PCK Facebook

Zawody Pucharu Świata modeli szybowców latających automatycznie sterowanych klasy F1E.

W dniach 31.08-01.09.2024 w Liptowskim Mikulaszu na Słowacji odbyły się zawody Pucharu Świata modeli szybowców latających automatycznie sterowanych klasy F1E.

Z czołówką światową w zawody stanęli również modelarze z Aeroklubu Nowy Targ .
W kategorii senior w zawodach brali udział: Piotr Jarkiewicz, Bogusław Kudas oraz Stanisław Bocheński.
W kategorii juniorów Piotr Bryja oraz Adrian Waksmundzki, jedyni juniorzy reprezentujący Polskie barwy w zawodach.
Dwudniowe zmagania przyniosły nowotarskim modelarzom łącznie 10 pucharów i wiele punktów do rankingu Pucharu Świata.
W sobotnich zawodach:
Indywidualnie w kategorii open: Piotr Bryja zajął 3 miejsce, Piotr Jarkiewicz 6, Bogusław Kudas 11, Stanisław Bocheński 13 i Adrian Waksmundzki 16.
W dodatkowo w prowadzonej klasyfikacji Pucharu Świata juniorów Piotr Bryja był 1 a Adrian Waksmundzki 3.
W klasyfikacji 2 osobowych drużyn „Aeroklub Nowy Targ 1” (Bryja, Jarkiewicz) zajęli 1 miejsce a „Aeroklub Nowy Targ 2” (Bocheński, Kudas) 3 miejsce.
 W niedzielnych zawodach:
Indywidualnie w kategorii open: Piotr Bryja zajął 2 miejsce, Bogusław Kudas 4, Piotr    Jarkiewicz 9, Stanisław Bocheński 12 i Adrian Waksmundzki 14.
W klasyfikacji 2 osobowych drużyn „Aeroklub Nowy Targ 2” (Jarkiewicz, Kudas) zajęli 1 miejsce a „Aeroklub Nowy Targ 1” (Bocheński, Bryja) 2 miejsce.
Wyniki jakie uzyskali nowotarscy modelarze potwierdzają fakt, że są oni obecnie w światowej czołówce modelarzy.

Po zawodach w Liptowskim Mikulaszu Piotr Bryja prowadzi w Klasyfikacji generalnej Pucharu Świata juniorów i ma realne szanse na zdobycie tego trofeum w 2024r.