PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY 44 WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO " MATKA W OCZACH DZIECKA" 10.05.2019

Na konkurs wpłynęło 305 prac z 20 placówek kulturalno-oświatowych. Jury w składzie: Art.plastyk Maria Mrożek Art.plastyk Leszek Pustówka Sekretarz-Katarzyna Piątek przyznało 62 nagrody oraz 49 wyróżnień.

Czytaj więcej

TRIOLKI niezmiennie na fali festiwalu "WYGRAJ SUKCES".

W tegorocznych kwalifikacjach 24. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki "Wygraj Sukces" w I etapie, wśród 48 wykonawców: z Brzeźnicy, Dobczyc, Kasiny Wielkiej, Łętowni, Mordarki, Mszany Dolnej,  Nowego Sącza, Podwilka, Rabki-Zdroju, Raby Wyżnej, Skawiny, Wadowic, Wieprzca i innych miejscowości, wystartowało 20 solistów z Pracowni Muzycznej Triolki Rabka-Zdrój przy Powiatowym Centrum Kultury Nowy Targ.

Czytaj więcej

REGULAMIN 44 WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY " MATKA W OCZACH DZIECKA" Pod Patronatem Starosty Nowotarskiego

CELE KONKURSU: Rozwijanie związków uczuciowych i emocjonalnych u dzieci i młodzieży. Ukazywanie macierzyństwa jako wartości umacniającej więzi rodzinno-społeczne. Umożliwienie uczestnikom konfrontacji własnych umiejętności z rówieśnikami. Rozwijanie umiejętności przekazywania uczuć (emocji) poprzez różne techniki plastyczne.

Czytaj więcej

228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Nowym Targu

Nowotarskie uroczystości z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej w Kościele Świętej Katarzyny z udziałem Miejskiego Nauczycielskiego Chóru „Gorce”. Uroczystą Mszę Świętą celebrował rektor Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowy Targu ks.Stanisław Gulak.

Czytaj więcej

228 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Starosta Powiatu Nowotarskiego Burmistrz Miasta Nowego Targu serdecznie zapraszają na obchody 228 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Czytaj więcej

XXXIV Przegląd Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK eliminacje powiatowe .

We wtorek 29 kwietnia na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentowało się kilkanaście zespołów teatralnych z powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego, biorących udział w XXIX Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży.

Czytaj więcej

XVI Konkurs Plastyczny "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" pt:"Kapliczki i Krzyże Skalnej Ziemi"

Organizatorami Konkursu byli: Szkoła Podstawowa im. Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym, Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Białym Dunajcu , Bukowiańskie Centrum Kultury oraz "Dom Ludowy" w Bukowinie Tatrzańskiej.

Czytaj więcej

XXVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny o tematyce ekologicznej z cyklu -" Ziemia jest jedna pt. LAS "

Organizatorem konkursu jest Galeria Twórczości Plastycznej Młodych działająca w Młodzieżowym Domu Kultury „Śródmieście“ we Wrocławiu Tematem tegorocznego konkursu był las,który jest czymś absolutnie magicznym, gdy szukamy w nim czegoś więcej niż widzimy – wtedy las staje się tajemnicą. Roślinność ciągle w ruchu zmian pór roku, zwierzęta wpisujące się w tkankę lasu od mrówki, motyla po niedźwiedzia i żubra.

Czytaj więcej

55 Jubileuszowe Zawody o Puchar Polan Gorczańskich

Tradycyjnie w Lany Poniedziałek "Ludzie Gór" spotkali się na Polanie Walusiowej w Waksmundzie aby wziąć udział w 55. Jubileuszowych Zawodach o Puchar Polan Gorczańskich.

Czytaj więcej

55 ZAWODY O PUCHAR POLAN GORCZAŃSKICH WALUSIOWA POLANA

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam wszystkich miłośników i sympatyków Polan Gorczańskich na 55 Jubileuszowy Puchar Polan, który odbędzie się tradycyjnie w "lany poniedziałek" na Polanie Walusiowej przy Bukowinie Waksmundzkiej (szlak zielony z Nowego Targu na Turbacz).

Czytaj więcej

XVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Ilustracje Wierszy Józefa Czechowicza i Poetów Doby Staropolskiej"

Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją"w Lublinie oraz Muzeum Literackie im.Józefa Czechowicza w Lublinie

Czytaj więcej

TURNIEJ SZACHOWY NA POWITANIE WIOSNY...

W pierwszej dekadzie kwietnia rozegrany został w naszej placówce szkoleniowy turniej szachowy z udziałem zawodników zaprzyjaźnionego z naszym klubem, słowackiego klubu szachowego z Trsteny. Spotkanie przy szachownicach planowane było od dawna, ale udział szachistów słowackich w rozgrywkach ligowych uniemożliwiał ich wcześniejszy przyjazd.

Czytaj więcej

XVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "TRADYCJE WIELKANOCNE"

Organizatorem konkursu był Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.Ideą konkursu jest ocalenie od zapomnienia polskich tradycji Świat Wielkanocnych,upowszechnianie regionalnych zwyczajów.

Czytaj więcej

Konkurs Fotograficzny ECHO TROMBITY

Głównym celem Konkursu jest artystyczna interpretacja ruchu muzycznego orkiestr dętych poprzez jego ciekawą, twórczą i oryginalną prezentację. Uczestnikiem konkursu może być każda zainteresowana osoba bez względu na miejsce zamieszkania i wiek. Zadaniem uczestnika Konkursu jest wykonanie jednego ujęcia fotograficznego (fotografia tradycyjna), które zaprezentuje Festiwal ECHO TROMBITY. Uczestnicy mogą zgłosić do Konkursu maksymalnie 1 pracę. Termin nadsyłania prac: 31 lipca 2019 (do godz.15.00) Ogłoszenie wyników: 28 września 2019

Czytaj więcej

Ś.P MARIA BOGDAŁ długoletni nauczyciel,dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Nowym Targu,instruktor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu ,wychowawca wielu pokoleń młodych artystów,osoba ciepła,życzliwa,oddana dzieciom i młodzieży.

"Każdy człowiek,nawet najskromniejszy, zostawia ślad po sobie, jego życie zahacza o przeszłość i sięga w przyszłość..." W osobie Marii Bogdał tracimy wspaniałą koleżankę i artystkę.

Czytaj więcej

XIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Anioł"

Na XIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ANIOŁ 2019 nadesłano 1576 prac z 225 placówek: 23 przedszkoli, 22 zespołów szkół, 115 szkół podstawowych, 4 gimnazjów, 55 ośrodków kultury, klubów, pracowni oraz różnego typu placówek pozaszkolnych, 6 ośrodków specjalnych, a także indywidualnie od  99 osób z całej Polski. Uroczyste zakończenie, podczas którego wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom oraz nastąpiło otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 3 marca 2019.

Czytaj więcej

Dzień Otwarty w Zespole Szkół Plastycznych im.Antoniego Kenara w Zakopanem.

Młodzież gimnazjalna oraz z klas VII i VIII wybrała się z opiekunami zajęć artystycznych panią Marią Mrożek oraz panem Leszkiem Pustówką na dzień otwarty Liceum Plastycznego im.Antoniego Kenara w Zakopanem.

Czytaj więcej

Strona 3 z 26‹ poprzednie | 1 2 3 4 5 ... | następne ›