VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY im.WŁADYSŁAWA ŚLEWIŃSKIEGO

Patronat artystyczny Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie -Nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

Czytaj więcej

XIII FESTIWAL ORKIESTR DĘTYCH CORAZ BLIŻEJ....

26 maja 2019 r. w Nowym Targu odbędzie się XIII Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych. Zapraszamy orkiestry dęte, które chcą wystąpić na festiwalu do zgłaszania udziału – zgłoszenia przyjmowane są w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu do 30 kwietnia. Szczegóły w regulaminie.

Czytaj więcej

"PRZEWODNICY PTTK DZIECIOM"

W dniu 7.02.2019 r.uczestnicy zajęć plastycznych u pani Marii Mrożek z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu udali się w teren na zajęcia .Jak co roku uczestniczyli w akcji "Przewodnicy PTTK dzieciom"

Czytaj więcej

Bal u Starosty Nowotarskiego 2019

180 osób bawiło w ubiegłą sobotę w Restauracji „Góralska Strawa” podczas Balu u Starosty Nowotarskiego. Zabawa odbywała się przy muzyce zespołu „Sizal” wspierającego Fundację „Szczęśliwe Jutro”. W trakcie balu wystąpili przyjaciele Fundacji - Norbert Dudziuk Norbi – piosenkarz i prezenter telewizyjny, prowadzący program: „Jaka to Melodia” oraz Michał Szyc wokalista, wykonawca, kompozytor i aranżer piosenek debiutanckiej płyty Noc i Dzień. Uczestnik i laureat Ogólnopolskich Przeglądów Muzycznych, Finalista muzycznego programu The Voice of Poland.

Czytaj więcej

XXI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny BOHUŃOVA PALETA 2018

W międzynarodowym Konkursie Plastycznym BOHUŃOVA PALETA laureatami z pracowni pani Marii Mrożek zostały:Oliwia Wójciak oraz Maja Grzegorczyk

Czytaj więcej

W IX Rabczańskim Kolędowaniu "Hej, kolęda, kolęda", pod patronatem Burmistrza Rabki-Zdroju

Pracownię Muzyczną Triolki Rabka-Zdrój przy Powiatowym Centrum Kultury Nowy Targ reprezentowali: zespół wokalny "Triola" i solistka Sara Kuczaik. Zespół i solistkę kształcą muzycznie nauczyciele Mariola i Piotr Burcanowie. Koncert odbył się w Rabce-Zdroju w kościele p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Z każdej zaproszonej instytucji regulaminowo zaprezentował się tylko jeden podmiot wykonawczy z krótkim programem. Podziękowaniem za występ dla wszystkich dziesięciu prezentujących się zespołów był aplauz licznie zebranej widowni i dyplomy uznania.

Czytaj więcej

24 Ogólnopolski Konkurs "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną" w ramach 41 Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM

W ogólnopolskim konkursie "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną"Nagrodę otrzymała Estera Trochimiuk z pracowni pani.Marii Mrożek.Warto zaznaczyć,że tylko 145 osób z Polski otrzymało nagrody , a 22 nominację do wystawy.Do Kalisza został zaproszony Filip Krauzowicz wraz z instruktorem na warsztaty pt:"Zobaczyć dźwięki-reliefy muzyczne".

Czytaj więcej

36 TRIOLKOWE KOLĘDOWANIE

Tradycyjnie, już od 36 lat Pracownia Muzyczna Triolki Rabka-Zdrój przy Powiatowym Centrum Kultury Nowy Targ, jak co roku w okresie śpiewania kolęd zaprezentowała dorobek swych uczniów.

Czytaj więcej

V Transgraniczny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

Prace oceniała komisja artystyczna w składzie: Stanisława Pilch – regionalista, przedstawiciel Związku Podhalan w Chochołowie, Aniela Stanek – twórca ludowy (malarstwo na szkle), Jan Zięder – twórca ludowy, rzeźbiarz, Barbara Zubek – florystka.

Czytaj więcej

Bezpiecznie na Nartach w Kluszkowcach

Trwa czwarta edycja akcji "Bezpiecznie na Nartach" i za nami półmetek tegorocznych eventów. Tym razem nasz niebieski miś odwiedził Czorsztyn Ski w Kluszkowcac

Czytaj więcej

74 ROCZNICA WYZWOLENIA AUSCHWITZ

27 stycznia 2019 r. na terenie Miejsca Pamięci odbyły się obchody upamiętniające 74. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Wizualnym symbolem rocznicy będzie praca byłego więźnia obozu Auschwitz Jerzego Adama Brandhubera „Przybycie transportu na rampę”.Również młodzi artyści z pracowni pani Marii Mrożek upamiętnili tak ważną rocznicę swoimi pięknymi pracami.

Czytaj więcej

Drugi event akcji "Bezpiecznie na nartach"

Zabawa, profilaktyka, zdrowie – kolejny event Bezpiecznie na Nartach za nami Nie zwalnia zima, nie zwalniamy i my. Drugi event akcji „Bezpiecznie na Nartach” za nami. Tym razem nasz zimowy misiek zawitał do Jurgowa.

Czytaj więcej

36. Triolkowe Kolędowanie

Na występ zapraszamy 30 stycznia /środa/ o godź.16:00 do kawiarni "Zdrojowej" przy ul.Orkana 51 w Rabce-Zdroju    

Czytaj więcej

X JUBILEUSZOWY BIEG PODHALAŃSKI im.JANA PAWŁA II

Bieg Podhalański im. Jana Pawła II to wyjątkowe wydarzenie na sportowej mapie Polski. Kilkuset biegaczy - amatorów i profesjonalistów zmierzy się na kilku dystansach na świetnie przygotowanych trasach, które są bardzo malownicze i prowadzą wokół rezerwatu przyrody Bór Na Czerwonem

Czytaj więcej

"WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA" XXVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY-TYCHY 2019

XXVII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Witaj, Gwiazdko złota" w Tychach zakończył się wystawą pokonkursową w MDK 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach.

Czytaj więcej

BEZPIECZNIE NA NARTACH

Start z „wysokiego C” Nie będziemy ukrywać, że każdy event to dla nas stres. Każde pierwsze spotkanie to stres podwójny. Na szczęście, pierwsze spotkanie w ramach tegorocznej edycji „Bezpiecznie na Nartach” uznajemy za dobry znak. Sprzyjało nam wszystko – od pogody do uczestników. Akcja na Kotelnicy Białczańskiej za nami, a my już nie możemy doczekać się kolejnej.

Czytaj więcej

X JUBILEUSZOWY TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO o PUCHAR PROF.MARIANA WIECZYSTEGO

2 lutego 2019 r. w Hali "Gorce " -Nowy Targ odbędzie się X Jubileuszowy Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar prof.Mariana Wieczystego dla grup senior i hobby.

Czytaj więcej

Strona 3 z 24‹ poprzednie | 1 2 3 4 5 ... | następne ›