PCK Facebook

Głuszec Półmaraton Górski,10 km z Głuszcem i marsz Nordic Walking-5 km

Trzeciego lutego w Obidowej odbyła się czwarta edycja biegu górskiego na dystansie 21 km: Głuszec Półmaraton Górski i 10 km - 10km z Głuszcem. Do 2 znanych już wcześniej dystansów i tras, został dodany trzeci - dla wszystkich miłośników Nordic Walking – 5 km.

Zawody, dzięki niepowtarzalnej atmosferze i profesjonalnej organizacji, na stałe wpisały się w kalendarz imprez biegowych organizowanych w Polsce, co potwierdzili sami zawodnicy, stawiając się liczną grupą w niedzielny poranek w Obidowej. Gorce to miejsce absolutnie piękne, idealne do uprawiania sportu i bliskiego kontaktu z naturą. Obidowa przywitała licznie zgromadzonych uczestników przepiękną, niemal wiosenną pogodą. O zimie jednak nie można było zapomnieć bowiem ilości śniegu na szlakach wymusiły na organizatorach zmianę tras z uwagi na bezpieczeństwo startujących. Całość udało przeprowadzić się wzorowo, zachowując specyfikę i trudność zawodów. Na starcie wszystkich konkurencji stanęło łącznie 118 zawodniczek i zawodników. Obidowa Głuszec Półmaraton Górski to kameralna impreza biegowa z ogromnym potencjałem. Zwycięzcami zimowej edycji zostali odpowiednio:  

21km – K: Iwona Flaga / M: Piotr Biernawski

10km – K: Joanna Jachym-Drewniak / M: Zbigniew Jaworski

5km – K: Teresa Alicja Warchalska / M: Mariusz Paździora

Dzięki wsparciu sponsorów nie tylko wygrani opuścili Obidową z nagrodami – szczęśliwców, którzy wylosowali podarunku było bez liku. Wszystkim zaangażowanym w organizację tego sportowego święta należą się ogromne podziękowania! Zawody odbyły się przy zaangażowaniu licznych sponsorów i partnerów: Gmina Nowy Targ, Powiat Nowotarski, Sołectwo Obidowa, Lasy Państwowe i Gorczański Park Narodowy, Forza Sport, Gorący Potok, Perła Podhala, Ubezpieczenia Łapka, Empol, Sklep Sportowy Didosport, Szkoła Narciarska Ski-Plus, OSP Obidowa oraz Panowie Krzysztof Czubernat i Stanisław Żółtek. Ogromne, biegowe, głuszcowe podziękowania!

Kolejna, tym razem jesienna, edycja odbędzie się 6 października. Zapisy zostaną uruchomione niebawem!

Wyniki: www.gluszecpolmaraton.pl

FaceBook: www.facebook.com/GluszecPolmaraton