PCK Facebook

Mistrzostwa Województwa w drużynowych biegach przełajowych.

17.05.2017 r odbyły się Mistrzostwa Województwa w drużynowych biegach przełajowych, które miały miejsce na lotnisku nowotarskim.

Wielkim sukcesem zakończył się udział szkół z powiatu nowotarskiego w Mistrzostwach Województwa w drużynowych biegach przełajowych. W kategorii dziewcząt ze szkół podstawowych - IGRZYSKA - Mistrzem Województwa została Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Westeplatte z Cichego. Trenerem mistrzowskiej drużyny jest Wojciech Kosakowski. Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych - LICEALIADA - dziewczęta z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 z Nowego Targu zdobyły złoto a ich koledzy ze szkoły zdobyli brąz. Trenerem młodzieży z nowotarskiego "Gimpla" jest Piotr Jabłoński.

W zawodach brało udział ponad 700 osób. Uroczystej dekoracji i podsumowania zawodów dokonali: Władysław Tylka - Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego, Waldemar Gramek - Prezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego, Feliks Piwowar - Wiceprezes MSZS, Tadeusz Watycha - Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu oraz Stanisław Mrowca - Prezes Powiatowego SZS w Nowym Targu.