PCK Facebook

Podwójny sukces najmłodszych lekkoatletów z Sieniawy !!

Najmłodsi reprezentanci Powiatu Nowotarskiego w lekkoatletyce - dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie odnotowali fantastyczne sukcesy sportowe na zakończenie roku szkolnego 2023/24

W Małopolskich Igrzyskach Dzieci dziewczęta z doskonałym wynikiem 1437 pkt zdobyły Mistrzostwo Małopolski w 4-boju lekkoatletycznym. W zawodach wystartowało 10 najlepszych szkół w województwie. Tym samym zawodniczki uzyskały awans do Mistrzostw Polski 13-15 czerwiec w Olecku na Mazurach, gdzie będą broniły IV miejsca, które zajęły w ubiegłym roku w Aleksandrowie Łódzkim. Skład mistrzowskiego zespołu: Martyna Papież, Klaudia Górka, Roksana Pałasz, Emilia Hadowska, Natalia Broniarek, Emilia Mizera.
Najlepszą zawodniczką zawodów indywidualnie została Martyna Papierz zdobywając 381 pkt.
Ich młodsi koledzy nie chcieli być gorsi. Startując 12 czerwca  w finale Małopolskich Igrzysk Dzieci w 3-boju lekkoatletycznym w Olkuszu po fantastycznej walce z wynikiem 600 pkt zdobyli również złote medale. Skład zwycięskiego zespołu: Wojciech Wójtowicz, Franciszek Sądelski, Karol Cienkosz, Jan Bąk, Igor Bochnak, Szymon Macioł.
Oba zespoły do startu w zawodach przygotował nauczyciel wych. fiz. Daniel Siwor, któremu należy się ogromne uznanie za ogrom pracy włożony w przygotowanie dzieci.
Należy dodać, że młodzi zawodnicy objęci są opieką Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Rabce-Zdroju