36 TRIOLKOWE KOLĘDOWANIE

Tradycyjnie, już od 36 lat Pracownia Muzyczna Triolki Rabka-Zdrój przy Powiatowym Centrum Kultury Nowy Targ, jak co roku w okresie śpiewania kolęd zaprezentowała dorobek swych uczniów.

Dzieci i młodzież Pracowni, w zespołach Triolki, Triole i Triola, zróżnicowanych wiekowo, kształcą się wokalnie pod kierunkiem nauczycieli muzyki i teatru Marioli i Piotra Burcan, noszących zaszczytny tytuł Kawalerów Orderu Uśmiechu. Koncert Triolek zorganizował MOK Rabka a gościnnie przyjęła młodych artystów Kawiarnia Zdrojowa. Na koncert licznie przybyli wspaniali goście i rodziny wokalistów.

W nowych ciekawych aranżacjach Agnieszki Burcan, Piotra Burcana i Jarosława Piątkowskiego zabrzmiały znane i mniej znane kolędy, pastorałki, pieśni świąteczne. Najmłodsi wokaliści, z zespołu Triolki, zadebiutowali w kolędach nawet dwugłosowo. Historię Bożego Narodzenia wyśpiewali w pięciu kolędach w rolach aniołów i pastuszków. Role aniołów zagrały: Milenka Filas, Julka Pazdur, Martynka Filas, Laura Bochnak, Roksana Folwarska i Wiktoria Wójtowicz. W role pastuszków wcielili się: Jakub Kras i Paweł Kapera.

Zespół Triole zaprezentował wielogłosowo piękne pastorałki w opracowaniu Piotra Burcana.
Wokalistki: Kamila Filas, Martyna Strączek i Lidia Latawiec w sopranach a Zuzanna Byczyk i Zuzanna Wójcikiewicz w altach zaśpiewały pięknie i pokazały swą dojrzałość sceniczną.

Zespół Triola, ( młodzież licealna ) pokazał swój kunszt w ambitnych, wielogłosowych kolędach. Wokalistki: Sara Kuczaik, Zuzanna Potoniec, Angelika Czyszczoń oraz debiutujące Małgorzata Grzęda i Mariola Pierwoła wykonały pięknie i to a’ capella kolędy: „Tryumfy” i „Kolęda góralska”. Pieśń „Pan Dobroci przyszedł na świat” autorstwa Piotra Burcana zabrzmiała bardzo donośnie. Wszystkich zebranych oczarowali także soliści i ci mali, i ci starsi swym wysokim poziomem wykonania. Śpiewali całym sercem: Triolki w swoich partiach solowych, Lidia Latawiec w kolędzie „Jezus Malusieńki”, Zuzanna Wójcikiewicz w kolędzie „Mędrcy świata”, Żaklina Stróżak w pięknej pastorałce „Kaczka pstra”, Grzegorz Pazdur w nowym opracowaniu pieśni zespołu Skaldowie „ Ach, gdzie ja szedłem”, Angelika Czyszczoń w bardzo melodyjnej kolędzie „Bóg w stajni człowiekiem się rodzi”, Zuzia Potoniec w popularnej, ślicznie zaaranżowanej kolędzie „Cicha noc”. Sara Kuczaik wzruszyła widzów do łez piękną interpretacją pieśni „Mario, czy Ty wiesz…”, z akompaniamentem gitary. Na finał koncertu wszyscy wykonawcy i wszyscy widzowie zaśpiewali wspólnie najpiękniejszą z polskich kolęd „Lulajże Jezuniu”. Był nawet bis z licznymi gośćmi na scenie. Koncert, na chwałę Jezusa Narodzonego uważam za spełniony. Dziękuję wszystkim młodym artystom, ich rodzinom i wspaniałym gościom za kolejny rok „Triolkowego Kolędowania”.

Koncert poprowadziła i relację tę przedstawia Mariola Maria Burcan.