TURNIEJ SZACHOWY W SPISKIEJ NOWEJ WSI

Spiska Nowa wieś, wbrew swojej nazwie, jest jednym z większych miast regionu, a jej dzieje sięgają 13. stulecia. To spiskie, 40. tysięczne miasto, gościło w dniu 28 kwietnia b.r. młodych szachistów, którzy tam właśnie rozegrali kolejne, już VII koło Ligi Młodzieży Spisza. W zasadzie są to duże cykliczne zawody, w których startują juniorzy ze słowackiego Spisza, ale tym razem, za zgodą organizatorów, wzięło w nich udział także kilku członków Klubu Szachowego PCK.

W całej imprezie konkurowało 90 zawodników, rozdzielonych do kilku grup wiekowych. Poniżej przedstawione zostały skany oryginalnych wyników z tych grup, w których startowali nasi reprezentanci:

Nasi zawodnicy nie osiągnęli tym razem jakichś spektakularnych wyników, jednak na uwagę zasługuje 4. miejsce Kajetana Kowalczyka i 5. miejsce wśród dziewcząt Beaty Pudzisz (Uwaga: na załączonych skanach organizatorzy turnieju nie przedstawili osobno wyników dziewcząt i chłopców w grupie Open).

Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim, z czasem po 15 minut dla zawodnika na partię. Przebiegał sprawnie, dzięki doświadczeniu głównego organizatora, Pana mgr. Jozefa Bakó i głównego sędziego, Pana Pavla Olšanskiego.

Wyjazd naszych zawodników na turniej był możliwy dzięki tacie najmłodszego naszego szachisty, Kajetana Kowalczyka, który zapewnił transport całej ekipie.

 

                                                                                                          Marek Gotkiewicz