Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Feliksa Gwiżdża

Zapraszamy do udziału w Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Feliksa Gwiżdża. W ramach tego festiwalu w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Odrowążu odbędzie się konkurs, w którym uczestnicy zaprezentują ważne dla naszej historii pieśni.

W ramach tego festiwalu w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Odrowążu odbędzie się konkurs, w którym uczestnicy zaprezentują ważne dla naszej historii pieśni.

Śpiewanie, nauka tekstów oraz poznawanie ich genezy i kontekstu historycznego, w jakim te pieśni powstawały, stanowi przyjemny, przyswajalny i skuteczny sposób nauki historii dla dzieci i młodzieży.

Oprócz rozwijania talentów muzycznych, propagowania pieśni patriotycznych i żołnierskich, celem konkursu jest także uczczenie pamięci takich postaci, jak Feliks Gwiżdż, Jakub Zachemski, Wojciech Dusza „Szarota”, mieszkańców Odrowąża, bohaterów z chwalebnymi życiorysami, zasługującymi na upamiętnienie.

W czasie festiwalu będzie możliwość obejrzenia wystawy i prezentacji multimedialnej, poświęconej naszym lokalnym bohaterom.

 

 

 

Serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w festiwalu.

Pliki do pobrania