XIX Międzynarodowy konkurs plastyczny dzieci i młodzieży "Piękno Beskidów i Bieszczadów"

Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach jest organizatorem Konkursu Plastycznego Dzieci i Młodzieży pt. „Piękno Beskidów i Bieszczadów”.Pierwsze dwie edycje (1998r. , 1999r) miały zasięg ogólnopolski . Od roku 2000 do chwili obecnej konkurs ten ma rangę międzynarodową.

Czytaj więcej

Historia Modelarstwa na Podhalu w 100-lecie Odzyskania Niepodległości oraz spotkanie z Panem Tadeuszem Wiśniowskim-Modelarstwo-Moje Życie

Starosta Powiatu Nowotarskiego oraz Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu serdecznie zapraszają w dniu 20 września 2018 r.o godzinie 17.00 na wystawę Historia Modelarstwa na Podhalu w 100-lecie Odzyskania Niepodległości oraz spotkanie z Panem Tadeuszem Wiśniowskim Modelarstwo-Moje Życie. Zadanie realizowane w ramach Powiatowego Programu Obchodów Jubileuszu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Czytaj więcej

Informacja dotycząca zajęć z nauki gry na gitarze

Zajęcia z gry na gitarze będą odbywać się od 19 września 2018 r. w dniach : środa , czwartek , piątek w godz. 13.00-17.00

Czytaj więcej

79 Rocznicę Napaści ZSRR na Polskę 17 września 2018r. ( poniedziałek )

Starosta Powiatu Nowotarskiego , Burmistrz Miasta Miasta Nowy Targ , Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu serdecznie zapraszają na Uroczystość upamiętniającą 79 Rocznicę Napaści ZSRR na Polskę w dniu 17 września 2018r.

Czytaj więcej

Memoriał Zdzisława Soliwody

Igrzyska dzieci , Igrzyska młodzieży szkolnej , Licealiada Mistrzostwa Ośrodka Sportowego Pieniny w szachach 20-21.09.2018r.

Czytaj więcej

Nabór na zajecia na rok szkolny 2018-2019

Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu ogłasza nabór na zajęcia organizowane przez PCK na rok szkolny 2018-2019

Czytaj więcej

Nabór na zajecia plastyczne na rok szkolny 2018-2019 Instruktor Leszek Pustówka

Nabór na zajęcia plastyczne u instruktora Pana Leszka Pustówki odbywają się od dnia 3..09.2018r zgodnie z poniższym harmonogramem :

Czytaj więcej

Nabór na zajecia plastyczne na rok szkolny 2018-2019 Instruktor Maria Mrożek

Dyżur na zapisy do pracowni graficznej , ceramicznej , rysunkowej i malarskiej u Pani Marii Mrożek codziennie od dnia 3.09.2018r. zgodnie z poniższym harmonogramem : od poniedziałku do czwartku w godz. 14.00-19.00 , piątek w godz. 8.00-10.00

Czytaj więcej

Nabór na stanowiska instruktorów prowadzących zajęcia sportowe w roku szkolnym 2018/2019

Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu ogłasza nabór na stanowiska instruktorów prowadzących zajęcia sportowe pozalekcyjne na terenie Powiatu Nowotarskiego w roku szkolnym 2018/2019.

Czytaj więcej

WYSTAWA POLSKO SŁOWACKIE CIESIELSKIE ŚPASY

W dniach od 10 do 12 sierpnia 2018 w Chochołowie odbyła się "Wystawa Polsko Słowackie Ciesielskie Śpasy" zrealizowana w ramach mikroprojektu pt.: "Polsko – Słowackie Ciesielskie Śpasy" dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

Czytaj więcej

POLSKO-SŁOWACKIE CIESIELSKIE ŚPASY 10-12 sierpnia 2018 Chochołów

Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu z partnerem słowackim – Obec Podbiel realizują mikroprojekt pt.: "Polsko – Słowackie Ciesielskie Śpasy" dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020. W ramach projektu w dniach 10-12 sierpnia 2018r. w Chochołowie odbędzie się Wystawa Polsko – Słowackie Ciesielskie Śpasy.

Czytaj więcej

OTWARCIE WYSTAWY pt: OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚĆI "BIAŁO-CZERWONY SZLAK-MOJA NIEPODLEGŁA"

Serdecznie zapraszam na otwarcie wystawy pt.: OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI „Biało – Czerwony Szlak – Moja Niepodległa” 2 sierpnia 2018 r. o godz 11.00 Starostwo Powiatowe w Nowym Targu przy ul. Bolesława Wstydliwego 14 Krzysztof Faber Starosta Nowotarski

Czytaj więcej

POZNAJEMY NASZĄ OJCZYZNĘ 13.07.2018

Piątkowy lekko deszczowy dzień dzieci z Powiatowego Centrum Kultury Nowy Targ spędziły bardzo aktywnie.Rano uczestniczyły w warsztatach OP-ARTU-wykonując prace w tym stylu.Powstały piękne kury,które aż ruszały się od lini. Następnie uczestnicy przeszli na dworzec PKP i udały się do Szaflar Wieś,gdzie zwiedziły kościół p.w Św.Andrzeja.Dzięki uprzejmości ks.proboszcza dzieci dowiedziały się o historii i zabytkach w świątyni.Następnie przeszli pieszo do piekarni,tam dzieci otrzymały poczęstunek i najpyszniejsze bułki.Uczestnicy serdecznie dziękują pani Barbarze Fąfrowicz za wszystko. Następny punkt programu to wizyta u artysty rzeźbiarza pana Józefa Cachro gdzie dzieci mogły zobaczyć warsztat i zapoznać się z twórczością.Zmęczeni mali artyści zrobili postój w Mleczarni i pociągiem powrócili do Nowego Targu.

Czytaj więcej

TAJEMNICE KRAKOWSKICH SZYBEK

12 lipiec to spotkaniie w pracowni witraży w Krakowie.Uczestnicy zajęć Powiatowego Centrum Kultury zwiedzili Muzeum Witraży,wykonali swoje prace pt:"Łąka kwietna".Po zajęciach wszyscy przeszli do Parku Jordana,zabawy nie było końca.Zgłodniali wszyscy poszli się posilić w stołówce studenckiej.Kulminacją dnia była zabawa w parku trampolin.

Czytaj więcej

KALWARIA ZEBRZYDOWSKA

Wtorkowy dzień wakacyjny uczestnicy zajęć artystycznych p.Marii Mrożek i L. Pustówki wspólnie z opiekunami spędzili w Kalwarii Zebrzydowskiej.Zwiedzili rynek ,następnie udali się na dróżki by podziwiać architekturę kapliczek tych mało znanych położonych najdalej od klasztoru..Był czas na modlitwę ,rysowanie ,zaspokojenie pragnienia i odpoczynek. Przewodnik pielgrzymom "spadł z nieba". Był nim zakonnik braciszek bernardyn który kosił trawę.Troszkę zmęczeni wszyscy bardzo głodni dotarli na pyszny posiłek do klasztoru, który również zwiedzili. Po zakupach i uczestnictwie we mszy pora było wracać. Jeszcze krótka zabawa na placu i bardzo duże pokropienie wodą czyli ulewa. Luksusowy pociąg dowiózł wcale nie zmęczonych artystów do Nowego Targu.

Czytaj więcej

Warsztaty edukacyjne 'Majsterkowo" w Castoramie

Dnia 11 lipca uczestnicy zajęć z Powiatowego Centrum Kultury wzięli udział w warsztatach edukacyjnych "Majsterkowo" w castoramie. Pod okiem specjalistów dzieci wykonały samodzielnie drewniane skrzyneczki,które również samodzielnie ozdobiły według swoich koncepji i pomysłów.Na zakończenie warsztatów w nagrodę za zaangażowanie i solidną pracę każde dziecko otrzymało prezent,a wykonaną własnoręcznie skrzynkę mogło zabrać do domu. W drodze powrotnej był czas na zabawę na placu zabaw.

Czytaj więcej

Strona 6 z 22‹ poprzednie | ... 4 5 6 7 8 ... | następne ›