TURNIEJ SZACHOWY NA POWITANIE WIOSNY...

W pierwszej dekadzie kwietnia rozegrany został w naszej placówce szkoleniowy turniej szachowy z udziałem zawodników zaprzyjaźnionego z naszym klubem, słowackiego klubu szachowego z Trsteny. Spotkanie przy szachownicach planowane było od dawna, ale udział szachistów słowackich w rozgrywkach ligowych uniemożliwiał ich wcześniejszy przyjazd.

 Nasi juniorzy czekali na nich cierpliwie, wierząc że ich udział w turnieju przyniesie szkoleniowe korzyści. Goście przyjechali do Nowego Targu w słoneczną niedzielę, 7. kwietnia, pod opieką ich trenera, znanego orawskiego działacza szachowego, Pana Miroslava Mačora. Dotarli do nas na Podhale w połowicznym składzie, co było wynikiem wiosennej anginy. Jak się jednak okazało, nie miało to ujemnego wpływu na ich grę i osiągnięty wynik.
Z uwagi na mniejszą ilość uczestników, turniej rozegrany został dającym najbardziej obiektywny wynik systemem „każdy z każdym”, ze skróconym, w porównaniu do wcześniej planowanego czasem, po 10 minut dla każdego zawodnika na rozegranie partii. Po pięciu rundach uczestnicy turnieju zaproszeni zostali na smaczny obiad, co nie tylko ich wzmocniło, ale stworzyło równocześnie okazję do krótkiego spaceru. Po powrocie z obiadu turniej był kontynuowany.
Spotkanie przebiegło w przyjacielskiej atmosferze. Goście zajęli pierwsze i drugie miejsce, co nie było niespodzianką z uwagi na ich wyższy ranking i wiek (14-16 lat), juniorzy nasi wywalczyli trzy trzecie miejsca i miejsca pozostałe. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Imprezę sponsorowała dyrekcja Powiatowego Centrum Kultury.
 
                     Wyniki
 
1. Patrik Kočan (SK)       9,0 p.
2. Juraj Urbanovič (SK)     7,0 p.
3. Beata Pudzisz                 5,0 p.
       Michał Szyszka           5,0 p.
       Mateusz Arendarczyk  5,0 p.
4. Bartosz Wijas                  4.5 p.
5. Kajetan Kowalczyk         4,0 p.
6. Kevin Luzar                     3,0 p.
7. Viliam Roziak (SK)         1,5 p.
8. Łucja Wrzaszczak            1,0 p.
                                                                                          Marek Gotkiewicz