PCK Facebook

Podsumowanie "Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży" Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny 2017/2018

W dniu 16 listopada 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach odbyło się uroczyste podsumowanie "Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży" Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny 2017/2018.

Podczas gali wręczono statuetki najlepszym szkołom oraz wyróżnienia dla nauczycieli i wychowawców młodzieży. W roku szkolnym 2017/2018 na terenie Województwa Małopolskiego odbyło się prawie 3000 zawodów szkolnych w ramach systemu współzawodnictwa. Liczba szkół biorących udział w systemie - 2226. Ogółem w zawodach uczestniczyło ponad 110 tysięcy osób. W kategorii Igrzysk Dzieci znakomity wynik - 3 miejsce w województwie uzyskała Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Cichem. Nagrodę obierał trener Wojciech Kosakowski wraz z dyrektorem szkoły Krzysztofem Kulą oraz reprezentacją młodzieży. W kategorii Licealiada (szkoły ponadgimnazjalne) wysoką 9 lokatę zdobył Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nowym Targu. Wyróżnienia z terenu powiatu nowotarskiego otrzymali trenerzy - Barbara Kalata z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu, Wojciech Tischner z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nowym Targu,Krzysztof Nosal ze Szkoły Podstawowej w Sromowcach Niżnych, Wojciech Kosakowski z Cichego oraz Michał Domin z Zespołu Szkół Technicznych i Placówek w Nowy Targu. W kategorii głównej powiat nowotarski zdobył 2 miejsce ustępując jedynie miastu Kraków. Nagrodę odbierał Tadeusz Watycha - Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, które jest organizatorem systemu współzawodnictwa na terenie powiatu. Nagrody wręczała Sylwia Jaśkowiec polska biegaczka narciarska, brązowa medalistka mistrzostw świata z Falun (2015), trzykrotna uczestniczka zimowych igrzysk olimpijskich, dwukrotna mistrzyni świata młodzieżowców, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski w towarzystwie Waldemara Gramka - Prezesa Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego.