V Transgraniczny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

Prace oceniała komisja artystyczna w składzie: Stanisława Pilch – regionalista, przedstawiciel Związku Podhalan w Chochołowie, Aniela Stanek – twórca ludowy (malarstwo na szkle), Jan Zięder – twórca ludowy, rzeźbiarz, Barbara Zubek – florystka.

           Oceniono 44 prace wykonane przez uczniów z Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu, 14 szkół z terenu Gminy Czarny Dunajec, z Suchej Hory, Hladovki   i Dolnego Kubina na Słowacji oraz prace wychowanków Powiatowego Centrum Kultury  w Nowym Targu.

            Tak jak co roku, komisja miała trudności z wyłonieniem zwycięzców. Uczestnicy wykorzystali do wykonania szopek różne ciekawe, naturalne materiały i formy. Widać duży wkład pracy i zaangażowanie.  Zdarzało się, że w niektórych szopkach była zbyt mała ilość figurek, co miało decydujący wpływ na ocenę pracy.

            Pomimo niewielkiej ilości prac z malarstwa, to właśnie one były najtrudniejsze do oceny. Jury stwierdziło bardzo wysoki poziom ich wykonania, a w szczególności dotyczy to obrazów na szkle wykonanych w Szkole w Ratułowie. Szkoła ta powinna być wzorem dla innych placówek. Komisja dziękuje wszystkim uczestnikom za liczny udział   w konkursie i zachęca do kultywowania tej pięknej tradycji.
Kategoria malarstwo na szkle klas 0-III
II miejsce
: szopka nr 1 – Aneta Krzysztofek - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
Kategoria malarstwo na szkle klas IV-VI:
II miejsce
: szopka nr 3 – Aurelia Wojeńska – Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
III miejsce: szopka nr 2 – Zofia Zygmuntowicz – Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
udział:
- szopka nr 5 – Alicja Głąb -  Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu