PCK Facebook

XI Mały Bieg Podhalański

W dniu 30 stycznia 2018 na trasach biegowych "Śladami Olimpijczyków" w Obidowej odbył się XI Mały Bieg Podhalański im. Św. Jana Pawła II. Zawody te były jednocześnie III edycją Małopolskiej Szkolnej Ligi SZS w Biegach Narciarskich - Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych trasa była bardzo dobrze przygotowana i zmrożona.  Na stracie zjawiło się 250 zawodników. Najmłodsi, urodzeni w roku 2007 i młodsi startowali na dystansie 1 km. Natomiast chłopcy i dziewczęta urodzeni w roku 2006 i 2005 - na dystansie 2 km. Młodzicy, roczniki 2002, 2003, 2004, startowali na dystansie 3 km. W kategorii open do pokonania był dystans 6 km. W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej (odpowiednik Gimnazjady) najlepsza była szkoła ze Zakopanego - ZSMS, drugie miejsce zdobyła szkoła ZPO Wiśniowa, a na trzecim miejscu uplasowało się Gimnazjum z Klikuszowej. W kategorii Igrzyska Dzieci wygrało Kościelisko, drugie miejsce zajęła SP Ciche nr 1 im. Bohaterów Westerplatte, natomiast na trzeciej pozycji znalazła się szkoła SPMS Zakopane. (Wszystkie wyniki znajdują się w załączniku).
Zawodników dekorowali - Feliks Piwowar - Wiceprezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego, Zofia Faron - sołtys wsi Obidowa, Tadeusz Watycha - Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu oraz Tomasz Witek - koordynator akcji "Bezpiecznie na stoku", która gościła podczas zawodów w Obidowej.
Organizatorami zawodów byli: Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie, Powiatowy SZS Limanowa i Nowy Targ. Współorganizatorzy:  Urząd Gminy Nowy Targ, sołectwo Obidowa, Powiat Nowotarski, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.
Organizatorzy dziękują sponsorom za pomoc w realizacji zawodów: Ośrodkowi Narciarskiemu „Kotelnica Białczańska”, Firmie REMSPORT oraz firmie Fischer. 
Pliki do pobrania