,po rozpatrzeniu nadesłanych 1032 prac nagrodziło Julię Fryźlewicz z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu lat 12- opiekun Maria Mrożek.

Czytaj więcej

XVIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój"

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 7-19 lat - do plastycznych wypowiedzi na temat otaczającej ich rzeczywistości w kontekście prawa do życia w świecie wolnym od wojen.

Czytaj więcej

80 ROCZNICA NAPAŚCI ZSRR na POLSKĘ

Starosta Powiatu Nowotarskiego oraz Burmistrz Miasta Nowy Targ zapraszają na uroczyste obchody 80 Rocznicy Napaści ZSSR na Polskę,które odbędą się w dniu 17.09.2019 r.(wtorek) o godzinie 18:00 na Cmentarzu Komunalnym w Nowym Targu.

Czytaj więcej

XXXII Dożynki Podhalańskie

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę września w Ludźmierzu odbyły się Dożynki Podhalańskie. Tradycyjny przemarsz wieńców oraz pocztów sztandarowych rozpoczął się na placu przy Domu Podhalan.

Czytaj więcej

Nabór na stanowiska instruktorów prowadzących zajęcia sportowe w roku szkolnym 2019/2020

Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu ogłasza nabór na stanowiska instruktorów prowadzących zajęcia sportowe pozalekcyjne prowadzonych na terenie Powiatu Nowotarskiego w roku szkolnym 2019/2020.

Czytaj więcej

NABÓR NA ZAJĘCIA w POWIATOWYM CENTRUM KULTURY w NOWYM TARGU - ROK SZKOLNY 2019/2020

Ogłaszamy nabór na zajęcia na rok szkolny 2019/2020 organizowane przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

Czytaj więcej

III Międzynarodowe Targi Cieśli i I Targi Dekarzy

W dniach od 9-11 sierpnia 2019 roku w Chochołowie odbywały się III Międzynarodowe Targi Cieśli i I Targi Dekarzy. W uroczystości oficjalnego otwarcia wzięli udział Starosta Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Faber, Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego Bogusław Waksmundzki, Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Karol Skrzypiec, Wójt Gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski i Wójt Gminy Kościelisko Roman Krupa, a także przedstawiciele sponsorów, a pomysłodawca i główny organizator targów Józef Zborowski powitał wszystkich zgromadzonych gości oraz wystawców, życząc udanej imprezy.

Czytaj więcej

III Edycja Międzynarodowe Targi gi Cieśli I Edycja Targów Dekarzy -Chochołów 09-11.08.2019

Serdecznie zapraszamy na Targi Cieśli,które odbędą się w dniach od 09-11.08. 2019 w Chochołowie na placu przy pensjonacie Zacisze (obok Term). Więcej informacji i na stronie: http://targiciesli.pl/

Czytaj więcej

WAKACJE! WAKACJE!

Wszystkim dzieciom i ich rodzicom życzymy radosnych,słonecznych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.Do zobaczenie we wrześniu!!!

Czytaj więcej

PIĘKNO KRAJOBRAZU GÓRSKIEGO-FAUNA I FLORA GORC

Uczestnicy przy pięknej pogodzie podziwiali panoramę Tatr.Utrwalali wiadomości dotyczące ziół kwitnących na łąkach górskich.Rysowali i wklejali do szkocownika-zielnik.

Czytaj więcej

Strona 6 z 33‹ poprzednie | ... 4 5 6 7 8 ... | następne ›