227-Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3-Maja

Nowotarskie uroczystości z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w ogrodach kościoła św. Katarzyny z muzyczną oprawą Miejskiego Nauczycielskiego Chóru „Gorce”. Po zakończonym nabożeństwie, pochód z licznymi pocztami sztandarowymi i delegacjami przeszedł na Rynek, gdzie odśpiewano wspólnie Mazurka Dąbrowskiego przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej.

Czytaj więcej

WERNISAŻ WYSTAWY KAZIMIERZA TWARDOWSKIEGO I MALARSTWO AKWARELOWE

Powstałe prace można zobaczyć w" Okiennej" Galerii.

Czytaj więcej

PRZEDPREMIEROWY POKAZ"LALKARZY" NA 33.FESTIWALU TEATRÓW DZIECI I MŁODZIEŻY "BAJDUREK"

W poniedziałek 23 kwietnia, w nowotarskim MOK-u odbyły się powiatowe eliminacje 33. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”.

Czytaj więcej

KWALIFIKACJE OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU "WYGRAJ SUKCES" 2018-RABKA ZDRÓJ

W kwalifikacjach Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki "WYGRAJ SUKCES" 2018, w Rabce-Zdroju zaprezentowało się 22 SOLISTÓW z Pracowni Muzycznej Triolki Rabka-Zdrój przy PCK Nowy Targ.

Czytaj więcej

NAGRODZENI NA XL WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTCZNYM "ZIEMIA OJCZYSTA" 100-leci odzyskania przez Polskę niepodległości

Prace z województwa małopolskiego nadesłali uczestnicy dorocznego konkursu plastycznego "Ziemia Ojczysta" zorganizowanego przez Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka".Obrazy na szkle malowane,prace ceramiczne,grafiki,rzeźby i tkaniny ozdobiły ściany Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem.

Czytaj więcej

WIZYTA W LICEUM PLASTYCZNYM "KENAR" W ZAKOPANEM

Grupa 25 uczniów,klas VII i gimnazjalistów z pracowni plastycznej oraz graficznej,wybrała się na dzień otwarty szkoły w Zakopanem -Liceum Plastycznego im.Antoniego Kenara.

Czytaj więcej

IV KIONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ -JABŁONKA 2018

Triolki wyśpiewały laury w konkursie pieśni patriotycznej.

Czytaj więcej

"PSY" Z CERAMIKI WYRUSZAJĄ NA MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY DO KRAKOWA!

Są to prace: -Kingi Ziemianek -Emilki Kwak -Emilki Studentowicz -Ani Słaboń -Maji Grzegorczyk

Czytaj więcej

Inauguracja realizacji w Euroregionie-Tatry mikroprojektów z II naboru

W dniu 19 kwietnia 2018 r.w Ośrodku Współpracy Polsko-Słowackiej w Nowym Targu podczas spotkania inaugurującego realizację mikroprojektów z II naboru projektu parasolowego pt:"Łączy nas natura i kultura" podpisanych zostało 12 pierwszych umów o dofinansowanie mikroprojektów.

Czytaj więcej

Puchar Polski modeli klasy F1E

Zgodnie z kalendarzem imprez Aeroklubu Polski w dniach 21.04 i 22.04.2018 r. rozegrano dwie edycje Pucharu Polski modeli klasy F1E.

Czytaj więcej

NOWOTARŻAN DROGI KU NIEPODLEGŁOŚCI

Muzeum Podhalańskie im.Czesława Pajerskiego w Nowym Targu Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu serdecznie zapraszają na cykl otwartych wykładów dla młodzieży" Nowotarżan drogi ku niepodległości" w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Czytaj więcej

III Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "Moje pasje i fascynacje"-Gorzów Wielkopolski

Malowanie i rysowanie to wspaniała zabawa ,w której wszystko jest dozwolone,największa nawet fantazja.Poprzez własne tworzenie,działanie plastyczne od najmłodszych lat lepiej rozumie się sztukę.

Czytaj więcej

TALENTY MAŁOPOLSKI-2018-PROTOKÓŁ

W dniu 11 kwietnia 2018 r.w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbyły się eliminacje powiatowe XXXI Mało0poloskiego Fwestiwalu Form Muzycznych i Tanecznych TALENTY MAŁOPOLSKI.

Czytaj więcej

XVII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i poetów Polski Niepodległej"

Tematem tegorocznej XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego były "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i poetów Polski Niepodległej" Jest to edycja szczególna ,gdyż w roku 2018 obchodzimy 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Czytaj więcej

Strona 6 z 18‹ poprzednie | ... 4 5 6 7 8 ... | następne ›