PCK Facebook

DNI KULTURY SŁOWIAŃSKIEJ

W dniu 15 sierpnia mieliśmy okazję wziąć udział w uroczystościach przy dworku rozpoczętymi przez kwartet smyczkowy utworami muzyki klasycznej a następnie mogliśmy podziwiać przepiękny pokaz umiejętności baletowych Leny Kłosowskiej oraz tańca towarzyskiego pary tanecznej Zofii Bogun i Marcela Nawara.

Następnie udaliśmy sie do pobliskiego kościólka św..Antoniego gdzie w wielkim
przeżyciu mogliśmy wysłuchać utworów w wykonaniu kwartetu smyczkowego z Rzeszowa, przepięknym koncertem w wykonaniu chóru Watra i Kantynela z Raby Wyżnej pod kierownictwem Pani Marii Wójcik oraz Wniebogłosy pod kierownictwem Pana Piotra Kowalcze , którzy swym repertuarem wprowadzili w bardzo głębokie przeżywanie święta w tym szczególnym miejscu.
Po koncercie w kościółku św.Antoniego udaliśmy się ponownie na dziedziniec dworu na dalsze świętowanie w wykonaniu kwartetu i chórów.Wystąpiły dzieci biorące udział we wcześniejszych warsztatach prowadzonych przez choreografa Galinę Koval.
Dla dzieci były również prowadzone przez Fundację Instytut Działań Edukacyjno Akrywizujących IDEA, tworzono unikatową pocztówkę z ziół i innych naturalnych składników,pleciono wianki oraz poznawano zastosowania ziół z naszej łąki .
Równiez"Sztuknięci", rodzinna pracownia artystyczna zaprezentowała klajstrowane ptaki i inne tworzone techniką paper mache, tradycyjne ikony malowane na deskach lipowych, parę obrazów, drobiazgi typu magnesy "na lodówkę"oraz dziergane ze sznurka prace Justyny Głogowskiej-pojemniki i torebki .
Przybyli do nas rownież Zagórzańscy Pasjonaci Stowarzyszenie Rękodzielników, jest to organizacja która skupia wokół siebie różnych rękodzielników. W tym gronie jest malarka, pasjonatki robótek szydelkowych, wyszywania regionalnych gorsetów, makramy, ceramiki, decupage, bibułkarstwo, bukieciarstwo. Można było ich produkty zakupić.
Koło Gospodyń Wiejskich z Bukowina Osiedle przygotowało degustacje potraw regionalnych.
Tradycyjnie niezabrakło lokalnej artystki szydełkowania Ewy Talaga, prace można bylo podziwiać i zakupić.
Wszystkim przybyłym oraz wspierającym tą uroczystość bardzo dziękujemy.