XXVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny o tematyce ekologicznej z cyklu -" Ziemia jest jedna pt. LAS "

Organizatorem konkursu jest Galeria Twórczości Plastycznej Młodych działająca w Młodzieżowym Domu Kultury „Śródmieście“ we Wrocławiu Tematem tegorocznego konkursu był las,który jest czymś absolutnie magicznym, gdy szukamy w nim czegoś więcej niż widzimy – wtedy las staje się tajemnicą. Roślinność ciągle w ruchu zmian pór roku, zwierzęta wpisujące się w tkankę lasu od mrówki, motyla po niedźwiedzia i żubra.

Na konkurs napłynęło 1097 prac plastycznych (malarstwo,rysunek,grafika,rzeźba,fotografia) ze 112 placowek oświatowych i pracowni plastycznych z całej Polski.Do wystawy pokonkursowej organizatorzy zakwalifikowali 196 prac z 77 ośrodków.
Jury powołane przez organizatorów konkursu przyznało 39 nagród równorzędnych i 56 wyróżnień  w pięciu kategoriach plastycznych.Nagrody zostały zakupione z funduszy przyznanych przez Departament Edukacji we Wrocławiu na projekt edukacyjny.
Nagrodę zdobyła:Emilia Kwak z PCK
Wyróżnienie zdobyły:Samira Michalak oraz Martyna Plewa z PCK
Dyplomy za udział w wystawie zdobyli:Nikola Wójciak,Julia Słowakiewicz,Adrian Waś,Zuzanna Górz,opiekunowie  artystyczni  pani Maria Mrożek oraz pan Leszek Pustówka.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.