PCK Facebook

XII MAŁY BIEG PODHALAŃSKI

W dniu 9 stycznia 2019r. w Klikuszowej obok Szkoły Podstawowej im. Jana Kasprowicza odbył się XII Mały Bieg Podhalańskich. Była to II edycja Ligi Małopolski, której organizatorem jest Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie. Współorganizatorami zawodów byli: Urząd Gminy w Nowym Targu, Starostwo Powiatowe w Nowy Targu, Sołectwo Wsi Obidowa, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu oraz Szkoła Podstawowa w Klikuszowej.

Na doskonale przygotowanych trasach narciarskich wystartowało prawie 300 osób. Warte odnotowania są sukcesy zawodników z terenu Powiatu Nowotarskiego. W kategorii chłopców urodzonych w 2005r. zwyciężył Bartosz Biedroń z Chabówki. W kategorii dziewcząt - rocznik 2005 zwyciężyła Natalia Kusiak z Rabki Zdrój, drugie miejsce wywalczyła Emilia Szeliga z Klikuszowej. W kat. dziewcząt ur. 2006 r. najlepszą okazała się Amelia Liszka z Cichego. W kat. chłopców ur. 2007r. trzecie miejsce zdobył Szymon Szeliga z Chabówki a w kat. dziewcząt ur. 2007r. zwyciężyła Roksana Gacek również z Chabówki. W kat. dziewcząt ur. 2008 i młodsi drugie miejsce zajęła Zuzanna Ponicka z Ponic, natomiast trzecie miejsce zajęła Wiktoria Leśniak z Rabki Zdroju. W kategorii OPEN kobiet zwyciężyła Beata Lassak z Zębu. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Patryk Duda z Obidowej.

Medale, puchary, dyplomy oraz nagrody wręczali: Karol Skrzypiec - Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, Feliks Piwowar - Wiceprezes MSZS w Krakowie, Małgorzata Klag - Dyrektor SP w Klikuszowej, Zofia Faron - Sołtys Wsi Obidowa oraz Tadeusz Watycha - Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.

Pliki do pobrania