PCK Facebook

Mistrzostwa Europy w Modelarstwie lotniczym indywidualne złoto dla Polaków, drużynowo Juniorzy z brązowymi medalami.

W rumuńskim mieście Turda zakończyły się Mistrzostwa Europy modeli szybowców klasy F1E. Są to modele szybowców, które wypuszczone przez zawodnika pod wiatr swobodnie szybują wykorzystując prądy wznoszące na górskich zboczach.

W pięciu kolejkach lotów walczy się o maksymalny ustalony czas swobodnego lotu modelu który w tym czasie pokonuje czasami kilka kilometrów w terenie.

W skład Reprezentacji Polski Aeroklubu Polskiego biorącej udział w tegorocznych Mistrzostwach Europy weszli również członkowie Aeroklubu Nowy Targ, dwójka juniorów – Piotr Bryja z Pyzówki oraz Zosia Jarkiewicz z Nowego Targu oraz senior Piotr Jarkiewicz.

Mistrzem Europy w kategorii juniorów został - Stanisław Rajca z Gliwic.
Piotr Bryja zajął 10 miejsce, Zosia Jarkiewicz miejsce 14 a Franciszek Krakowczyk z Rybnika miejsce 20.
Ostatecznie Polska Reprezentacja Juniorów zajęła bardzo dobre, 3 miejsce na podium i wróciła do kraju z brązowymi medalami.
W klasyfikacji seniorów Mistrzem Europy został - Konrad Żurowski z Gliwic.
Piotr Jarkiewicz zajął 21 miejsce, Iga Gozdek z Gliwic miejsce 27 a Franciszek Kańczok z Rybnika miejsce 33.
Drużynowo reprezentacja polskich seniorów zajęła 6 miejsce.
W tegorocznych Mistrzostwach Europy brało udział 10 państw.