PCK Facebook

Sukcesy reprezentacji powiatu nowotarskiego w Mistrzostwach Małopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W dniu 7 października 2021r. na lotnisku w Nowym Targu odbyły się Mistrzostwa Małopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W zawodach wzięły udział reprezentacje powiatów z terenu niemal całej małopolski.

Liczba zawodników wyniosła ponad pół tysiąca osób startujących w kategorii chłopców i dziewcząt w Igrzyskach Dzieci, Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz Licealiadzie. Największym sukcesem reprezentacji powiatu nowotarskiego może pochwalić się reprezentacja dziewcząt I Liceum Ogólnokształcącego z Rabki Zdrój, która wywalczyła wicemistrzostwo w Licealiadzie przegrywając jedynie z reprezentacją powiatu wielickiego. W tej samej kategorii chłopcy z I Liceum Ogólnokształcącego z Nowego Targu uplasowali się na 4 miejscu.  W kategorii Igrzysk Dzieci wśród chłopców brązowy medal zdobyli reprezentacji Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich z Czerwiennego. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wśród dziewcząt dobry wynik osiągnęły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lipnicy Wielkiej.

W dekoracji zawodników wzięli udział - Waldemar Gramek, Prezes Małpolskiego Szkolnego Związku Sportowego oraz Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Karol Skrzypiec.
Pliki do pobrania