IX OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE PLASTYCZNO-FOTOGRAFICZNE DZIECI I MŁODZIEŻY RADOM 2018

Organizatorem Biennale jest Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu we współpracy z Ośrodkiem Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu.

Czytaj więcej

Poniedziałkowe zajęcia artystyczne w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu

Dzieci wraz z opiekunami panią Marią Mrożek oraz panem Leszkiem Pustówką odwiedziły Aeroklub w Nowym Targu,zobaczyły jak wygląda szybowiec i samolot od środka,wysłuchały ciekawej opowieści pana Franciszka Kolasy.Następnie udały się do Boru nad Czerwonem,aby podziwiać przyrodę Rezerwatu,spisały i narysowały rośliny chronione w rezerwacie.Był również czas na zabawę na placach zabaw.

Czytaj więcej

HARMONOGRAM ZAJĘĆ W POWIATOWYM CENTRUM KULTURY!!!

2 VII-godź.9.00 zbiórka w Powiatowym Centrum Kultury-Aeroklub Nowotarski,Bór na Czerwonem 3 VII -godź.8.30 zbiórka pod Dekadą-Nowa Biała plener (szkicowniki ,książeczki PTTK,pędzle) 4 VII-godź.8.30 zbiórka pod Dekadą -Szczawnica Szlachtowa,Muzeum Pienińskie (szkicowniki,książeczki PTTK) 5 VII-zbiórka o godź.9.00 w Powiatowym Centrum Kultury -wyjazd do Łopusznej-Dwór Tetmajerów 6 VII-wyjście na polanę Brożek-plener 10 VII-Kalwaria-plener 11 VII- Castorama-warsztaty 12 VII- wycieczka Kraków-warsztaty 13 VII-Szaflary-góra Rainsberg-piekarnia Godziny zajęć podają instruktorzy na bieżąco.

Czytaj więcej

"MŁODZI LOTNICZY NA START"

W dniu 25.06.2018 r., na nowotarskim lotnisku, odbyły się zawody modeli latających dla dzieci i młodzieży "Młodzi modelarze lotniczy na start".

Czytaj więcej

UWAGA KOMUNIKAT !!!

Uczniowie,którzy jadą do Krakowa 12.VII.2018 proszeni są o wpłatę 75 zł.,oraz wypełnienie zgody na wyjazd do środy 27.VI.2018 do godź.14.00. Po tym terminie zamykamy listę.

Czytaj więcej

ORDER UŚMIECHU MA 50 LAT-TRIOLKI w KONCERCIE JUBILEUSZOWYM

Obchody Jubileuszowe 50-lecia Orderu Uśmiechu odbyły się w dniach 16 i 17 czerwca br. w Rabce-Zdroju, noszącej miano „Miasto Dzieci Świata”.

Czytaj więcej

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W POWIATOWYM CENTRUM KULTURY

W dniu 21 czerwca 2018 r. w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Czytaj więcej

FINAŁ 33.FESTIWALU DZIECI I MŁODZIEŻY "BAJDUREK"

W dniach 12 – 14 czerwca br. w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu odbyły się pokazy amatorskich zespołów teatralnych. Sądecka publiczność obejrzała 24 spektakle najlepszych grup teatralnych Małopolski wyłonionych spośród 121 w eliminacjach powiatowych „Bajdurka”. Wśród nich dwa przedstawienia „Lalkarzy” ze Spytkowic: „Zimowa opowieść” w wykonaniu grupy młodszej oraz „Dopalaczom mówimy – NIE!” – grupy starszej. Oba spektakle wyreżyserowali Anna i Jacek Krakowiakowie – opiekunowie zespołu.

Czytaj więcej

"UCZTA TEATRALNA"w Grotesce

W miniony wtorek grupa teatralna „LALKARZE” ze Spytkowic wystąpiła w krakowskim teatrze „Groteska” .

Czytaj więcej

VII Międzynarodowe Biennale Twórczości Plastycznej Młodych PASJE I TALENTY "O Złotą,Srebrną i Brązową Paletę-statuetkę Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski"-2018

VII Międzynarodowe Biennale Twórczości Plastycznej Młodych "PASJE I TALENTY-2018"-rozstrzygniętę! Złotą Paletę-statuetkę Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski zdobył ŁUKASZ MROŻEK z pracowni pani Marii Mrożek z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.

Czytaj więcej

XV Międzynarodowe Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży-WILLIAM TURNER SŁOŃCE WE MGLE

Na tegoroczną edycję konkursu nadesłano 3040 prac z 28 krajów:Jury wyłoniło grono 153 finalistów,których prace zakwalifikowano do wystawy pokonkursowej,a z pośród laureatów 32 nagrody i 32 wyróżnienia.

Czytaj więcej

"WACHLARZE SZTUKI-POKAŻEMY CHOPINOWI ORIENT"-2018

Już po raz szósty w ramach projektu "Chopinalia-2018" odbył się konkurs przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Miłośników sztuki, dla których życie bez możliwości obcowania z muzyką, szerokim wachlarzem sztuk plastycznych, poezją, teatrem, nie miałoby większego sensu. Bezbarwne dni snułyby się wówczas w bezkres bez wielkich wzruszeń, uniesień, wypieków na policzkach, a cóż to za życie bez jego prawdziwego przeżywania?

Czytaj więcej

VII SOCHACZEWSKI OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY im.Władysława Ślewińskiego KOCHAM POLSKĘ...NIEPODLEGŁA

VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im.Władysława Ślewińskiego pod tytułem:Kocham Polskę...Niepodległa odbył się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy,w Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918-2018.

Czytaj więcej

XVII pokonkursowa wystawa plastyczna "Madonny Polskie"

W XVII konkursie "Madonny Polskie" wzięły udział dzieci z powiatu tatrzańskiego .Wśród wystawionych prac znajdują się płaskorzeźby, ceramika oraz obrazki malowane na szkle.

Czytaj więcej

VI OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TETRALNY im.FELICJANA DULSKIEGIO-KRAKÓW 2018

„Grupa Teatralna Lalkarze” ze Spytkowic działająca pod patronatem Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu zdobyła GRAND PRIX na 6. Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym im. Felicjana Dulskiego w Krakowie. Musical „Dopalaczom mówimy – NIE!” znalazł się w szóstce finalistów nominowanych spośród kilkudziesięciu spektakli z całej Polski zgłoszonych do tegorocznej edycji festiwalu.

Czytaj więcej

50 Jubileuszowe Ogólnopolskie Spotkania Lalkarzy-Lublin-2018

50. Jubileuszowe Ogólnopolskie Spotkania Lalkarzy odbyły się w tym roku w Lublinie. Do udziału zostało nominowanych 12 spektakli amatorskich teatrów lalkowych z całej Polski, w tym dwa Grupy Teatralnej LALKARZE: „Zimowa opowieść” i musical „Dopalaczom mówimy – NIE!”.

Czytaj więcej

Strona 4 z 18‹ poprzednie | 1 2 3 4 5 ... | następne ›