XII PODHALAŃSKI FESTIWAL ORKIESTR DĘTYCH

W dniu 20 maja tradycyjnie na Rynku w Nowym Targu odbył się XII Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych. Festiwal poprzedziła uroczysta parada, która przeszła ulicami z Parku Miejskiego do Rynku. Na scenie orkiestrantów przywitali gospodarze imprezy - Władysław Tylka - Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego oraz Waldemar Wojtaszek Wiceburmistrz Miasta Nowy Targ.


 

XII Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych

 Występy orkiestr oceniała Komisja artystyczna powołana przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu w składzie: Waldemar Groń, Leszek Mieczkowski, Stanisław Stachoń. Po wysłuchaniu 9 orkiestr i 1-go Big – Bandu komisja przyznała następujące miejsca i nagrody:

2 równorzędne I miejsca otrzymały: Orkiestra Dęta OSP Ochotnica Dolna oraz Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu

II miejsce - Orkiestra Dęta w Łapszach Niżnych
III miejsce - Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Lipnicy Małej

Wyróżnienie specjalne otrzymuje - BIG BAND Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Nowym Targu

Wyróżnienia otrzymały:

Orkiestra Dęta OSP i Domu Kultury w Maniowach, Wiejska Orkiestra Dęta w Kacwinie, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Skawie

Orkiestra Dęta przy OSP w Szczawnicy, Orkiestra Dęta OSP w Czarnym Dunajcu

Do udziału w finale 41 Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity 2018 zakwalifikowały się następujące orkiestry:

Orkiestra Dęta OSP Ochotnica Dolna, Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu, Orkiestra Dęta w Łapszach Niżnych,
Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Lipnicy Małej oraz BIG BAND Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Nowym

Wydarzenie odbyło się w ramach "Powiatowego Programu Obchodów Jubileuszu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości". Organizatorami festiwalu byli: Miasto Nowy Targ, Powiat Nowotarski, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu oraz Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.