PCK Facebook

XXIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "GRAFIKA 2025"

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka i Lubelskiego Kuratora Oświaty Tomasza Szabłowskiego

Komisja w składzie:

  • dr hab. szt. Krzysztof Rukasz - Katedra Grafiki Projektowej i Druku Płaskiego, Instytut Sztuk Pięknych, Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie,
  • dr szt. Karol Pomykała - Katedra Grafiki Warsztatowej, Instytut Sztuk Pięknych, Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie,
  • dr szt. Andrzej Mosio - Katedra Grafiki Warsztatowej, Instytut Sztuk Pięknych, Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie,
  • Renata Adamczewska - sekretarz, MDK „Pod Akacją” w Lublinie

po uważnym obejrzeniu 198 prac graficznych z 6 województw postanowiła przyznać 12 równorzędnych nagród w czterech grupach wiekowych:
Nagrodę w konkursie otrzymała - Liliana Fryźlewicz 8 lat Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu , grupa wiekowa klasy I-III szkoły podstawowej
Wyróznienia otrzymali:
- Jan Bryja,
- Elena Szyrszeń,
-  Aurelia Wojeńska,
- Piotr Kocik,
Dyplomy za uczestnictwo w konkursie i udział w wystawie pokonkursowej otrzymali:
- Hanna Cyrwus,9 lat (linoryt barwny)
- Patrycja Piekarczyk, 8 lat  (linoryt barwny)
- Aleksandra Białońska, 9 lat  (linoryt )
- Jan Bryja, 13 lat (mokulito)
- Iga Kukulska, 11 lat (linoryt barwny)
- Kinga Piekarczyk,14 lat (drzeworyt,linoryt)
- Piotr Kocik,15 lat (linoryt barwny, drzeworyt)
- Antonina Potaczek,14 lat (linoryt barwny)
- Bolesław Kukulski,15 lat (drzeworyt)
- Bartosz Mroszczak,16 lat (linoryt barwny)
- Patryk Głąbiński,17 lat (linoryt barwny)
- Aurelia Wojeńska,18 lat (linoryt, 2 prace)
- Julia Dzielska,18 lat (linoryt)
- Natalia Marusarz, 18 lat (linoryt)
- Bartłomiej Mikołajczyk - Skóbel,
Serdeczne podziękowania wpłynęły do pani Marii Mrożek za rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży , kreowanie postaw twórczych oraz propagowanie grafiki warsztatowej podczas zajęć prowadzonych w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu.