"Dzieło Świętego Mikołaja"-2019

W tym roku na konkurs plastyczny nadesłano 500 prac, natomiast do rywalizacji literackiej przystąpiło 100 osób. Mikołajkowe dzieła będzie oceniała specjalnie wybrana komisja, która oprócz nagród konkursowych wręczy także specjalne „Ordery Świętego Mikołaja”. Są one przyznawane w trzech kategoriach: dla dzieci i młodzieży, dla starszych oraz dla grup. Jak zaznacza ks. Grzegorz Łomzik, odznaczenia te są docenieniem zaangażowania tych osób, którzy obok nas czynią szczególne dzieła dla innych i wkładają w to całe swoje serce.

Czytaj więcej

"MAGURSKIE KRAJOBRAZY"-2019

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO, EDYCJA XIV „MAGURSKIE KRAJOBRAZY” 2019 Na ogłoszony przez Magurski Park Narodowy Konkurs Plastyczny Edycja XIV „Magurskie krajobrazy” nadesłano łącznie 323 prace z 41 szkół podstawowych oraz innych placówek oświatowych.

Czytaj więcej

ELIMINACJE do XLIV Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im.Andrzeja Skupnia-Florka

Eliminacje odbędą się w dniu 13 stycznia w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu ul.Jana Kazimierza 20

Czytaj więcej

XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "JESTEŚMY DUMNI Z POLSKI - Z CHLUBNYCH KART I MIEJSC NARODOWEJ HISTORII" 2019

Organizatorem konkursu był Dom Kultury nr.1 im.Artystów Rodu Kossaków w Tychach oraz Urząd Miasta Tychy.

Czytaj więcej

XVII Ogólnopolski Konkurs plastyczny "GRAFIKA2019"

Z radością informujemy ,że jury XVII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "GRAFIKA 2019" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty nagrodziło pracę Zuzanny Wójciak oraz wyróżniło pracę Mai Faliszewskiej.

Czytaj więcej

Wernisaż wystawy Powiatowego Konkursu Plastycznego " Niepodległość "

Uroczysty wernisaż wystawy połączony z odbiorem nagród odbył się w dniu 12.11.2019 r. w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu.

Czytaj więcej

20 Ogólnopolski Festiwal Dzieci i Młodzieży "Piosenki Jana Wojdaka"

Na 20. Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Piosenki Jana Wojdaka" - Kraków, 9. i 10. XI. 2019 r., zakwalifikowani do finału 27. X. 2019 r. soliści z Pracowni Muzycznej Triolki Rabka-Zdrój działającej przy Powiatowym Centrum Kultury Nowy Targ otrzymali Wyróżnienia Specjalne.

Czytaj więcej

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918r po 123 latach zaborów

Czytaj więcej

XXIV POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY "NIEPODLEGŁOŚĆ"-WERNISAŻ WYSTAWY POKONKURSOWEJ

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy pokonkursowej ,który odbędzie się 12.11.2019r (wtorek) o godzinie 12.00 w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu

Czytaj więcej

"Miołek se piscołke ..."

Powiatowe Centrum Kultury w Nowy Targu od marca do końca października realizowało projekt pt.: "Miołek se piscołke ..." dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Celem projektu było przede wszystkim ożywienie i popularyzacja zanikającej już dziedziny rękodzieła ludowego, jaką jest wykonywanie tradycyjnych podhalańskich instrumentów pasterskich.

Czytaj więcej

Sukcesy Triolek na 20. Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Piosenki Jana Wojdaka"

Na 20. Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Piosenki Jana Wojdaka" powiat nowotarski i Rabkę reprezentowali zakwalifikowani z PM Triolki Rabka-Zdrój przy Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu soliści-wokaliści, w liczbie aż 16-tu osób

Czytaj więcej

PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY XXIV KONKURSU "NIEPODLEGŁOŚĆ"

Na konkurs wpłynęło 300 prac z 23 Placówek Oświatowych i Wychowawczych z Powiatu Nowotarskiego.

Czytaj więcej

WARSZTATY RECYTATORSKO-GWAROWE DRUGIE SPOTKANIE

Drugie spotkanie odbędzie się w dniu 28.10.2019r (poniedziałek) o godzinie 15 w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu ul. Jana Kazimierza 20

Czytaj więcej

Regulamin Konkursu Plastycznego "Niepodległość" - POPRAWIONY

Regulamin Konkursy Plastycznego "Niepodległośc" - POPRAWIONY

Czytaj więcej

NIEPODLEGŁA DO HYMNU

W 2018 w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w kraju i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. W akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach! Kolejna edycja akcji odbędzie się w tym roku. Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza Państwa do wspólnego zaśpiewania hymnu 11 listopada 2019 r. dokładnie o godzinie 12:00.

Czytaj więcej

Strona 4 z 33‹ poprzednie | 1 2 3 4 5 ... | następne ›